Pazartesi, Temmuz 6, 2020
Ana Sayfa Çeviri Kurumsal Tercüme Bürosu İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal Tercüme Bürosu İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Aynı Dili Konuşuyoruz…

Okeanos Uluslararası çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurumsal bir şirket olmanın avantajı ile kaliteli tercüme ve kaliteli çeviri hizmeti almayı amaçlayan herkesle aynı dili konuşmaktadır.

Tercüme ve çeviri aynı dili konuşmak, ortak bir konuda anlaşabilmeyi ve ilerleyebilmeyi sağlamak değil midir? Kurumsal şirketler başta olmak üzere profesyonel işleyişe sahip her yapı hizmet alırken de profesyonel hizmet almayı amaçlamaktadır. Tam da bu noktada Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi hizmet verdiği tüm müşterileri ile aynı dili konuşmaktadır.

Faaliyet göstermeye başladığı ilk günden bu yana kurumsal tercüme bürosu olarak müşterilerine aradığı hizmeti sağlamaktadır.

Peki Kurumsal Tercüme Büroları Neler Yapar?

Kurumsal Tercüme Büroları Dili Kapsamlı Kullanır

Dil bilmek gramer kurallarını öğrenmek ve bolca kelime ezberinden oluşan bir iş değildir. Dil bilmenin yanı sıra dili hangi belgede dili nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Terminolojik ayırımın ne olduğunu ve belgeyi, kültür, kullanım alanı, hedef kitle gibi birçok kritere bağlı kalarak kullanmak ve bunu belirli kalite standartlarına ve ya da kaidelere bağlı kalarak yapmak gerekir.

Kurumsal Tercüme Şirketleri Sağladığı Her Hizmette Kalite Hedefler

Kaliteli tercüme ve kaliteli çeviri hizmeti kurumsal tercüme şirketlerinin önceliği olmakla birlikte çalışılan her bir projede kalite amaçlanmaktadır. Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi gibi kurumsal yapıya sahip tercüme şirketleri işleyişini çeşitli kural ve standartlara bağlı gerçekleştirmektedir. Okeanos Tercüme kaliteli tercüme ve kaliteli çeviri hizmetini EN 15038 Hizmet Kalite Standartlarına bağlı kalarak gerçekleştirmektedir. EN 15038 Hizmet Kalite Standartları belgesini alabilmek adına belirli dönemlerde belirli denetimlere tabi olan ve yapılan tüm çalışma sonrasında anket ve performans değerlendirme gibi çalışmalar ile yapılan her işin teknik analizini de çıkarmaktadır.

Kurumsal Tercüme Şirketleri Zamandan Tasarruf Sağlar

Sadece zamandan tasarruf sağlayarak kısa zamanda çok iş yapmak değil, zamanı doğru ve verimli kullanmaktır. Metropollerin ve teknolojinin geldiği noktada her dakikanın özellikle iş dünyasındaki kıymetinin bilincinde olan kurumsal tercüme şirketlerinin yol haritaları planlı, gerçekçi ve sağlıklıdır. Bu sayede boşa kaybedilen ve müşteri nezdinde kriz yaratacak sorunların ortaya çıkmasına engel olunmaktadır. Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yılların deneyim ve bilgi birikimi ile gerçekçi yaklaşımda bulunmayı ve müşterilerinin taleplerini kalite, hız ve uygun fiyat kriterleri kapsamında yerine getirmektedir. Tekliften teslimata doğru yapılan her hamle müşteriye ve tercüme şirketlerine zamandan tasarruf sağlar.

Kültürel Analiz Becerisine Sahip Olmak Bir Kurumsal Tercüme Şirketi Becerisidir

Günlük hayatta ve özellikle hayattaki koşuşturmalarımız sırasında birçoğumuz kitap Türkçesi kullanmayız. Şive ya da yerel bir ağızdan bahsetmiyorum. Cümleler kısalır, kültürel ya da yerel ifadeler ortaya çıkar. Bu başka bir bölge ya da başka bir kültüre gittiğimizde zorlanmamızın temel nedenidir. İzmir’e gittiğinizde gevreğe ısrarla simit dediğinizde simidi alırsınız ancak İzmirli olmadığınız ortaya çıkar. Kurumsal tercüme büroları müşterilerinin projeleri ya da talepleri doğrultusunda dilin hakim olduğu ülkenin ve hatta bölgenin, hedef kitlenin kültürel dil kullanımını belirleyerek yerel anlatım ile ifade ederek sizin yurt dışı pazarda yabancı olma dezavantajınızı ortadan kaldırmaktadır.

Kaynak ve Verimlilik Kurumsal Tercüme Şirketinde

Yılların deneyiminin yanı sıra yılların bilgi birikimi ve oluşturulan kaynaklar sayesinde kurumsal tercüme büroları tarafından kaliteli tercüme ve kaliteli çeviri rutini oluşturmaktadır. Doğru bir ekip çalışması, doğru bir yol haritası ve denetim ve kalite standartları sayesinde doğru kaynak kullanımı ile doğru tercüme ekibinden verimli bir çalışma elde edilmektedir.

Perpa Ticaret Merkezi’nde bulunan ofisinde iş dünyasının nabzını tutan ve sektörel değişim ve gelişmeleri yakından takip eden Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ilk günden bu yana kurumsal altyapısı sayesinde profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Her kurumun farklı ihtiyaç ve işleyişi olması sebebiyle tercüme ve çeviri hizmeti alırken aranılan kurumsal ve butik hizmet Okeanos farkı ile sağlanmaktadır.

Bireysel veya kurumsal olarak, yeminli tercüme ya da noter tasdikli tercüme vb tüm tercüme ve çeviri hizmetleri ve teklif almak için www.okeanostercume.com.tr web sitemizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...