Hızlı İngilizce Geliştirme Tüyoları

İngilizcenizi Geliştirirken Size Faydası Olacak Taktikler

Merhaba değerli okur, hepimizin bildiği üzere İngilizce dili şuan global şekilde en çok kullanılan ve herkesin bilmesi gereken önemli bir dil. İngilizce bilmek kariyer hedeflerinize ulaşmanızda size ciddi manada kapılar açacak bir dil.

Bu yazımızda sizlere İngilizce dilini öğrenirken daha hızlı gelişmenizi sağlayacak noktalara değineceğiz. Kendi çabanızla bir kurumdan destek almadan dil öğrenirken günlük hayatınızda yapabileceğiniz şeyleri derledik, keyifli okumalar.

İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim?

Öncelikle öğrenmekten korkmayın arkadaşlar, dil öğrenmek gözüktüğü kadar zor veya imkansız bir iş değildir. Planı bir çalışma ve küçük pratiklerle çok rahat bir şekilde dil öğrenebilirsiniz. Konuşmaktan, yazmaktan korkmayın.

Sadece İngilizce için değil dil öğrenirken yapılması gereken şey tahmin edeceğiniz üzere pratik yapmak. Konuşma, yazma, okuma ve dinleme pratiğinin İngilizcede ki önemi çok büyük. İnternetten yapacağınız ufak bir araştırma ile kolaylıkla bu tarz çalışmalara ulaşabilirsiniz.

Bir dili öğrenmenin, benimsemenin en kolay yolu konuşmaktır kıymetli dostum. Konuşmadığın bir dili öğrenmeye çalışmak işleri biraz zorlaştırır. Ne kadar grammer öğrensek de pratikte bu işimizi pek kolaylaştırmıyor. Pekala sebebi de konuşurken kuralları pek fazla kullanmamamız, ana dilimizi kullanırken dahi bütün dil bilgisi kurallarını kullanmıyoruz değil mi? Kelime bilgisi ve konuştukça gelen cesaret bizim için ilk etapta yeterli.

İngilizce Kelime Ezberleme

Kelime ezberi yapmak önemli. İngilizcede kelimelerin bir çoğuna kulak aşinalığımız var bunu pratik yaptıkça keşfediyoruz. Size yapmanızı tavsiye edeceğim şey günde sadece 20 dakika bu anlattığım taktikle 10 dakikada bir 5 er dakika mola vererek çalışmanız.

 Öncelikle internetten başlangıç seviyesinde ki makaleleri okumanızı, okuduktan sonra da önce İngilizcesi daha sonra Türkçesi olacak şekilde yazmanızı tavsiye ederim. Özellikle sesli bir şekilde okumak ve kendin çeviri yapmaya çalışırken bilmediğin kelimeleri işaretleyip sözlükten bakmak hafızana daha iyi yerleşmesini sağlayacaktır.

Muhtemelen İngilizce öğrenirken sıklıkla duyduğunuz şeylerden biri basit İngilizcesi olan dizi ve filmleri izlemektir. Ne kadar klişe bir metot gibi gelse de etkisi fark edilir derecede faydalıdır. Türkçe alt yazılı izlediğiniz dizi/filmi bir sonraki sefer tekrardan Türkçe alt yazısız izlemeyi deneyin. Anlamamış olsanız bile duymaya ve anlayıp çevirmeye çalışırken öğreneceksiniz.

Şarkı sözleri konuşmalardan daha kolaydır. Sevdiğiniz bir yabancı şarkıyı dinlerken internetten hem İngilizce hem Türkçe anlamlarını bakabilir, karaoke yapabilirsiniz. Bu kelimelerin telaffuzunda ve aksanında da size yardımcı olacak yöntemlerden biri.

İngilizcenizi Geliştirirken Eğlenceli Hale Getirebilirsiniz…

İngilizce günlük tutmaya başlayabilirsiniz. Basit günlük cümleler ile başlayıp her gün daha da ilerlediğinizi ve doğru kullanımlar yaptığınızı göreceksiniz.

Gelişen teknolojiyle beraber telefonlar için oldukça faydalı uygulamalar üretildi. Ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz telefondan İngilizce öğrenme uygulamalarıyla metroda, otobüste eğlenceli pratikler yapabilirsiniz.

Evet sevgili dostum İngilizce geliştirme yöntemlerimizi beraber inceledik fakat tekrar hatırlatmakta fayda var en başta da dediğimiz gibi İngilizce öğrenmede en can alıcı nokta sık sık pratik yapmak ve korkmadan çalışmaya devam edip pes etmemektir.

Çalıştığımız her şeyin mutlaka faydasını görürüz hiçbir çalışma kayıtsız kalmaz. Bunun için gerekli motivasyonu içinizde barındırmayı ihmal etmeyin. Esenlikle kalın…

B1 seviye İngilizce nedir? Cevabı için tıklayınız…

İngilizce pratikleri için tıklayınız…

İlgili Makaleler