Cumartesi, Ekim 24, 2020
Ana Sayfa Kariyer Fuar Tercümanı

Fuar Tercümanı

Fuar tercümanı, fuar organizasyonlarında şirketlerin fuar hostesi görevinin yabancı dilde gerçekleşmesini talep etmeleri durumunda stantlarında yabancı dilde misafir karşılayan ve şirket tanıtımı yapan kişilerdir.

Fuar tercümanlığı, fuar hostesliği ya da mihmandarlık gibi ihtiyaçlar fuar organizasyonlarında katılımcı olan şirketlerin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Fuar organizasyonlarına katılmak şirketlerin ticari faaliyetleri ve prestijleri açısından önem arz etmektedir. Özellikle uluslararası fuarlarda farklı diller için de planlama ve düzenleme yapılmaktadır. Bu nedenle dil bilen fuar tercümanı görevlendirilir.

Fuar tercümanı şirket adına görevlendirildiğinde fuar organizasyonu hakkında, şirket faaliyetleri, ürünleri, görev tanımı gibi bilgiler üzerine çalışma ve hazırlık yapar.

Fuar tercümanı talebi bazen yurt dışı fuarlara katılımda bulunacak Türk şirketleri tarafından da talep edilmektedir. Gidilecek ülkede sadece fuar tercümanlığı yapmanın yanı sıra ülkede gezi ve diğer zamanlarda da tercüme ve çeviri hizmeti vermesi, firma ziyaretleri ya da yapılacak diğer işlemlerde de yardımcı olması gibi daha geniş kapsamlı bir görev tanımı olabilmektedir. Fuar tercümanı fiyatları genellikle yapılacak işe, süreye ve lokasyona göre değişiklik gösterebilmektedir. En doğru ve sağlıklı bilgi fuar tercümanı hizmeti veren tercüme şirketlerinden edinilebilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi çok sayıda fuara katılımcı olarak da edindiği deneyimler, fuar organizasyonlarında görevlendirdiği çok sayıda fuar tercümanı ile birçok alanda uzmanlığa sahiptir. Fuar organizasyonlarının şirketler ve sektörler açısından öneminin bilincinde olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını belirleyerek bu alanda uzman fuar tercümanı ekibi ile hizmet sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi fuar tercümanlığı alanında etik değerlerine ve ilkelerine bağlı profesyonel çalışmalarını yıllardır başarı ile dünya kalite standartları kapsamında gerçekleştirmektedir.

En iyi fuar tercümanlığı hizmetini alabilmek adına Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin fuar tercümanlığı hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden bizlere ulaşabilir ya da info@okeanostercume.com.tr adresimize e-posta gönderebilir ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan veya 0553 90 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Kişisel Gelişim ve İş Hayatı

Kişisel gelişim ve iş hayatı, büyük rekabet ortamlarında kurumların ve işletmelerin ayakta kalabilmesi üretim fonksiyonlarını en verimli biçimde kullanmalarına bağlıdır. Bu üretim fonksiyonları arasında...

Sınav Stresiyle Başa Çıkmanın 5 Yolu

Sınav stresiyle başa çıkmanın yolu, çoğu öğrenci sınavları yaşamlarının birer dönüm noktası olarak algıladığı için bu sınavlardan önce aşırı stres ve kaygı bozukluğu gibi...

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel Gelişim Nedir?  Çoğu insan sürmekte olduğu yaşamdan ve kendisini algıladığı konumdan memnun değildir. Çünkü, herkes kendisinden daha iyi olan birinin varlığından haberdardır ve...

Motivasyon Nedir?

Motivasyon Nedir? Daha önce kilo verme programlarına başladığınız oldu mu hiç, veya vücut geliştirmeye merak saldınız mı daha öce, yahut bir yabancı dil öğrenmeye...