Danca Ceviri

Danca ceviri, Danca dili için çeviri ihtiyacı bulunan kurumsal ve bireysel müşteriler Danca ceviri şeklinde aratma gerçekleştirmektedir. Danca çeviri şeklinde daha doğru ifade edilen Danca ceviri, Türkçe karakterler kullanmayan kişiler tarafından sıklıkla aratılan biçimdir.

Çeviri Çözümleri, Türkiye’nin Danimarka ile olan ilişkileri doğrultusunda doğan Danca ceviri talepleri için profesyonel Danca tercüman kadrosu ile hizmet vermektedir.

Danca

Danimarka’nın resmi dili olan Danca, İskandinavca olarak da bilinen Hint-Avrupa dil ailesinin kuzey Germen dilleri grubuna ait bir dildir.

Dünya çapında 5,5 milyon konuşucuya sahiptir. Konuşucuların çoğunluğunu Danimarka ve Almanya’nın Danimarka sınırında yaşayan kişiler oluşturmaktadır. Danimarka’nın eskiden sömürgesi olan İzlanda, Grönland ve Faroe Adaları’nda okullarda zorunlu ikinci dil olarak öğretilmektedir.

Türkiye-Danimarka İlişkileri

Türkiye ve Danimarka arasındaki ilişkiler çeşitli nedenlere dayalı olarak beklenilen düzeyde gelişmemiştir. Ancak ticari ortaklıklar, işbirlikleri, anlaşmalar ve yatırımlar açısından gelişme kaydetmektedir.

Türkiye’nin Danimarka’ya ihracatını gerçekleştirdiği ürünler arasında giyim eşyası ve aksesuarları, kara ulaşım araçları ve sebze, meyve ve mamulleri vb. bulunmaktadır. İthal ürünler ise metal cevherleri, organik kimyasal ürünler, enerji üreten makine ve cihazlar vb.dir.

İkili ticaret hacmi 2019 yılında 2,02 milyar Dolar olarak gerçekleşmiştir. Bunun 993 milyon Doları ihracat, 1,02 milyar doları ithalattır.

2018 Haziran ayı verileri ele alındığında Türkiye’de faaliyet gösteren Danimarkalı şirket sayısı 669 adettir. Şirketlerin faaliyet alanları, rüzgar enerjisi, inşaat, imalat, sağlık, ticaret, turizm ve gıda üzerinedir. 2002-2019 arasındaki T.C. Merkez Bankası verilerine bakıldığında Danimarka’dan Türkiye’ye yapılan yatırımların toplam miktarı 637 milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. Danimarka’ya yapılan kişilerce yapılan yatırım ise 24 milyon Dolardır.

Danca Ceviri Hizmetleri

Çeviri Çözümleri, çeşitli ikili ilişkiler kapsamında birçok işlem ve alanda Danca ceviri hizmeti sunmaktadır. Diploma, transkript, mezuniyet belgesi vb. öğrenci belgeleri için Danca Türkçe çeviri ve Türkçe Danca çeviri hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca web siteleri, kullanım kılavuzları, kataloglar, broşürler, ürün içerikleri, makaleler, sözleşmeler, şirket evrakları, finansal evraklar vb. için Danca ceviri hizmeti sunulmaktadır.

Alanında uzman Danca tercüman kadromuz aracılığıyla tüm terminolojilerde doğru ve kaliteli çeviri hizmeti sağlanmaktadır. Dilbilgisi, yazım ve imla kuralları ile uyumlu, terminolojik olarak doğru ve eksiksiz Danca ceviri hizmetiyle Çeviri Çözümleri sektöründe fark yaratmaktadır.

Danca Ceviri Fiyatları

Danca ceviri fiyatları karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Çeviri Çözümleri, çeviri fiyatlarını belirlerken genel olarak boşluksuz 1000 karakter sayısı üzerinden teklif vermektedir.  Her daim indirimli ve uygun Danca ceviri fiyatlarıyla kaliteli ve güvenilir çeviri hizmetini müşterilerle buluşturmaktadır.

Danca Çeviri Bürosu

Danca taleplerinizde profesyonel tercüme ekibimizle birlikte tercüme sektöründe uzman bir Danca çeviri bürosu olarak faaliyet gösteriyoruz. EN15038 Tercüme Hizmet Kalite Standartları ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla tüm çeviri dillerinde kalitenin garantisini sağlıyoruz.

Danca ceviri hizmetlerimiz hakkında bilgi ve talepleriniz için info@ceviricozumleri.com adreslerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 mobil / whatsapp / telegram hattımız veya 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımız ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler