Pazartesi, Temmuz 6, 2020
Ana Sayfa Çeviri Mezuniyet Belgesi, Diploma ve Transkript Çevirisi

Mezuniyet Belgesi, Diploma ve Transkript Çevirisi

Erasmus programı başta olmak üzere üniversiteler arası değişim programları aracılığıyla eğitimine yurt dışına devam etmek, yurtdışına gerçekleştirilen seyahatler esnasında bazı ülkeler tarafından talep edilen vize zorunluluğu, çalışma izni elde etmek gibi sebeplere dayalı olarak mezuniyet belgesi, diploma ve transkript çevirisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Eğitim hayatımızda daha iyi yerlere gelmek, aldığımız eğitim kalitesini yükseltmek iş yaşantımıza pozitif katkı sağlayacak etmenler arasındadır. Aldığımız eğitim iş yaşantımıza sağladığı katkının yanı sıra, bireysel yaşantımıza, genel kültür düzeyimize kadar pek çok noktaya etki etmektedir. Bu bağlamda eğitim yaşantısında doğru bilgiler edinmek, kaliteli eğitimler almak oldukça önemlidir.

Eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerin başvurdukları ülkedeki eğitim kurumları tarafından belli başlı öğrence belgeleri çevirisitalep edilmektedir. Kimi ülkeler için ilgili belgelerin yeminli tercümesi yeterli olurken bazı ülkeler tarafından söz konusu belgeler için noter tasdikli çeviri talep edilmektedir. Mezuniyet belgesi, diploma ve transkript çevirisi en yoğun karşılaşılan çeviri taleplerinden birisidir.

Mezuniyet Belgesi, Diploma ve Transkript Çevirisinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Öğrenci belgeleri çevirisinde tam ve doğru bilgi vermek, transkriptte yer alan notları, tarihleri hatasız bir şekilde girmek söz konusu süreçler için oldukça önemlidir.

Öğrenci belgeleri çevirisi ve mezuniyet, diploma ve transkript çevirisi konusunda yeterli bilgi ve donanıma sahip tercümanlar aracılığıyla yeminli tercüme ya da noter tasdikli çeviri işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Not derecelendirmelerinin, ders adlarının vb. içeriklerinin moto mot çevirisi yerine hedef dildeki karşılıkları tespit edilerek çeviri süreci gerçekleştirilmelidir.

Bir öğrencinin eğitim hayatı için büyük önem teşkil eden mezuniyet belgesi, diploma ve transkript çevirisi ve öğrenci belgeleri çevirisi profesyonel bir tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi öğrenci belgeleri içeriklerine ilişkin yeterli bilgi ve donanıma sahip, her birinin belirli bir uzmanlık alanı bulunan ve deneyimli tercüman kadrosu aracılığıyla kaliteli ve güvenilir mezuniyet belgesi, diploma ve transkript çevirisi ve öğrenci belgeleri çevirisi hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin mezuniyet belgesi, diploma ve transkript çevirisi ve öğrenci belgeleri çevirisi, yeminli tercüme, noter tasdikli çeviri, Perpa tercüme, Perpa yeminli tercüme, Perpa yeminli tercüman hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir veya www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlarımız aracılığıyla müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...