Cumartesi, Ekim 24, 2020
Ana Sayfa Çeviri Dünyanın Dili İngilizce

Dünyanın Dili İngilizce

İngilizcenin dünyanın dili olduğu ve hayatımızın hemen her alanında karşımıza çıktığı bilinen bir gerçektir.

Kullandığımız elektronik eşyaların düğmelerinden, dinlediğimiz müzikten, sokakta yer alan tabelalara kadar hemen hemen her yerde karşımıza İngilizce çıkmaktadır. Peki, hayatımıza bu kadar yerleşen ve uluslararası iletişimde birincil dillerden birisi olan İngilizce nasıl bir süreçle hayatımıza bu denli yerleşti?

İngilizce, Germen kökenli bir dil olan ve Kavimler Göçü sonrasında Germenlerin Britanya adasında yaşayan Keltleri sürmesi sonucu adaya getirdikleri bir dildir. Birinci ve İkinci Dünya Savaşından sonra Britanya İmparatorluğunun gücünü yitirmesiyle görevi devralan Amerika Birleşik Devletlerinin dilinin de İngilizce olması, dilin kullanım ve yayılım hızını artırmıştır.

Sanayi devriminin de İngilizcenin kullanım hızını artıran süreçlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu devrimde gerçekleştirilen pek çok icat İngiliz menşeilidir ve söz konusu durum İngiliz firmaların yurtdışına açılma sürecini hızlandırmıştır.

Özetle İngilizcenin Sanayi Devrimi ile başlayan 2.Dünya Savaşı sonrası ABD ile devam eden kullanılma ve yayılma süreci tamamen ekonomik, politik ve askeri gücünün gelişmesi ile ilintilidir.

İngilizcenin söz konusu gelişim sürecine bağlı olarak yayılma hızı, uluslararası ilişkiler, medya, eğitim ve ticaret yoluyla artmıştır. Böylelikle İngilizce iletişim bağlamında ortak dil halini almıştır.

İngilizce günümüzde uluslararası iletişimden medyaya, internetten yazılıma, bilimden sanata, eğitimden sağlığa, ticarete, tekstile, mühendisliğe kadar pek çok alanın dilidir. Bu bağlamda tercümesi en çok talep edilen dillerden birisi de İngilizcedir.

Uluslararası iletişimin sağlanması bağlamında önemli bir yeri bulunan tercüme sürecinde İngilizce tercüme hizmetine oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Şirketler arası yazışmalardan sözleşmelere, toplantı tutanaklarından, gümrük belgelerine ve kişisel taleplere kadar pek çok süreçte İngilizce tercüme hizmetine olan talep fazladır.

Dünyanın dili İngilizce bu bağlamda kaliteli bir tercüme süreci gerektirmektedir. Çünkü günümüzde pek çok kişi İngilizce konuşabilmektedir. Ancak tercüme süreci başkadır. Özellikle ortak dil olarak kabul edilen İngilizcenin tercüme süreci bambaşka bir dünyadır. Dolayısıyla doğru tercüme bürosu ile çalışmak bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi teknik alandan, hukuka, akademik alandan, tıbba, ticarete, edebiyata kadar İngilizcenin ortak dil olduğu pek çok alanda profesyonel tercüme hizmeti sağlamaktadır.

İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlardan ya da info@okeanostercume.com.tr veya www.okeanostercume.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Kişisel Gelişim ve İş Hayatı

Kişisel gelişim ve iş hayatı, büyük rekabet ortamlarında kurumların ve işletmelerin ayakta kalabilmesi üretim fonksiyonlarını en verimli biçimde kullanmalarına bağlıdır. Bu üretim fonksiyonları arasında...

Sınav Stresiyle Başa Çıkmanın 5 Yolu

Sınav stresiyle başa çıkmanın yolu, çoğu öğrenci sınavları yaşamlarının birer dönüm noktası olarak algıladığı için bu sınavlardan önce aşırı stres ve kaygı bozukluğu gibi...

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel Gelişim Nedir?  Çoğu insan sürmekte olduğu yaşamdan ve kendisini algıladığı konumdan memnun değildir. Çünkü, herkes kendisinden daha iyi olan birinin varlığından haberdardır ve...

Motivasyon Nedir?

Motivasyon Nedir? Daha önce kilo verme programlarına başladığınız oldu mu hiç, veya vücut geliştirmeye merak saldınız mı daha öce, yahut bir yabancı dil öğrenmeye...