Pazartesi, Mart 1, 2021
Yeminli Tercüme Bürosu
Ana Sayfa Genel İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Kolay ve hızlı İngilizce öğrenme, İngilizce öğrenmenin 100 altın kuralı, İngilizce konuşmanın en kolay yolu, pratik İngilizce öğrenmenin yolları, İngilizce öğrenmenin matematiksel kuralları, İngilizce kelime hafıza teknikleri, Her gün bilmem kaç yeni İngilizce kelime, sözlükler, kitaplar, hikaye ve ansiklopediler, anlayabiliyorum ama konuşamıyorumlar ya da derdimi anlatabilecek kadar konuşabiliyorumlar…

İngilizce öğrenmek ekşi, evde İngilizce öğrenmek, İngilizce öğrenmek için kitap, İngilizce öğrenmek için siteler, İngilizce öğrenmek youtube, adım adım İngilizce öğrenmek istiyorum, İngilizce öğrenmek için dizi, İngilizce öğrenme videoları… Bu sorular evde pratik İngilizce tarifi’ne kadar gidecek sanırım.

Sanırım İngilizce kadar hayatımız boyunca bu denli efor sarf edip de çözüm bulamadığımız başka bir hadise yoktur.

İngilizce dünyanın tek ortak dilidir. Dünyada milyarlarca insan tarafından konuşulan İngilizce konusunda sayısız dil kursu bulunmaktadır. Uzaktan eğitim veya online eğitim dersleri, native öğretmenlerle dersler, özel dersler ve daha birçok varyasyon.

Dil öğrenmek kişinin kendisine göre geliştireceği metotlarla bireysel yöntemlerle de geliştirilebilir. Dil canlı bir varlıktır. Sürekli değişir ve gelişir. Bir dil öğrenmenin en kesin yolu sürekli pratik yapmak ve pratik yaptığınız alanları ve konuları genişletmektedir.

İngilizce öğrenmek adına Türk milleti olarak 7’den 77’ye herkesin çaba sarf ettiği, bu konuda İngilizce eğitim videoları, geliştirilmiş kapsül metotlar ve yle ki mizaha malzeme olmuş çok sayıda örneği mevcuttur.

İngilizce, Türk toplumu olarak milli meslelerimizden biri. Hep eksik birşey var dediğimiz bir tık daha fazlası için çeşitli yollar metotlar aradığımız, her iş başvurusunda “ileri” derecede olarak işaretlediğimiz ve o “ileri” kavramının ne kadar göreceli olduğunu öğrendiğimiz dil çıkmazı…

Dil, insanoğluyla birlikte var olmuş yanlız mücadelesi de sanırım o kadar uzun sürmüş bir unsur.

Belki de asıl sorun öğrenme metodunun yanlışlığı değil bu olayı bir mücadeleye bir kavgaya döndürerek işleri zorlaştırmaktır. Dil her şeyden önce iletişim aracıdır. Türk toplumu olarak anlayıp da konuşamama ya da sürekli konuşup da hiç anlatamama sarmalımızdan dolayı yan yana sulh içinde var olamamıştır belki. Belki anlamak ve anlatmak üzerine İngilizce olarak odaklansak çözülür bu mesele.

Okeanos Tercüme

Tel : 0212 221 45 21

Whatsapp : 0553 910 31 32

GÜNCEL YAZILAR