Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Kariyer Fuar Tercümanı

Fuar Tercümanı

Fuar tercümanı, fuar organizasyonlarında şirketlerin fuar hostesi görevinin yabancı dilde gerçekleşmesini talep etmeleri durumunda stantlarında yabancı dilde misafir karşılayan ve şirket tanıtımı yapan kişilerdir.

Fuar tercümanlığı, fuar hostesliği ya da mihmandarlık gibi ihtiyaçlar fuar organizasyonlarında katılımcı olan şirketlerin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Fuar organizasyonlarına katılmak şirketlerin ticari faaliyetleri ve prestijleri açısından önem arz etmektedir. Özellikle uluslararası fuarlarda farklı diller için de planlama ve düzenleme yapılmaktadır. Bu nedenle dil bilen fuar tercümanı görevlendirilir.

Fuar tercümanı şirket adına görevlendirildiğinde fuar organizasyonu hakkında, şirket faaliyetleri, ürünleri, görev tanımı gibi bilgiler üzerine çalışma ve hazırlık yapar.

Fuar tercümanı talebi bazen yurt dışı fuarlara katılımda bulunacak Türk şirketleri tarafından da talep edilmektedir. Gidilecek ülkede sadece fuar tercümanlığı yapmanın yanı sıra ülkede gezi ve diğer zamanlarda da tercüme ve çeviri hizmeti vermesi, firma ziyaretleri ya da yapılacak diğer işlemlerde de yardımcı olması gibi daha geniş kapsamlı bir görev tanımı olabilmektedir. Fuar tercümanı fiyatları genellikle yapılacak işe, süreye ve lokasyona göre değişiklik gösterebilmektedir. En doğru ve sağlıklı bilgi fuar tercümanı hizmeti veren tercüme şirketlerinden edinilebilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi çok sayıda fuara katılımcı olarak da edindiği deneyimler, fuar organizasyonlarında görevlendirdiği çok sayıda fuar tercümanı ile birçok alanda uzmanlığa sahiptir. Fuar organizasyonlarının şirketler ve sektörler açısından öneminin bilincinde olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını belirleyerek bu alanda uzman fuar tercümanı ekibi ile hizmet sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi fuar tercümanlığı alanında etik değerlerine ve ilkelerine bağlı profesyonel çalışmalarını yıllardır başarı ile dünya kalite standartları kapsamında gerçekleştirmektedir.

En iyi fuar tercümanlığı hizmetini alabilmek adına Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin fuar tercümanlığı hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden bizlere ulaşabilir ya da info@okeanostercume.com.tr adresimize e-posta gönderebilir ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan veya 0553 90 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...