Perşembe, Temmuz 16, 2020
Ana Sayfa Güncel Nöbetçi Noter Uygulaması Başladı…

Nöbetçi Noter Uygulaması Başladı…

Noterin nöbetçisi olur mu demeyin. Ya da hafta sonu açık noter var mı diye şaşırmayın.

Nöbetçi noter uygulaması başlandı. Başladığı günden bu yana vatandaşların ilgi odağı olan ve artık hafta sonları da çok talep gören ve vatandaşın hayatını kolaylaştıran nöbetçi noter uygulaması artık hayata geçti.

Nöbetçi noter uygulaması 6 Nisan tarihi itibari ile hayata geçirlidi.

Noterlerin hafta sonları da hizmet vermesine yönelik uygulama, 6 Nisan Cumartesi günü başladı. Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliğinin nöbetçi noterlik uygulamasına dair çalışmalar yapıldı. Yeni uygulamaya göre Cumartesi ve Pazar günleri 09.00-17.00 saatleri arasında nöbetçi noter olarak noterler hizmet veriyor.

Tüm illerde ve Ankara 2, İzmir 2 ve İstanbul’da 2 Anadolu 2 Avrupa yakasında olmak üzere 4 noter her Cumartesi Pazar nöbetçi noterler Türkiye Noterler Birliği web sitesinden duyurulacak.

Yeni uygulama kapsamında nöbetçi noterlerde tüm noterlik işlemleri gerçekleştirilebilecek.

Evlenme sözleşmesi,

Gayrimenkul satış vaadi sözleşme

Zilyetlik devri sözleşmesi

Miras taksimi Gayrimenkul, hibe vaadi sözleşmesi,

Şirket sözleşmesi,

İrtifak hakkı vaadi ve ortak mülkün idaresi sözleşmesi,

Medeni Kanunun 748. maddesine müstenit sükna hakkı sözleşmesi,

Kaydı hayat ile irat bağlanması sözleşmesi (Borçlar Kanunu 507),

Ölünceye kadar bakma sözleşmesi, (Borçlar Kanunu 511),

Mülkiyeti muhafaza kaydı ile satış sözleşmesi,

Kira sözleşmesi,

Menkul mallarda hibe sözleşmesi,

Taksim ve ifraz sözleşmesi,

Evlat edinme sözleşmesi,

Temlik,

Taahhütname,

Kefaletname,

Vasiyetname,

Vakıf senedi,

Aile vakfı senedi,

Tanıma senedi,

Muvafakatname,

Sulhname,

Yeddiemin senedi,

Rehin senedi,

Borç senedi,

Fesihname,

İbraname,

Beyanname,

Şahadetname,

Piyango – Kur’a ve toplantı tutanağı,

Emanetleri saklama tutanağı,

İfade tutanağı,

Tespit tutanağı,

Vekaletname,

Defter onaylanması,

Tercüme ve çeviri

Örnek çıkartma,

İmza sirküleri,

Protesto işleri,

İhbar – ihtarname işleri ve tebliği,

Tescil

Noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri hizmeti veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Cumartesi günü de hizmet vermesi sayesinde artık Cumartesi günü ihtiyaç duyulan noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemlerinde müşterilerine destek olabiliyor.

Kurulduğu günden bu yana Perpa Ticaret Merkezi ’nde hizmet veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yine Perpa Ticaret Merkezi çatısı altında bulunan Beyoğlu 25. Noterliği ve Beyoğlu 58. Noterliği ’nde haftasonu gerçekleştirilecek tüm nöbetçi noter onaylı tercüme hizmetini profesyonel ekibi ile birlikte yürütüyor.

Uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme hizmeti anlayşını kurulduğu günden bu yana sürdüren Okeanos etik ilkelerine bağlı prensipli çalışmaları sayesinde sektör liderliğini elinde bulunduruyor.

Yeminli tercüme, noter onaylı tercüme ve noter onaylı yeminli tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Arnavutça Yeminli Tercüme ve Çeviri

Arnavutça yeminli tercüme ve çeviri, Hint-Avrupa Dil Ailesi içerisinde İllür Dilleri grubunda yer alan Arnavutça, Arnavutluk’un resmi dilidir. Kosova ve Kuzey Makedonya’da da konuşucusu...

Türkmence Yeminli Tercüme ve Çeviri

Türkmence yeminli tercüme ve çeviri, Ural Altay Dil Ailesinin Oğuz Grubuna bağlı Doğu Oğuz kollarında yer alan Türkmence, Türkmenistan’ın resmi dilidir. Türkmenistan’da yaşayan 6...

Tercümanlık ve Yabancı Kültürler

Tercümanlık ve yabancı kültürler, kaynak dilde sözlü veya yazılı olarak ifade edilenleri hedef dile aktarmakla görevli kişilere tercüman denilmektedir. Tercümanlık ve Yabancı Kültürler Tercüme işlemi genel...

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...