Çarşamba, Şubat 24, 2021
Yeminli Tercüme Bürosu
Ana Sayfa Çeviri Tapu İşlemleri İçin Tercüman ve Tercüme Hizmeti

Tapu İşlemleri İçin Tercüman ve Tercüme Hizmeti

Tapu tercümesi; yabancı ülke vatandaşlarının ülkemizde resmi ve kamu kurumlarında yaptıkları tüm işlemlerde kendilerinin anadilinde yeminli sözlü tercüman tarafından yeminli sözlü tercüme yapılması gerekliliği bulunmaktadır.

Tüm işlemlerde olduğu üzere tapu dairelerinde alım satım devri işlemlerinde de tapu tercümesi hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Tapu tercüme sırasında yeminli tapu tercümanı tapu dairesinde randevu saatinde hazır bulunur. İşlemler sırasında karşılıklı iki taraf ve tapu dairesi memuru arasındaki tüm konuşmaları tarafsız olarak tercüme etmekle yükümlüdür. Tapu tercüme işlemleri sırasında Adalet Bakanlığı’na bağlı Adalet sarayları tarafınca adli yeminli tercüman sıfatına haiz edilen tercümanlar bu işlemlerde görev alabilir.

Adli yeminli tercüman, taraflar arasındaki konuşmayı eksiksiz, tarafsız, birebir tercüme etmekle yükümlüdür. Adli yeminli tercüman, tapu dairesinde yapılacak tercüme işlemlerine dair terminolojiye hakim olmalıdır. Ayrıca tapu dairelerinde işlem yaptıracak kişilerin tüm kamu kurumlarında olduğu gibi pasaportlarının noter onaylı yeminli tercüme ve noter onaylı yeminli çeviri yaptırması gerekmektedir. Pasaportun orjinali ile birlikte tercümesini de makam ibraz etmelidir.

Adli yeminli tercüman listesi her yıl Adliye sarayları tarafından yenilenen güncel liste ile duyurulmaktadır.

Çeviri Çözümleri  tüm işlemlerde olduğu gibi tapu tercüme ve tapu çeviri hizmetlerinde değerlerine bağlı kalarak profesyonel, uygun fiyatlı ve kaliteli hizmeti en kısa zamanda sunmaktadır.

Müşterilerinin acil tapu tercüme ya da tapu randevu işlemlerinde gerekli ihtiyaçlarına profesyonel ekibi ile hılı ve kaliteli ve uygun fiyatlı çözümler sunmaktadır.

Tapu İşlemleri İçin Tercüman, tapu tercüme ve tapu çeviri hizmeti ile ilgili daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için info@ceviricozumleri.com adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefon ya da 0553 910 31 32 numaralı mobil & whatsapp & telegram hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR