Vekaletname Nedir? Vekaletname Tercümesi Neden Gereklidir?

Vekaletname nedir? Vekaletname tercümesi neden gereklidir? Bir kişinin başka bir kişiyi kimi durumlarda kendi adına hareket edebilmesi adına yetkilendirdiğini bildiren yazılı belgeye vekaletname denilmektedir.

Vekaletnameler genel olabileceği gibi sınırlı yetkili de olabilmektedir. Borçlar kanuna göre vekaletnameler bir nevi sözleşme görevi görmektedir.

Vekaletname Tercümesi Neden Gereklidir?

Vekalet Kimlere Verilmektedir?

Vekalet verilecek kişilerin akli dengesinin yerinde olması ve 18 yaşının üstünde olması gerekmektedir. Aksi durumdaki kişilere vekalet verilememektedir.

Vekaletname Çeşitleri Nelerdir?

Genel vekalet,

Tapu vekaleti,

Veraset ve intikal vekaleti,

Gayrimenkul alım satım vekaleti

Hisse devri vekaleti

Muhasebe vekaleti

Avukat vekaleti

Başta olmak üzere pek çok vekaletname çeşidi bulunmaktadır.

Vekalet Çıkarmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Kimlik kartı veya nüfus cüzdanı,

Vesikalık fotoğraf,

Vekalet veren kişi veya vekalet verilen kişi yabancı uyruklu ise pasaportunun noter onaylı tercümesi sağlandığı takdirde kişiler noterlikler aracılığıyla vekalet verebilmektedir.

Noterlerle belgeler Türkçe hazırlanmaktadır. Bundan dolayı Türkçe bilmeyen kişilerin yanlarında yeminli tercüman bulundurmaları da gerekmektedir.

Vekalet verecek olan kişinin yabancı uyruklu olması durumunda da yabancı dilde yazılan vekaletin Türkçeye noter onaylı tercümesi gerekmektedir.

Vekaletname Tercümesinin Gerekli Olduğu Durumlar Nelerdir?

Araç satış işlemleri,

Gayrimenkul işlemleri,

Bankacılık işlemleri,

Muhasebe,

Kiraya verme,

Miras intikal işlemleri,

Numara taşıma işlemleri,

Gümrük işlemleri

ve buna benzer pek çok işlem için vekaletname tercümesine sözlü veya yazılı olarak ihtiyaç duyulmaktadır.

Güvenilir – Hızlı – Uygun Fiyatlı – Doğru Çözüm Çeviri Çözümleri…

Çeviri Çözümleri İstanbul’un en işlek iş merkezlerinden birisi olan Perpa’da bulunan ofisiyle tercüme sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

Noterliğe ile yakın olmasının vermiş olduğu avantajla yabancı uyruklu kişilere vekalet verme süreçlerinde yazılı ve sözlü tercüme hizmeti sağlamaktadır.

İhtiyacınız olan tercümeyi kısa zamanda gerçekleştirerek size zamanınızı geri kazandırıyoruz…

Vekaletname tercümesi, vekaletname çevirisi ve yeminli tercüme ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ceviricozumleri.com adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımız aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler