Gümrük Belgeleri Nelerdir?

Gümrük belgeleri nelerdir? Gümrüklerde ülkeye getirilen ve ülkeden çıkışı yapılacak malların kalite ve kontrolü yapılmaktadır. Girişi ve çıkışı yapılan mallar mevzuata uygun olmaması durumunda girişi ve çıkışı engellenebilmektedir.

Söz konusu gümrük sürecinde pek çok belge bulunmakta ve söz konusu belgelerin gideceği ülkenin diline uygun olarak çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Gümrük Belgeleri Nelerdir?

Gümrük beyannamesi, ticari fatura, proforma fatura, navlun faturası, dolaşım belgeleri, sigorta belgesi, konşimento (taşıma belgesi), serbest satış belgesi, ATA karnesi, ATR belgesi, çeki listesi, gıda üretim sertifikası, ISO belgesi, kalite sertifikası, manifesto gibi gümrük belgeleri gümrük kontrolü sırasında ticari tercümesine ihtiyaç duyulan belgeler arasındadır.

Gümrük belgeleri çevirisi gümrük süreci için büyük önem teşkil etmektedir. Çünkü çevirisinde yapılan ufak bir hata gümrükten çıkan veya gelen malın kalite ve kontrolünde sıkıntı yaratabilmekte ticari faaliyetlerde duraksamaya bile sebep olabilmektedir. Dolayısıyla gümrük belgeleri bağlamında profesyonel çeviri hizmeti sağlayan bir tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Gümrük belgeleri çevirisi sunan bir tercüme bürosunun ticari terminolojiye hakim olması gerekmektedir. Ekonomi, ticaret ve piyasa bilgisine sahip tercüman kadrosunu bünyesinde barındırması işlerin sonuçları için önemlidir. Gerektiği takdirde ticari tercümesi yapılan belgenin editörler aracılığıyla tekrar kontrolünü sağlaması gerekmektedir.

gümrük belgeleri

Gümrük Belgeleri Çevirisi Taleplerinizde Profesyonel Çözüm…

Çeviri Çözümleri profesyonel tercüman ekibiyle birlikte İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Farsça, Çince, Bulgarca başta olmak üzere pek çok dilde çeviri hizmeti vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana kalitesinden ve güvenilirliğinden ödün vermeden çalışmalarını sürdürerek tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyet seviyesini en üstlerde tutmaktadır.

Çeviri Çözümleri şirketinin resmi çeviri hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ceviricozumleri.com adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Resmi işlemlerde kullanacağınız bütün belgelerinizin yeminli tercümeleri ve noter tasdikleri de istenilmesi halinde mümkün olan kısa sürede tamamlanarak size teslim edilmektedir.

Avrupa Birliği ihracat için, gerekli işlemler, belgeler ve prosedürler için tıklayınız…

Çeviri fiyatları için tıklayınız…

Acil talepleriniz için 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımızdan arayabilirsiniz…

İlgili Makaleler