Erasmus Belgeleri Tercümesi

Erasmus programına başvuracak öğrenciler erasmus belgeleri tercümesi ihtiyaç duymaktadır. Bu bağlamda bir yeminli tercüme bürosuna başvurarak belgeleri için yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme hizmeti alırlar. Makalemizde Erasmus istenilen belgeler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz…

Erasmus Nedir?

1980’lerden bu yana varlığını sürdüren, Avrupa birliği tarafından yürütülen üniversiteler arası öğrenci değişim programına erasmus denilmektedir. Erasmus adı ise Hollandalı hümanist, klasik edebiyatçı olan Deiderius Erasmus’tan gelmektedir.

Erasmus programının içeriğinde lisans öğrencileri için yurtdışı eğitimi ve staj imkanı bulunurken, yüksek lisans ve doktora düzeyleri içinde programlar içermektedir.

Erasmus Süresi Ne Kadardır?

Erasmus süresi genel olarak 6 aydır ancak bu süre istenildiğinde 12 aya kadar çıkarılabilmektedir.

En çok gidilen Erasmus Ülkeleri Nelerdir?

İtalya,

İspanya,

Hollanda,

Fransa,

Çek Cumhuriyeti,

İngiltere,

vb. ülkeler Erasmus programı dahilinde en çok tercih edilen ülkeler arasındadır.

İstenilen Erasmus Belgeleri Tercümesi

Erasmus programlarına başvuran öğrencilerden başvurdukları üniversite tarafından belli başlı belgelerin tercümesi talep edilmektedir. Erasmus belgelerinin tercümesi için bazı üniversiteler yeminli tercüme talep ederken bazıları ise noter onaylı tercüme talep etmektedir.

Erasmus için Tercümesi Talep Edilen Belgeler Nelerdir?

Erasmus Belgeleri :

Üniversite kabul kağıdı tercümesi,

Öğrenci belgesi,

Diploma,

Transkript,

Adli sicil kaydı,

Sağlık raporu,

Pasaport ve vize evrakları,

Taahhütname,

Nüfus kayıt örneği

vb. belgelerin Erasmus başvurusu yapılacak üniversite tarafından yeminli tercüme ya da noter onaylı tercümesi talep edilmektedir.

Çeviri Çözümleri, erasmus belgelerinin tercümesine ihtiyaç duyan öğrenciler ve akademisyenler için proje koordinatörleri, yeminli tercümanları, editör ve kontrolörlerden oluşan ekibiyle profesyonel yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme hizmeti vermektedir.

Erasmus, eramus belgelerinin tercümesi ve yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için  info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler