Espanol Türkçe çeviri

İspanyolca, İspanya başta olmak üzere, Meksika, Arjantin, Kolombiya, Küba, Uruguay, Şili ve Güney Amerika’da daha birçok ülkenin resmi dilidir. Hint-Avrupa Dil ailesi içerisinde Romen dilleri grubunda yer almaktadır. 480 milyon kişi tarafından anadil olarak konuşulmaktadır. Anadil olarak Çinceden sonra en çok konuşucuya sahip dildir. Espanol Türkçe çeviri, ülkemizin gelişen ticaret hacmi, ana dili İspanyolca olan ve ülkemizde ikamet edenler, yüksek öğrenimini İspanyolca konuşulan ülkelerde tamamlayanlar ve bir çok sebepten dolayı en çok talep edilen çeviridir.

Türkiye ve İspanya İlişkileri

Türkiye ile İspanya ilişkileri çok eski tarihlere dayanmaktadır. Barış, Dostluk ve Ticaret Anlaşması’nın onay belgesinin İspanya Büyükelçisi tarafından Osmanlı Padişahına sunulmasıyla tam olarak ikili ilişkiler için resmi bir adım atılmıştır., 1980’lerin ortalarından itibaren İspanya’nın NATO ve Avrupa Birliği’ne katılımı, Türkiye’nin ise parlamenter demokrasiye dönmüştür. Bu noktada ikili ilişkiler, her iki ülkenin de dış pazarlara açılması ve liberalizasyona öncelik veren politikalar izlemesi sonucu canlılık kazanmıştır.

İspanya, AB sürecinde ülkemize destek veren bir ülkedir. Ayrıca, Avrupa’daki en büyük ticaret ortaklarımızdan ve ülkemize yatırım yapan başlıca ülkelerden birisidir. 775 civarında İspanyol firması Türkiye’de faaliyet gösterirken, İspanya’daki Türk firmalarının sayısı ise 85 civarındadır.

espanol türkçe

Espanol Türkçe Çeviri

İnternet üzerinden sıklıkla yapılan çeviri aratmalarından birisi ise Espanol Türkçe çeviri şeklindedir. Ancak, Espanol (bilgi için tıklayınız…)kelimesi İspanyol dilinde İspanyolca demektedir. Türkiye’de yapılan aratmalarda İspanyolca Türkçe çeviri şeklinde aratma gerçekleştirilmektedir.

İspanyolca Türkçe Çeviri Hizmetleri

İki ülke arasındaki çeşitli alandaki bireysel ve kurumsal ilişkilere dayalı olarak çeşitli alanlarda İspanyolca Türkçe çeviri hizmeti verilmektedir. Sözleşme metinleri, toplantı tutanakları, şirket evrakları, mahkeme evrakları, kanun ve yönetmelikler vb. için çeviri hizmeti verilmektedir. Ayrıca, bilanço, fatura, banka dokümanları, finansal raporlar, sabıka kaydı, nüfus kayıt örneği, kimlik vb. çevrilmektedir. Öğrenci belgesi, diploma, transkript, doğum belgesi İspanyolca çeviri hizmeti verilen diğer metinlerdir. Çeviri Çözümleri, bahsi geçen belge ve metinlerin dışında müşterilerinin talep ettiği her belge ve metin için uzman İspanyolca tercüman kadrosuyla çeviri hizmeti gerçekleştirilmektedir. Talep halinde İspanyolca yeminli tercüme ve İspanyolca noter onaylı tercüme hizmeti müşterilerimizle buluşturulmaktadır.

Tercümanlar her iki dile de anadili düzeyinde hakim kişiler olduğu için iki dil yönünde de başarılı çeviri sonuçları elde edilmektedir. Türkçe İspanyolca çeviri işlemi gerçekleştirilen içerikler arasında ihale evrakları, tıbbi dokümanlar, hastane ve doktor web siteleri, sözleşmeler, vekaletname vb. yer almaktadır. Aynı zamanda kullanım kılavuzları, kataloglar, broşürler, ürün içerikleri vb. içeriklerin sıklıkla Türkçe İspanyolca çeviri işlemi sağlanmaktadır.

ispanyolca

İspanyolca Çeviri Projelerinde Kalite Yönetimi 

Diğer bütün çeviri projelerinde de olduğu gibi İspanyolca’da da Avrupa Birliği’nin kabul ettiği tek çeviri kalite ve standartları olan EN 15038’in gereği iş prosesleri uygulanmaktadır. Bu sayede, çevirinin hangi yeterliliğe sahip tercüman tarafından yapılacağı, kontrolör ve editörlerin yeterlilikleri, standart olarak 2.kontrol ve editör kontrolleri, raporlandırmaları, performans yönetimi, projenin tamamlanması sonrasında memnuniyet takibi gibi uygulamalar düzenli olarak yapılmaktadır. EN 15038 Çeviri Hizmetleri Kalite Standartları ve Belgesi, hızlı, doğru ve güvenilir çevirinin, buna bağlı olarak da müşteri memnuniyetinin teminatıdır.

Espanol Türkçe çeviri, doğru şekliyle İspanyolca hizmetlerimiz hakkında bilgi ve teklif talepleriniz için  info@ceviricozumleri.com adresimize mail atabilirsiniz. İsterseniz 0553 910 31 32 GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hattımız üzerinden veya 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler