Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Tapu İşlemleri İçin Tercüman ve Tercüme Hizmeti

Tapu İşlemleri İçin Tercüman ve Tercüme Hizmeti

Tapu tercümesi; yabancı ülke vatandaşlarının ülkemizde resmi ve kamu kurumlarında yaptıkları tüm işlemlerde kendilerinin anadilinde yeminli sözlü tercüman tarafından yeminli sözlü tercüme yapılması gerekliliği bulunmaktadır.

Tüm işlemlerde olduğu üzre tapu dairlerinde alım satım devri işlemlerinde de tapu tercümesi ve tapu çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Tapu tercüme ve tapu çeviri sırasında yeminli tapu tercümanı tapu dairesinde randevu saatinde hazır bulunur. İşlemler sırasında karşılıklı iki taraf ve tapu dairesi memuru arasındaki tüm konuşmaları tarafsız olarak tercüme etmekle yükümlüdür. Tapu tercüme ve tapu çeviri işlemleri sırasında Adalet Bakanlığı’na bağlı Adalet sayarları tarafınca adli yeminli tercüman sıfatına haiz edilen tercümanlar bu işlemlerde görev alabilir.

Adli yeminli tercüman, taraflar arasındaki konuşmayı eksiksiz, tarafsız, birebir tercüme etmekle yükümlüdür. Adli yeminli tercüman, tapu dairesinde yapılacak tercüme işlemlerine dair terminolojiye hakim olmalıdır. Ayrıca tapu dairelerinde işlem yaptıracak kişilerin tüm kamu kurumlarında olduğu gibi pasaportlarının noter onaylı yeminli tercüme ve noter onaylı yeminli çeviri yaptırması gerekmektedir. Pasaportun orjinali ile birlikte tercümesini de makam ibraz etmelidir.

Adli yeminli tercüman listesi her yıl Adliye sarayları tarafından yenilenen güncel lüste ile duyurulmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm işlemlerde oldupu gibi tapu tercüme ve tapu çeviri hizmetlerinde değerlerine bağlı kalarak profesyonel, uygun fiyatlı ve kaliteli hizmeti en kısa zamanda sunmaktadır.

Müşterilerinin acil tapu tercüme ya da randevulu tapu tercüme ve tapu çeviri ihtiyaçlarına profesyonel ekibi ile hılı ve kaliteli ve uygun fiyatlı çözümler sunmaktadır.

Tapu İşlemleri İçin Tercüman, tapu tercüme ve tapu çeviri hizmeti ile ilgili daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefon ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...