Resmi Tercüme

Resmi tercüme ve çeviri, vize, vatandaşlık, ikamet, evlilik, eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanma gibi işlemler için resmi kurumlar tarafından talep edilen belgelerin resmi yeminli tercümesi talep edilmektedir.

Resmi Tercüme Nedir?

Pasaport, kimlik, ehliyet, doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, adli sicil kaydı, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vekaletname gibi belgeler resmi tercümesi sıklıkla talep edilen belgelerdir.

İlgili belgeler Türkiye Noterler Birliğine bağlı noterlerde yemini bulunan yeminli tercümanların imza ve kaşeleri aracılığıyla resmiyet kazanmaktadır.

Bazı resmi kurumlar tercüme işleminin yanı sıra noter onaylı tercüme işlemi talep etmektedir. Bunun doğrultusunda yeminli tercüman kaşe ve imzasının yer aldığı belgeler yeminli tercümanın bağlı bulunduğu noterlikler aracılığıyla tasdik edilmektedir.

Resmi Tercüme ve Çeviri İşlemleri

Resmi tercüme gerçekleştirildikten sonra noter onaylı tercüme işlemi öncesi editörler ve kontrolörler aracılığıyla tekrardan gözden geçirilerek hata ve yanlış payı azaltılmakta ve ortadan kaldırılmaktadır. Dolayısıyla resmi tercüme işleminin gerektirdiği resmiyeti göz önünde bulunduran, işini bunun bilinci ve sorumluluğu içerisinde gerçekleştiren, kaliteli, güvenilir ve profesyonel çeviri hizmeti veren tercüme büroları tercih edilmektedir.

Çalışılan tercüme bürosunun resmi tercüme işlemini uygun fiyatlar eşliğinde ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi de çeviri hizmetleri için tercih edilmesi bağlamında önemli bir avantajdır.

Resmi Tercüme ve Çeviri Talepleriniz Hızlı, Güvenilir, Ekonomik ve Profesyonel Çözüm…

Dilediğiniz zaman kurumsal müşteri hizmetlerimize ulaşabilir ve ihtiyacınız doğrultusunda kısa sürede profesyonel ve güvenilir çözüm üretebilirsiniz.

Ülkemiz geneline ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.

Resmi tercüme ve çeviri hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla iletişim sağlayabilirsiniz.