Perşembe, Temmuz 16, 2020
Ana Sayfa Genel Ankara Anlaşması

Ankara Anlaşması

Ankara Anlaşması Nedir?

Ankara Anlaşması (ECAA); 1963 yılında Almanya, Fransa, Benelüks ve Türkiye arasında Ankara’da imzalanmış bir anlaşmadır. Ankara Anlaşması (ECAA) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Büyük Britanya Krallığı tarafından verilen iş kurma vizesidir. Serbest meslek icra etme vizesi olan ECAA ile kişiler iş kurabilir, İngiltere’de yaşayabilir ve vatandaşlık edinebilirler.

Ankara Anlaşması’nda Yapılan Son Değişiklikler

16 Mart 2018 tarihine kadar Ankara Anlaşması süreci 1+3 yıllık vize süreci ile 4 yılda tamamlanıyordu. Son yapılan değişiklik kapmsamında toplamda 5 yıllık vize ile oturum süreci ve ücretsiz başvuru olarak bilinen Ankara Anlaşması başvuru ücreti 2.389 Sterlin yani kişi başı 17.000 TL olarak belirlenmiş ayrıca dil ve kültür sınavı eklenmiştir.

Ankara Anlaşmasına Kimler Başvurabilir?

İngilitere’de şirket kurmak ve kendi işini yapmak isteyen herkes başvurabilir. Daha detaylı bilgilendirmek gerekirse;

  18 yaşını doldurmuş kişiler

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan

  Faaliyet göstermek istediği alanda yeterli işk kuracak sermayesi olan

  Faaliyet göstermek istediği alanda yeterli eğitim veya donanıma sahip olduğunu ispatlayabilecek kişiler

  Mimar, doktor, mühendis gibi meslek sahibi kişilerin bu tür işleri düzenleyen meslek odalarından izin almaları gerekmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi İle İngiltere Vatandaşlığı Alınır mı?

Ankara Anlaşması vizesi ile İngiltere’ye giriş yapan kişiler 1 yıl içinde 180 günden fazla ülke dışında bulunmamak şartıyla ve 5 yıllık süreci ülkede faaliyet göstererk tamamlamaları durumunda süresiz oturum hakkına sahip olabilirler.

İngiltere vatandaşlığı’na başvuruda bulunabilmek için ise 6 yıl beklemeleri gerekmektedir.

Ankara Anlaşması Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ankara Anlaşması başvurusu yapılırken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aşağıdaki evraklar ile birlikte evrakların İngilizce yeminli tercüme ve İngilizce yeminli çevirilerini de iletmeleri gerekmektedir.

  İki adet vesikalık fotoğraf

  Hesabınızda göstereceğiniz sermaye yapacağınız para.

  Cv

  Kurulacak işe dair niyet mektubu

  Başvuru yapan kişinin ve bakmakta yükümlü olduğu kişilerin geçimini sağlayabileceğine dair banka hesap bilgileri

  Ankara Anlaşması ile şirket kurmak isteyen kişinin kuracağı işe dair deneyim, eğitim, sertifika ve referanslara sahip olduğunu ispatlaması ve bu belgelerin orjinalleri ile birlikte İngilice yeminli tercüme ve İngilizce yeminli çevirilerini sunmaları gerekmektedir.

  Başvuru yapacak kişinin İngiltere’de işletme satın alacaksa ya da devir alacaksa bu işletmenin son 2 yıllık finansal geçmişini gösterir belge

  Ankara Anlaşması’na başvuruda bulunacak kişinin kuracağı iş dışında herhangi bir ek iş yapmadan geçinebildiğini ispat etmesi bunun için de son 3 aylık banka hesap dökümleri fotokopileri ile ibraz edilmelidir.

  Vizenin onaylanması durumunda İngiltere’ye giriş yaptığında ilk ikamet edeceği adrese dair kira kontratı

Ankara Anlaşması Ne kadar Süre İçinde Sonuçlanır?

Ankara Anlaşması vize başvuruları minimum 15 iş günü içinde, maksimum 12 haftalık bir süreçte, eğer başvuru İngiltere’den yapılıyor ise bu süreç 5 aya kadar çıkabilmektedir.

Ankara Anlaşması Evrakları İngilizce Yeminli Tercüme ve İngilizce Yeminli Çeviri

Ankara Anlaşması, özellikle son güncellemeler ile daha da zorlu bir süreç haline geldi. Ankara Anlaşması vize başvurusunda tüm evrakların İngilizce yeminli tercüme ve İngilizce yeminli çevirisi yapılmak zorundadır. Tüm evraklar hatasız ve eksiksiz çevrilmeli ve İngilizce yeminli tercüman tarafından ıslak kaşe ve imza yapılmalıdır. Türkiye’de yeminli tercüme bürosu tarafından İngilizce yeminli tercüme ve İngilizce yeminli çeviri şeklinde hazırlanan evrakların hem Türkiye’den yapılan başvurularda hem de İngiltere’den yapılan başvurularda geçerliliği bulunmaktadır.

Ankara Anlaşması başvuru evrakları, büyük bir titizlikle ve profesyonellikle tercüme edilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi, hayatınız için bu denli önemli br konuda uzman ve profesyonel İngilizce yeminli tercüman kadrosu ile eksiksiz hizmet sunmaktadır.

Perpa Ticaret Merkezi’nde faaliyet gösteren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana müşterilerinin Ankara Anlaşması vize başvuruları sürecinde İngilizce yeminli tercüme ve İngilizce yeminli çeviri hizmeti sunmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana etik ve ilkeli çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme ilkeleri ile birlikte sunan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme müşteri memnuniniyeti ıdaklı yaklaşımı sayesinde yıllardır başarılı projelere imza atmıştır.

Ankara Anlaşması yeminli tercüme ve yeminli çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Tercümanlık ve Yabancı Kültürler

Tercümanlık ve yabancı kültürler, kaynak dilde sözlü veya yazılı olarak ifade edilenleri hedef dile aktarmakla görevli kişilere tercüman denilmektedir. Tercümanlık ve Yabancı Kültürler Tercüme işlemi genel...

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...