Korece Türkçe Çeviri

Korece Türkçe çeviri günlük olarak artarak gelişen çeviri taleplerindendir. Hukuki, teknik ve ticari gibi konularda gelen yazılı ve sözlü çeviri talepleri anadil düzeyinde profesyonel çevirmenlerimiz ile yanıtlanmaktadır. Ülkeler arası yakın ilişkilerde bulunduğumuz Güney Kore’nin ülkemizdeki yatırımları ve her geçen gün artan dış ticaret hacmimiz ile profesyonel çeviri bürosu arayışında Çeviri Çözümleri size ihtiyacınız olan çözümleri sunmaktadır.

Güney Kore ve Kuzey Kore’nin dili olarak milyonlarca kişi tarafından konuşulan Korece, günümüzde Asya dilleri arasında Çince ve Japoncaya eşlik ederek en yaygın kullanılan dillerden biridir. Özellikle sanal dünyadaki yoğun Kore üretimi ve tasarımı ürünler, Korece dilinin ön plana çıkarak dünya liglerinde yer almasını sağlamıştır. Çağımızın ülkeler arasındaki en büyük avantajı, teknoloji yakınlığıdır. Kore ise yüksek teknoloji ürünleri, pazarlama teknikleri ve uluslararası iş hacmi ile diğer ülkelere rakip olarak öne geçmeye başlayan bir ülkedir. Öyle ki bu durum Korece çeviri sektörünü de olumlu yönde hızlı bir şekilde etkilemiştir. Korece çeviri ve tercüme hakkındaki diğer detaylar…

kore_korece

Korece Teknoloji Dünyasının Anahtarıdır

21.yüzyıldan itibaren hayatımıza yenilikçi bakış açıları ve teknolojik üretimler dahil olmuştur. Lüks kavramı yeni bir tanım kazanarak Asya ülkelerinin gelecek yüzyıllarda teknoloji ile birlikte domine edeceği pazarlara yönelim başlamıştır. Asya pazarlarının en güçlü ayakları ise Çin, Japonya ve Kore gibi köklü ve güçlü devletlerdir. Güney Kore geçtiğimiz 10-20 yılda en yenilikçi milletler arasında yer alarak internet kullanım oranları da incelendiğinde dünyada 3. Sırada yer almaktadır. Bunun yanı sıra elektronik aletler, dijital oynatıcılar ve cep telefonları alanında dünya devleri arasındadır. Nano teknoloji alanında da yeni çalışmaları bulunan Kore’nin gelecekteki ekonomik varlığı ve iş hacminin daha da fazla büyüyeceği düşünülmektedir. Gelişen her alan ise Korece’nin dünya çapında yayılmasına, bu dili konuşanların artmasına ve ortak diller arasına girmesine sebep olmaktadır.

korece çeviri

Korece Çeviri Neden Önemlidir?

Farklı alanlarda gelişmeye devam eden Kore sektörleri, çeviri alanının da ivme kazanmasını sağlamıştır. Global şirketler, dil çiftleri arasına muhakkak Korece’yi dahil etmektedir. Aksi takdirde bu varlıklı ülke ile iş temaslarında olumsuz durumlarla karşılaşabilirler. Yeni girişimciler için de Korece tercüme hizmetlerinden faydalanmak son derece gereklidir. Bunun nedeni, Kore’de güncel olarak açılan birçok iş kolu vardır. Birçok firma ve şirket, yabancı iş partnerleri aramakta ve işlerini genişletmektedir. Türk yatırımcılar da Asya piyasasında yer almak istiyorsa Korece çeviri, dil portföyleri arasında yer alması gereken bir dildir. Korece’yi sadece teknolojik açıdan değil, medya endüstrisi olarak da ele alabiliriz. Bu noktada da Korece (https://asiasociety.org/education/korean-language) dizi film çevirmenliği ya da dublaj çevirmenliği gibi hizmetler ön plana çıkmaktadır.

Korece Türkçe ve Türkçe Korece Dizi Film Çevirmenliği

Güney Kore, dizi ve film endüstrisinde de oldukça ilerlemiş ve dünya üzerinde en fazla izlenen Asya ülke dizi film seçenekleri arasında yer alan bir ülkedir. Korece alt yazı çevirisi, her geçen gün artmakta ve bu alanda ihtiyaç duyulan çevirmen sayısı da artış göstermektedir. Korece çevirmenler; medikal, hukuki, özel alan çevirileri gibi alanların yanı sıra alt yazı çevirmenliği alanında da yoğun olarak çalışmaktadır. Özellikle son yıllarda internet platformlarındaki dizilerin popülerlik kazanması, Korece medya içeriklerinin dünyaya daha fazla tanıtılmasına yardımcı olmuştur. Bu içerikleri beğenen ve sahiplenen izleyicilerin bu dile ilgisi artmıştır ve Korece en fazla öğrenilen diller arasına da girmiştir. Korece’nin bu şekilde hızlı ilerlemesi, üniversitelerin de Korece’yi teşvik etmesini sağlamıştır. Örneğin birçok üniversitenin Korece bölümlerini son yıllarda açtığını görmekteyiz. Ayrıca Güney Kore ve Türkiye arasında her zaman sempati bağları olmuş ve iki millet birbirine müteşekkir davranmıştır.

kore markaları

En Fazla Çevirisi Yapılan Ünlü Korece Dizi ve Filmler

21.yüzyıl Korece film ve dizi endüstrisinin dönüm noktası olsa da 1900’lerde de oldukça ünlü Kore yapımı filmlere rastlanmaktır. Günümüze baktığımızda ise Oscar ödüllü Parazit, izleyeni derinden etkileyen İhtiyar Delikanlı, Kore Türk ortak yapımı ve maziye duygulu bir şekilde değinen Ayla ve yüzlerce animasyon film örneği ile karşılaşıyoruz. Bu filmlere ek olarak özellikle kısa bölümlü dizilerle karşımıza çıkan Kore, birçok Türk dizisinin de esin kaynağı olmuştur. Buna en yakın olarak son günlerde Türk dizileri arasında popülerliğini sürdüren Aşk 101 verilebilir. Son olarak 2021’in en gözde Kore dizisi hangisi diye sorulsa birçok kişi kuşkusuz Squid Game, yani Kalamar Oyunu derdi. Netflix aracılığı ile yayınlanan bu dizi çıktığı anda birçok ülkede hızlıca yayıldı ve kitleleri etkisi altına aldı. Birçok sosyal medya kanalında paylaşımlar yapılarak güldürü malzemelerine konu edildi. Aynı zamanda Koreli oyuncular yakından incelendi ve röportajlarının çevirileri birçok haber kaynağında yayıldı. Bu gibi ani yükselişlerin çeviri sektörüne de derin etkileri olmaktadır. Squid Game, sadece medya alanında yükseliş sağlamadı. Bunun yanı sıra Kore kültürünün oyunlarını da kitlelere tanıtarak Türkçe Korece çeviri çiftinde olduğu gibi diğer dillerde de çeviri sektörünü canlandırdı.

Korece İngilizce Çeviri Kozmetik Alanında Öncü

Güney Kore’de hem erkeklerin hem de kadınların kişisel bakımlarına önem vermesi, Kore’de kozmetik sektörünü büyük ölçüde geliştirmiştir. Birçok ülkede Korelilerin ne kadar pürüzsüz bir cilde sahip olduğu örnek gösterilir ve Kore yapımı kremler, boyalar, serumlar, cilt bakım ürünleri kullanılır. Bu ürünlerin ihracatında ihracatı gerçekleştirilecek olan ülkenin yerel dili olmak üzere elektronik ürünlerde olduğu gibi Korece İngilizce çeviri de yapılmaktadır. Bu sayede ihracatı yapılan ürünün kullanımında ortak dil hedeflenmiştir. Korece’den İngilizceye çeviri yapabilmek için her iki dile ana dil düzeyinde hakim olmak gerekmektedir. Tüm dünya ile birlikte bu ürünler Türkiye’ye de gelmesi anlaşmalı ithalatçı veya distribütör olan şirketler sayesinde sağlanmaktadır. Fakat her tedarik aşamasında birçok belge imzalanır ve Korece Türkçe diyaloglar gerçekleşir. Bu gibi etkileşimler ise Korece Türkçe çeviri de artmasını sağlar. Ayrıca ürünlerin kullanma önerileri ve içindekiler bölümlerinin, içerisinde varsa uyarılar bölümünün çevirilerine ihtiyaç duyulur. Türkçe Korece çeviri için kozmetik sektörünün de en tetikleyici alanlardan biri olduğu söylenebilir.

korece çeviri bürosu

Korece Türkçe Çeviri 

Korece çeviri alanında güç kazanırken çevirilerinizi profesyonel ve kaliteli hizmet veren çeviri bürolarına teslim etmeniz, markanızın sorunsuz bir şekilde tanınması için şarttır. Çeviri Çözümleri olarak Türkçe Korece çeviri yaparken birçok hizmeti aynı anda sunuyoruz.

  • Kaynak belgelerinizi bize ilettiğiniz formatlarda çevirerek talebiniz doğrultusunda format dönüşümü yapıyoruz.
  • Korece çeviri dışında Korece yerelleştirme, deşifre gibi farklı hizmetler de sunuyoruz.
  • Patent çevirisi, özel alan çevirisi, kozmetik çevirisi gibi birçok alanda Korece çeviri hizmeti sağlıyoruz.
  • Yazılı Korece çeviriye ek olarak Korece sözlü çeviri alanında da donanımlı bir Korece çevirmen ekibi ile çalışıyoruz. Bu sayede, gerek resmi işlemlerinizde gerekli olan Korece yeminli tercüme, gerek iş toplantılarınızda profesyonel çeviri ihtiyaçlarınızda, gerek ise de Kore’den ithal edilmiş olan herhangi bir makine ve benzeri cihazların montajlarında teknik tercüme ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyoruz.
  • Sektörde birçok firmaya rakip bir Korece fiyat teklifini sizlere sunuyoruz. Fiyatlarımıza öğrenci indirimleri gibi seçenekler ekliyoruz.
  • Çeviri öncesinde projelerimiz birçok kalite kontrol aşamasından geçerek usta redaktörlerimiz tarafından titizlikle kontrol ediliyor.
  • Proje sonunda geri bildiriminizi önemsiyoruz ve sizin için daima gelişerek ilerliyoruz.
  • Korece çeviri projesi hakkındaki sorularınızı 7/24 bizimle paylaşabilir, proje yöneticilerimize projenin hangi aşamada yer aldığını danışabilirsiniz.

Korece çeviri ücretleri için tıklayınız…

Korece Ceviri Taleplerinizde Çeviri Çözümleri…

Çeviri Çözümleri, Korece dilinde çeşitli alanlarda verdiği tercüme hizmeti ile yıllarca Asya dillerinde sektörün en iyileri arasında yer alarak profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Siz de uygun fiyat seçeneklerimizden yararlanarak Korece Türkçe çeviri seçeneklerimiz hakkında bilgi almak için taleplerinizi info@ceviricozumleri.com adresine ileterek ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hatlarımız aracılığıyla iletişime geçerek bizlere ulaştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler