Pazartesi, Ekim 19, 2020
Ana Sayfa Güncel DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2020

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2020

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2020, 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan DGS 2020 için sayılı günler kaldı.

Öğrenciler için üniversitelerin lisans bölümlerine girebilmeleri adına bir fırsat niteliğinde olan sınavın detayları ise merak konusu…

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2020 Başvuruları Ne Zaman?

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından gerçekleştirilen DGS’nin başvuru tarihleri 09-17 Haziran tarihleri arasında tamamlanmıştır. ÖSYM, başvuru tarihini kaçıran adaylar için 3 Temmuz’da geç başvurularını almıştır. Bu şekilde başvuruların hepsi tamamlanmış ve adaylar sınav tarihini beklemeye başlamışlardır.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2020 Sınav Tarihi Ne Zaman?

DGS sınav tarihi 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecektir. Sınav sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testinden oluşmaktadır. Dikey Geçiş Sınavı  10: 15’de başlayacaktır.  Sınavın süresi ise 150 dakika olacak ve sınav çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır.

DGS’de Adayın Yanında Bulundurması Gerekenler Nelerdir?

– Sınava giriş belgesi,

– Nüfus cüzdanı veya kimlik ya da geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslı

ile birlikte adaylar sınava girebilmektedir. Bunun dışında başka hiçbir belge ile sınava alım yapılmamaktadır. Adaylar yanlarında ekstra olarak pet şişe içerisinde ambalajı çıkarılmış su ve maske getirebilmektedir. Maskesi olmayan adaylara sınava girecekleri kurum tarafından maske tedariki sağlanacaktır.

DGS Sınavını Kabul Eden İki Yıllık Yabancı Dil Bölümleri

– Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik,

– Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik,

– Uygulamalı Rusça ve Çevirmenlik

bölümlerinden mezun olan öğrenciler DGS sınavından başarılı olmaları halinde üniversitelerin 4 yıllık Mütercim Tercümanlık bölümlerine geçebilmektedir.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı)’na girecek bütün öğrencilere başarılar dileriz…

Okeanos Tercüme ve Mütercim Tercümanlık

Okeanos Tercüme, kurulduğu günden bu yana üniversitelerin Mütercim Tercümanlık mezun kişilerden kadrosunu oluşturmaktadır. Böylelikle çeviri projelerini başarıyla sonuçlandırmaktadır.

EN15038 Tercüme Hizmet Kalite Standartları doğrultusunda sağladığı çeviri hizmetiyle tüm projeleriniz için kalite ve güvenilirlik teminatı sağlamaktadır.

İstanbul’un merkezi ilçelerinden Şişli’de Perpa Ticaret Merkezinde bulunan ofisi ile müşterilerin kolay ulaşım sağlayabileceği bir konumda yer almaktadır.

Tercüme ve çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr  veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımız aracılığıyla müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikÇilingoz Tabiat Parkı
Sonraki İçerikTercüme Bürosu

GÜNCEL YAZILAR

Motivasyon Nedir?

Motivasyon Nedir? Daha önce kilo verme programlarına başladığınız oldu mu hiç, veya vücut geliştirmeye merak saldınız mı daha öce, yahut bir yabancı dil öğrenmeye...

Ko-Ko Tekniği Nedir?

Yabancı dil öğrenmede alternatif teknik arayanlar için: Ko-Ko Tekniği Nedir?  Muhtemelen birçoğumuz yabancı bir dili öğrenmek için en etkili ve kısa sürede sonuç veren...

Dillerin Ortak Özellikleri ve Farklılıkları

Dillerin ortak özellikleri ve farklılıkları açısında incelediğimizde birden fazla kavramla karşılaşırız. Bu kavramlar aracılığıyla dillerin yapısal ve anlamsal özellikleri belirlenmektedir. Bu yazımızda diller arasındaki...

Şartname Çevirisi ve Tercümesi

Şartname çevirisi ve tercümesi, kamuya dair alım, satım, kiralama, devretme gibi konularda teknik ve idari konuları belirleyen yazıya şartname denir. Şartname çevirisi genel itibari...