Hırvatça Çeviri ve Tercüme 

Hırvatça çeviri ve tercüme taleplerinizde Çeviri Çözümleri’nin profesyonel hizmetlerinden ve avantajlı fiyatlarından yararlanarak dilediğiniz zaman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz…

Hırvatça

Slav dillerinin güney grubunda bulunan Hırvatça, Hırvatistan’ın resmi dilidir. Bosna Hersek’de de resmiyete sahip dillerden birisidir. Bunun nedeni ülkenin üç etnik yapılı bölümlenmesidir.

Türkiye-Hırvatistan İlişkileri

Geçmişten bugüne iki ülke arasında her alanda yakın ilişkiler kurulmuştur. Günümüzde turizm, bankacılık, enerji, tekstil ve inşaat sektörlerinde Türk firmaların Hırvatistan’a yönelik ilgisi artmıştır. Hırvat hükümeti büyümenin ve istihdamın sağlanabilmesi için yabancı yatırımcıları ihtiyaç duyan bir hükümettir. Dolayısıyla ülkeye Türk yatırımcıları kabul etmektedir.

Türk firmaların Hırvatistan’daki yatırımları genellikle otelcili, inşaat, yat limanı, otoyol projeleri üzerinedir. Hırvatistan’da bulunan Türk firmaları, tekstil ve hazır giyim ve inşaat malzemeleri perakende satışı alanlarında faaliyet göstermektedir. Hırvat firmalarının ülkemizdeki yatırımları ise gıda ve süpermarket, inşaat ve enerji üzerinedir.

Hırvatça Çeviri ve Tercüme  

Türkiye ve Hırvatistan mevcut ve gelişmekte olan ikili ilişkileri bağlamında birçok alanda ve birçok amaca dayalı olarak Hırvatça çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Teknik, hukuki, tıbbi, ticari, finansal alanlar başta olmak üzere birçok alanda Hırvatça tercüme ve Hırvatça çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Vize, vatandaşlık, ikamet ve çalışma izni başvuruları, evlilik ve eğitim işlemleri, sağlık turizmi, vb. sebepler yine Hırvatça çeviri talebi yaratmaktadır.

Ayrıca şirket kuruluşları, vekalet işlemleri, gayrimenkul satışı, iş toplantıları, telekonferans görüşmeleri Hırvatça tercüme hizmeti ihtiyacı oluşturmaktadır.

Çeviri Çözümleri müşterilerinin ihtiyaç duyduğu her alanda ve her amaca yönelik profesyonel Hırvatça tercüme ve Hırvatça çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Hırvatça Yeminli Tercüme

Hırvatça yeminli tercüme hizmetine genel olarak resmi işlemler ve resmi belgelerin çevirisinde ihtiyaç duyulmaktadır. İlgili belgelerini sunarak noter huzurunda yemin eden Hırvatça yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Buna göre tercümesi gerçekleştirilen evraklar Hırvatça yeminli tercüman tarafından kaşelenmekte ve imzalanmaktadır.

Hırvatça yeminli tercümesi gerçekleştirilen evraklar genel olarak nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, kimlik, ehliyet, sabıka kaydı vb. belgelerdir. Sözleşme metinleri, vekaletnameler, faturalar, tıbbi raporlar, bilançolar vb. evraklar için de Hırvatça yeminli tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

Hırvatça yeminli tercüme işlemi tercüme sektöründe yeterli deneyim ve bilgiye sahip tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Böylelikle Hırvatça tercüme belgelerinizde sıkıntı yaşama olasılığınız azalmaktadır.

Hırvatça Teknik Tercüme

Karşılıklı ihracat ve ithalat işlemleri gerçekleşen birçok makine, elektronik cihaz ve ekipman bulunmaktadır. Kullanım kılavuzu, katalog, broşür, etiket, teknik şartname, CE belgesi vb. bu kapsamda Hırvatça teknik tercümesi gerçekleştirilen içeriklerdir. Hırvatça teknik tercüme alanında deneyimli ve teknik terminolojiye hakim tercümanlar bu alanda tercih edilmelidir. Aksi halde yanlış ve hatalı çeviri sorunuyla karşı karşıya kalabilmeniz olasıdır.

Hırvatça Hukuki Tercüme

İkili ilişkilerin düzenli ve kurallara dayalı olarak gelişmesinin temelinde hukuk bulunmaktadır. Bireysel ve kurumsal birçok hukuki dokümanın Hırvatça hukuki tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir. Toplantı tutanakları, mahkeme kararları, talepname, duruşma tutanakları, sözleşmeler vb. çevrilmektedir. Hukuk alanı resmiyet gerektiren ve yasal bağlayıcılığı bulunan bir alandır. Dolayısıyla gerçekleştirilen tercümeler hukuki terminolojiye ve hukuki sistemlere uygun, doğru ve tam olarak karşı dile aktarılmalıdır.

Hırvatça Tıbbi Tercüme

Türkiye sağlık turizmi açısından Hırvatlar tarafından da tercih edilen ülkelerdendir. Birçok tıbbi rapor, tahlil sonucu, hastane ve doktor web sitesi tercüme edilmektedir. Tıbbi cihaz etiketleri, tıbbi cihaz kullanım kitapçıları ve reçeteler için de Hırvatça tıbbi tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Hırvatça Ticari Tercüme

Hırvatistan ve Türkiye, karşılıklı ticari ve yatırım ilişkileri gelişmiş olan iki ülkedir. Bu hususta ticari sözleşmeler, ticari yazışmalar, ticari faturalar, gümrük, nakliye ve taşımacılık evrakları tercüme edilmektedir. Ticari alanda yapılan bu tercümeler dış ticaret açısından oldukça önemlidir.

Hırvatça Finansal Tercüme

Finansal ilişkilerin yönetiminde birçok evrak tercüme edilmektedir. Bilanço, gelir tablosu, gelir beyannamesi, kurumlar vergisi beyannamesi, banka hesap özeti vb. çevrilmektedir. Hırvatça finansal çeviri, finansal terminolojiye hakim tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Hırvatça Çeviri Fiyatları

Hırvatça tercüme fiyatları karakter sayısı üzerinden belirlenir. Yeminli tercüme söz konusu olduğunda sayfa sayısı hesaba katılır ve belge üzerinden değerlendirme yapılır. Çeviri Çözümleri, müşterileri için her daim uygun Hırvatça tercüme fiyatları sunmaktadır. Müşterilerin Hırvatça tercüme bürosu olarak tercih etmelerinde ki sebepler arasında uygun tercüme fiyatları yer almaktadır.

Hırvatça Tercüme Bürosu

Hırvatça tercüme bürosu, müşterilerin Hırvatça tercüme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Günümüzde müşteriler belirli kriterler doğrultusunda Hırvatça tercüme bürosu tercihi yapmaktadır. Bunlarından birisi uygun Hırvatça tercüme fiyatları olduğu gibi; bir diğeri de kaliteli ve güvenilir tercüme hizmetinin sağlanmasıdır.

Çeviri Çözümleri, uygun Hırvatça tercüme fiyatlarıyla her alanda ve her işlem için kaliteli, güvenilir ve hızlı Hırvatça tercüme hizmeti sağlamaktadır. Sektörde deneyim sahibi olan bir Hırvatça tercüme bürosu olarak birincil öncelikleri arasında her daim müşteri memnuniyetini yukarılarda tutmak bulunmaktadır.

Hırvatça çeviri ve tercüme hizmetleri hakkında bilgi için email gönderebilirsiniz.  Ayrıca 0553 910 31 32 numaralı Mobil / Whatsapp / Telegram veya 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler