Kurumsal Tercüme Bürosu İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Aynı dili konuşuyoruz, kurumsal tercüme bürosu ile çalışmanın avantajları nelerdir? Okeanos Uluslararası çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurumsal bir şirket olmanın avantajı ile kaliteli çeviri hizmeti almayı amaçlayan herkesle aynı dili konuşmaktadır.

Tercüme ve çeviri aynı dili konuşmak, ortak bir konuda anlaşabilmeyi ve ilerleyebilmeyi sağlamak değil midir? Kurumsal şirketler başta olmak üzere profesyonel işleyişe sahip her yapı hizmet alırken de profesyonel hizmet almayı amaçlamaktadır. Tam da bu noktada Okeanos Tercüme şirketi hizmet verdiği tüm müşterileri ile aynı dili konuşmaktadır.

Faaliyet göstermeye başladığı ilk günden bu yana kurumsal tercüme olarak müşterilerine aradığı hizmeti sağlamaktadır.

Kurumsal Tercüme Büroları Neler Yapar?

Kurumsal Tercüme Büroları Dili Kapsamlı Kullanır

Dil bilmek gramer kurallarını öğrenmek ve bolca kelime ezberinden oluşan bir iş değildir. Dil bilmenin yanı sıra dili hangi belgede dili nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Terminolojik ayırımın ne olduğunu ve belgeyi, kültür, kullanım alanı, hedef kitle gibi birçok kritere bağlı kalarak kullanmak ve bunu belirli kalite standartlarına ve ya da kaidelere bağlı kalarak yapmak gerekir.

Kurumsal Tercüme Şirketleri Sağladığı Her Hizmette Kalite Hedefler

Kaliteli çeviri hizmeti kurumsal tercüme şirketlerinin önceliği olmakla birlikte çalışılan her bir projede kalite amaçlanmaktadır. Okeanos Tercüme şirketi gibi yapıya sahip şirketlerin işleyişini çeşitli kural ve standartlara bağlı gerçekleştirmektedir. Okeanos, kurumsal çeviri hizmetini EN 15038 Tercüme Hizmeti Kalite Standartlarına bağlı kalarak gerçekleştirmektedir. EN 15038 belgesini alabilmek adına belirli dönemlerde belirli denetimlere tabi olan ve yapılan tüm çalışma sonrasında anket ve performans değerlendirme gibi çalışmalar ile yapılan her işin teknik analizini de çıkarmaktadır.

Kurumsal Tercüme Şirketleri Zamandan Tasarruf Sağlar

Sadece zamandan tasarruf sağlayarak kısa zamanda çok iş yapmak değil, zamanı doğru ve verimli kullanmaktır. Metropollerin ve teknolojinin geldiği noktada her dakikanın özellikle iş dünyasındaki kıymetinin bilincinde olan tercüme şirketlerinin yol haritaları planlı, gerçekçi ve sağlıklıdır. Bu sayede boşa kaybedilen ve müşteri nezdinde kriz yaratacak sorunların ortaya çıkmasına engel olunmaktadır. Okeanos, yılların deneyim ve bilgi birikimi ile gerçekçi yaklaşımda bulunmayı ve müşterilerinin taleplerini kalite, hız ve uygun fiyat kriterleri kapsamında yerine getirmektedir. Tekliften teslimata doğru yapılan her hamle müşteriye ve tercüme şirketlerine zamandan tasarruf sağlar.

Kültürel Analiz Becerisine Sahip Olmak ve Uygulayabilmek Bir Avantajdır

Günlük hayatta ve özellikle hayattaki koşuşturmalarımız sırasında birçoğumuz kitap Türkçesi kullanmayız. Şive ya da yerel bir ağızdan bahsetmiyorum. Cümleler kısalır, kültürel ya da yerel ifadeler ortaya çıkar. Bu başka bir bölge ya da başka bir kültüre gittiğimizde zorlanmamızın temel nedenidir. İzmir’e gittiğinizde gevreğe ısrarla simit dediğinizde simidi alırsınız ancak İzmirli olmadığınız ortaya çıkar. Kurumsal tercüme büroları müşterilerinin projeleri ya da talepleri doğrultusunda dilin hakim olduğu ülkenin ve hatta bölgenin, hedef kitlenin kültürel dil kullanımını belirleyerek yerel anlatım ile ifade ederek sizin yurt dışı pazarda yabancı olma dezavantajınızı ortadan kaldırmaktadır.

Kaynak ve Verimlilik Kurumsal Tercüme Şirketinde

Yılların deneyiminin yanı sıra yılların bilgi birikimi ve oluşturulan kaynaklar sayesinde kurumsal tercüme büroları tarafından kaliteli tercüme ve kaliteli çeviri rutini oluşturmaktadır.

Doğru bir ekip çalışması, doğru bir yol haritası ve denetim ve kalite standartları sayesinde doğru kaynak kullanımı ile doğru tercüme ekibinden verimli bir çalışma elde edilmektedir.

Perpa Ticaret Merkezi’nde bulunan ofisinde iş dünyasının nabzını tutan ve sektörel değişim ve gelişmeleri yakından takip eden Okeanos, ilk günden bu yana kurumsal altyapısı sayesinde profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Her kurumun farklı ihtiyaç ve işleyişi olması sebebiyle çeviri hizmeti alırken aranılan kurumsal ve butik hizmet Okeanos farkı ile sağlanmaktadır.

Bireysel veya kurumsal olarak, tüm çeviri hizmetlerimiz hakkında bilgi ve teklif almak için  info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler