Hızlı Çeviri

Çeviri hizmetlerinin zamanla kullanım oranının artması ve ihtiyaçların kısa sürede karşılanması beklentisi ile hızlı çeviri seçenekleri ön plana çıkamaya başlamıştır. Özellikle bazı projelerde çeviri ürüne anında ihtiyaç duyulur ve diğer projelere göre daha pratik çözümler geliştirilir. Fakat projelerinizi hızlı çeviri seçenekleri ile tamamlarken kaliteli tercüme büroları ile çalışmak, güvenli sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Çeviri Çözümleri, birçok alanda ve dilde sağladığı acil – hızlı çeviri hizmetleri ile uzun yıllardır çeviride büyük bir marka olarak çalışmaktadır.

Hızlı Çeviri Hizmeti Neden Önemlidir?

Hızlı çeviri, yapılması planlanan bir çeviri işleminin kaliteden ödün vermeksizin pratik çözümler ile teslim edilmesidir. Bu süreçte, planlama oldukça önemlidir. Bu nedenle hızlı tercüme işlemlerinde genelde bir proje yöneticisi, çeviri sürecini ve ekibi oluşturarak kısa sürede çeviriye başlanmasını sağlar. Hızlı çeviri işlemlerinde projenin uzunluğuna göre birden fazla tercüman ile çalışılabilir. Deneyimli redaktörlerin gözetiminden geçeceği için tutarlık açısından herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Acil vize görüşmeniz var; fakat belgelerinizin çevirisini tamamlayamadınız. Çeviri Çözümleri’ne ilettiğiniz metinleri, anında uzman çevirmenlerimize iletiyoruz ve belirtilen saate tercüme belgelerinizi tamamlıyoruz. İsteğinize göre yeminli tercümanlarımızdan da faydalanarak kaşe işlemini de kısa sürede hallediyoruz. Böylece birkaç saatte vize tercümesi işlemini gerçekleştiriyor ve soru işaretlerine son veriyoruz.

Hızlı Tercüme Hangi Çeviri Alanlarında Tercih Edilir?

Çeviri belgenizin hızlı tercüme işlemine girmesi için spesifik bir alanda yazılmış olması gerekli değildir. Öyle ki hukuki bir belge de hızlı tercüme işlemine girebilir, düz bir yazı da hızlı çeviriye tabii tutulabilir. Bu noktada önemli olan müşterilerimizin ihtiyaçlarıdır. Hızlı tercüme gereksinimi, kişiden kişiye değişebilir ve teslim sürelerini belirlenen tarihlerde tamamlamak gerekir. Profesyonel çevirmenler ile çalışan tercüme büroları ise planlı ve programlı bir şekilde son teslim tarihini yetiştirirler. En fazla talep alınan hızlı tercüme belge türleri ise;

  • Yeminli tercüme ( Resmi işlemlerinizde kullanacağınız bütün belge ve dokümanlarınızın çevirileri ve noter tasdikleri)
  • Hukuki Tercüme (Dava evraklarının çevirisi, vekaletname çevirisi, kira sözleşmesi çevirisi gibi)
  • Acil Vize Tercümesi (Kabul mektubu çeviri, konaklama belgesi çevirisi gibi)
  • Akademik Tercüme (Tez çevirisi ve acil ödev yazısı çevirileri)

hızlı çeviri hizmeti

Hızlı Çeviri Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çevirinin birçok kolu ve hizmet türü vardır. Bu hizmet türlerinden biri olan hızlı tercüme de yanlış kişiler tarafından yapıldığında dönüşü olmayan hatalara sebebiyet verebilir. Hızlı tercüme işleminde tercümanların belli bir deneyimi ve söz konusu alana hakimiyeti olması gerekir.

Yıllardır bu işin içinde olan tercüman, önceki çevirilerinden yola çıkarak terminolojiye hakimdir ve sözlük kullanımı gibi durumlar minimuma iner. Bu da çevirmene zaman kazandırır ve hızlı tercüme süreci pür bir şekilde ilerler. Fakat çeviri sektöründe bu hizmet başlığında seçenek sunan bazı kişiler, metinleri makine çevirisine teslim ederek kontrolsüz bir şekilde süreci tamamlayabilir. Burada da fark etmeksizin mağduriyet yaşayan alıcı, vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması, davayı kaybetme gibi ciddi sonuçlar ile karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle hızlı tercüme seçeneklerini değerlendirirken muhakkak büronun köklü bir çeviri bürosu olmasına ve tercümanların yetkin olmasına özen gösteriniz. Pahada uygun olmasına rağmen sonuçta daha büyük kayıplara yol açabilecek seçenekleri eleyiniz.

Hızlı Tercüme Hizmeti Almak İstiyorum; Nasıl Başvururum?

Çeviri Çözümleri, tasarlanan kolay ara yüzü sayesinde müşterilerinin çeviri talebi oluşturmasını da pratik bir hale getirmiştir. Çeviri Çözümleri’nde çeviri talebinin birden fazla yolu vardır. Müşterilerimiz Whatsapp, Telegram gibi uygulamalar aracılığı ile bizi arayabilir ya da mesaj gönderebilir, Çeviri Çözümleri web sitesi üzerinden doğrudan teklif al bölümüne girerek anında talep oluşturabilir ya da e-posta ile iletişime geçebilirler.

7/24 aktif olarak hizmet veren temsilcilerimiz, belgelerinizi ilgili yöneticilere ileterek sizlere dönüş sağlar. Hızlı tercüme seçeneklerinden faydalanmak istediğinizi belirttiğinizde ise proje yöneticileri, planlama işlemlerini tamamlayarak ekibini oluşturur ve belirtilen zaman diliminde projenin nihai çeviri ürünü sizlere teslim edilir. Projeleriniz, hızlı tercüme işleminde de kalite kontrolden geçer, usta redaktörler tarafından denetlenir ve hatasız olması için maksimum ilgi gösterilir.

çeviri çözümleri

Hızlı Çeviri Yanında Sunduğumuz Diğer Hizmetlerimiz…

Hızlı çeviri hizmeti, Çeviri Çözümleri’nin sunduğu seçeneklerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında, bütün dillerde teknik, hukuki, tıbbi, finansal, ticari, akademik gibi pek çok alanda profesyonel çeviri yapılmaktadır. İlaveten, resmi işlemlerde kullanacağınız yeminli tercüme ya da noter onaylı tercümenin yanı sıra, bütün dillerde sözlü çeviri, deşifre, yaratıcı tercüme ve yerelleştirme gibi hizmetlerimizde de hızlı çözüm seçenekleri sunmaktayız. Farklı dillerde gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar, süregelen bir deneyim ve inovatif bir ekip çalışmasının eseridir. İşimizi asla tamamen teknolojiye teslim etmiyor, fakat teknolojinin avantajlarından maksimum düzeyde faydalanarak her zaman son teknoloji ürünlerden yararlanıyoruz. Böylece daha pratik ve nitelikli çeviriler ile uzun yıllardır aranızdayız. Acil hızlı tercüme seçeneklerinde de rekabetçi fiyat tekliflerimizi değerlendirebilirsiniz. Bize ulaşmak için info@ceviricozumleri.com mail adresimize yazabilir  ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımızdan danışabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler