İngilizce Öğrenmek İsteyenlere Alternatif Öneriler

İngilizce öğrenmek isteyenlere alternatif öneriler, genellikle kısa yoldan hemen öğrenebilmenin yolunu ararlar. Birkaç ay içinde İngilizceyi ana dili gibi konuşmak isterler. Bir dili çok kısa sürede öğrenmek mümkün müdür? Yoksa çok emek vermek mi gerekir? Siz de İngilizce öğrenmenin yollarını bilmek ve uygulamak istiyorsanız, bu maddeler işinize yarayabilir.

İngilizce Öğrenmek İsteyenlere Alternatif Öneriler

1- Güvenli Bölgenizi Terk Edin

İngilizce öğrenmek isteyenlerin çoğu, İngilizce yazarken, okurken ve ya dinlerken bunalırlar. Hatta büyük bir çoğunluk utanır. Bu yolda yapılan en büyük hata, utanmaktır. Yalnız İngilizce değil, her hangi bir dili öğrenmeye çalışırken kendinizi ne kadar baskılarsanız o kadar hata yaparsınız. Rahatlayın ve sanki ana dilinizi konuşuyormuşsunuz gibi hissedin. Bu güvenli bölgenizden çıkmanızı sağlayacaktır. İlk zamanlar dikkat çeken hatalar yapsanız da, zamanla bu hataları kendiniz fark edecek ve düzeltmeye başlayacaksınız.

2- Gramerle Başlamayın

Gramer ezberlemek İngilizce öğrenmek isteyenlerin yaptığı en bariz hatadır. Anne ve babalar çocuklarına Türkçeyi öğretmeye çalışmazlar. Hiçbir çocukta gramer ezberleyerek Türkçe öğrenmemiştir. Bu nedenle İngilizce öğrenmek istiyorsanız, yapmanız gereken gramer ezberlemek değil, İngilizce konuşmalar dinlemek. Sıralama şu şekilde olmalıdır; dinleme- konuşma- okuma- yazma- gramer.

3- Devamlı Pratik Yapın

İngilizce ve diğer yabancı diller ana dil kadar insan hayatında yer kaplamazlar. Bu nedenle pratik de azalır. Tekrar edilmeyen her şey zamanla unutulur. Bu durumu asla unutmamalı ve İngilizce öğrenmeye başladığınız andan itibaren, İngilizceyi günlük yaşantınızda da kullanmalısınız. İngilizce derslerinden sonra telefonunuza kolay görebileceğiniz her yere İngilizce notlar yazabilirsiniz. Bu pratik yapmanızı ve daha kolay kavramanızı sağlar.

4- İngilizce ve Türkçe Haber Dinleyin

Bazı yabancı kanalların her dilde yayınları mevcut bulunuyor. Gündemle alakalı ya da sadece ilginizi çeken haberler olabilir. Bir konuyu her iki dilde dinlemek hem daha iyi anlamanızı sağlar hem de gramer bilginizin artmasına yardımcı olur.

5- Mobil Uygulamalardan Faydalanın

İngilizce öğrenmek istiyorsanız, bu dili hayatınızın bir parçası haline getirmek işinizi kolaylaştırır. Telefonunuza bu konuyla alakalı mobil uygulamalar indirin. Bu uygulamalar kelimeleri kavramada çok yardımcı olsa da, İngilizce öğrenmenin temeli olmayacaktır. Sadece Bu yolculuğun parçası olacak ve ilerlemenizi sağlayacaktır.

6- Pratik Yapın

İngilizce öğrenme yolunda en büyük engel, konuşma pratiği yapacak alan bulamamaktır. Günlük hayatta daha az yer kapladığından, pratik yapacak alan bulamamak da çok doğaldır. Kimse yoksa da kendi kendinize İngilizce konuşarak pratik yapın. Başta ilginç gelebilir ancak dilinizi çok geliştiren bir yöntemdir.

7- Motivasyon Kaynağı

Toplumda İngilizce öğrenmek (https://www.cambridgeenglish.org/learning-english/) çok hayati bir durum olarak görülmeye başlandı. Ama önemli nokta siz neden bu dili öğrenmek istiyorsunuz? Terfi almak için mi? İş bulabilmek için mi? Ya da sadece kendinizi geliştirmek için mi? Motivasyonunuzu kaybettiğiniz her an bu dili neden öğrenmek istediğinizi kendinize hatırlatın ve yola devam edin.

İngilizce öğrenmek isteyenlere alternatif öneriler, İngilizce öğrenmeyi sadece hava olsun ya da laf olsun diye istiyorsanız, emeğinize değmez. Ancak, meslek gelişimi, farklı kültürleri öğrenmek ya da yurt dışında yaşamak gibi ikna edici sebepleriniz varsa, asla durmayın. Evet, çok kolay değil ama imkânsız da değil. Sadece çalışma ve emek istiyor.

İngilizce nasıl öğrenilir? Detaylı bilgi için tıklayınız… 

Çeviri Çözümleri

0212 221 45 21 & 0553 910 31 32

 

İlgili Makaleler