Cuma, Mart 5, 2021
Yeminli Tercüme Bürosu
Ana Sayfa Çeviri Espanol Türkçe çeviri

Espanol Türkçe çeviri

Espanol Türkçe çeviri, İspanyolca, İspanya başta olmak üzere, Meksika, Arjantin, Kolombiya, Küba, Uruguay, Şili ve Güney Amerika’da daha birçok ülkenin resmi dilidir. Hint-Avrupa Dil ailesi içerisinde Romen dilleri grubunda yer almaktadır. 480 milyon kişi tarafından anadil olarak konuşulmaktadır. Anadil olarak Çinceden sonra en çok konuşucuya sahip dildir.

Türkiye ve İspanya İlişkileri

Türkiye ile İspanya ilişkileri çok eski tarihlere dayanmaktadır. Barış, Dostluk ve Ticaret Anlaşması’nın onay belgesinin İspanya Büyükelçisi tarafından Osmanlı Padişahına sunulmasıyla tam olarak ikili ilişkiler için resmi bir adım atılmıştır., 1980’lerin ortalarından itibaren İspanya’nın NATO ve Avrupa Birliği’ne katılımı, Türkiye’nin ise parlamenter demokrasiye dönmüştür. Bu noktada ikili ilişkiler, her iki ülkenin de dış pazarlara açılması ve liberalizasyona öncelik veren politikalar izlemesi sonucu canlılık kazanmıştır.

İspanya, AB sürecinde ülkemize destek veren bir ülkedir. Ayrıca Avrupa’daki en büyük ticaret ortaklarımızdan ve ülkemize yatırım yapan başlıca ülkelerden birisidir. 775 civarında İspanyol firması Türkiye’de faaliyet gösterirken, İspanya’daki Türk firmalarının sayısı ise 85 civarındadır.

Espanol Türkçe Çeviri

İnternet üzerinden sıklıkla yapılan çeviri aratmalarından birisi ise Espanol Türkçe çeviri şeklindedir. Ancak Espanol kelimesi İspanyol dilinde İspanyolca demektedir. Türkiye’de yapılan aratmalarda İspanyolca Türkçe çeviri şeklinde aratma gerçekleştirilmelidir.

İspanyolca Türkçe Çeviri Hizmetleri

İki ülke arasındaki çeşitli alandaki bireysel ve kurumsal ilişkilere dayalı olarak çeşitli alanlarda İspanyolca Türkçe çeviri hizmeti verilmektedir. Sözleşme metinleri, toplantı tutanakları, şirket evrakları, mahkeme evrakları, kanun ve yönetmelikler vb. için İspanyolca Türkçe çeviri hizmeti verilmektedir. Ayrıca bilanço, fatura, banka dokümanları, finansal raporlar, sabıka kaydı, nüfus kayıt örneği, kimlik vb. çevrilmektedir. Öğrenci belgesi, diploma, transkript, doğum belgesi İspanyolca Türkçe çeviri hizmeti verilen diğer metinlerdir. Okeanos Tercüme, bahsi geçen belge ve metinlerin dışında müşterilerinin talep ettiği her belge ve metin için uzman İspanyolca tercüman kadrosuyla İspanyolca Türkçe çeviri hizmeti gerçekleştirilmektedir. Talep halinde İspanyolca yeminli tercüme ve İspanyolca noter onaylı tercüme hizmeti müşterilerimizle buluşturulmaktadır.

Türkçe İspanyolca Çeviri Hizmetleri

İspanyolca Türkçe çeviri hizmetimin yanı sıra Türkçe İspanyolca çeviri hizmetimiz de bulunmaktadır. Tercümanlar her iki dile de anadili düzeyinde hakim kişiler olduğu için iki dil yönünde de başarılı çeviri sonuçları elde edilmektedir. Türkçe İspanyolca çeviri işlemi gerçekleştirilen içerikler arasında ihale evrakları, tıbbi dokümanlar, hastane ve doktor web siteleri, sözleşmeler, vekaletname vb. yer almaktadır. Aynı zamanda kullanım kılavuzları, kataloglar, broşürler, ürün içerikleri vb. içeriklerin sıklıkla Türkçe İspanyolca çeviri işlemi sağlanmaktadır.

Espanol Türkçe çeviri, doğru şekliyle İspanyolca Türkçe çeviri hizmetlerimiz hakkında bilgi ve teklif talepleriniz için  info@okeanostercume.com.tr adresimize mail atabilirsiniz. İsterseniz 0553 910 31 32 GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hattımız üzerinden veya 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR