Malayca Türkçe Çeviri

Malayca Türkçe Çeviri, Türkiye’nin Güney Asya ülkeleriyle olan iletişimi ve ilişkileri bağlamında çeviri talepleri oluşmaktadır. Çeviri Çözümleri, Malayca Türkçe ve Türkçe Malayca çeviri taleplerinizde profesyonel kadrosuyla hizmet vermektedir.

Malayca

Malezya başta olmak üzere Singapur ve Brunei’nin resmi dilidir. Endonezya, Tayland ve Filipinler’de yaşayan Malezyalılar tarafından da konuşulmaktadır. Doğu Timor’da geçerli bir dil olan Malaycanın 20-30 milyon konuşucusu olduğu tahmin edilmektedir. Köken bakımından Tayland-Hindistan kökenli bir dildir. Dilin yazımında Latin alfabesi ile birlikte Arap alfabesinin Güneydoğu Asya dillerine uyarlanmış biçimi olan Cavi alfabesi kullanılmaktadır.

İngilizce ikinci dil olarak aktif rol oynamaktadır. Sarawak’da Malayca ile birlikte İngilizce resmi işlemler için kullanılmaktadır. Aynı zamanda iş dünyası ve ticarette Malezya İngilizcesi adı verilen İngiliz İngilizcesinden türeyen İngilizcenin bir biçimi kullanılmaktadır. İngilizcenin bu biçimi yoğun bir şekilde Malayca, Çince ve Tamil dili etkisi altındadır.

Malezya-Türkiye İlişkileri

Türkiye ve Malezya arasında geniş kapsamlı ve yakın ilişkiler mevcuttur. Söz konusu ilişkiler karşılıklı ziyaretlerle birlikte dostça bir ortamda gelişmeye devam etmektedir.  İkili ülke ilişkilerinin Stratejik ortaklık düzeyine çıkarılması adına Ortak Bildiri imzalanmıştır. 17 Nisan 2014 tarihinde Ankara’da imza edilen ve 1 Ağustos 2015’de yürürlüğe konan ikili Serbest Ticaret Anlaşması, Türkiye’nin bir ASEAN ülkesi ile yaptığı ilk STA’dır.

Malezya firmalarının Türkiye’de enerji, havalimanı, sigorta ve sağlık sektörlerinde önemli yatırıma sahiptir. TCMB 2019 verilerine göre Malezya’nın Türkiye’deki yatırım tutarı yaklaşık 350 milyon ABD dolarıdır. Kuala Lumpur Ticaret Müşavirliği verileri Malezya’daki Türk yatırımlarının ise 350 milyon ABD doları olduğunu göstermektedir. En büyük yatırımımız ise Evyap fimasının, Evyap Sabun Malaysia Sdn Bhd firması adıyla Malezya’nın Johor eyaletinin Tanjung Langsat endüstriyel bölgesinde kurulmuş olan dünyanın en büyük kapasiteli oleokimya tesisidir. Aynı zamanda savunma sanayi alanında Malezya ve Türkiye arasında önemli bir işbirliği bulunmaktadır.

Malayca Türkçe Çeviri 

İki ülke arasında gelişen ilişkiler bağlamında birçok alanda Türkçe Malayca çeviri ve Malayca Türkçe çeviri hizmeti sağlanmaktadır. Hukuki tercüme, teknik tercüme, ticari tercüme, finansal tercüme, tıbbi tercüme, akademik tercüme, web site tercümesi ve sözlü tercüme hizmetimiz bulunmaktadır. Birçok alanda uzman tercümanlarımızca uygun Malayca çeviri fiyatlarıyla profesyonel Malayca hizmeti sizlerle buluşturulmaktadır. Çeviri Çözümleri, kurulduğu günden bu yana Malayca çeviri bürosu olarak tüm Malayca çeviri işlemlerinizi en kısa sürede ve kaliteli bir biçimde sağlamaktadır.

Malayca çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için info@ceviricozumleri.com mail adresimiz ile bizlere ulaşabilir, dilerseniz de 0553 910 31 32 numaralı MOBİL & WHATSAPP & TELEGRAM hattımızdan veya 0212 221 45 21 numaralı sabit kurumsal hattımız ile müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz…

 

İlgili Makaleler