Pazartesi, Ekim 19, 2020
Ana Sayfa Çeviri Noter Onaylı Tercüme

Noter Onaylı Tercüme

Noter onaylı tercüme, resmi işlemlerde kullanılacak olan belgelerinizin tercümelerinde pek çok sebepten dolayı noter tasdikine oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Üniversitelerin ilgili yabancı dil bölümlerinden mezun ya da yabancı dil bildiğine dair sertifikası ya da belgesi bulunan kişilerin noter huzurunda yemin etmeleri sonucu elde ettikleri yeminli tercüman unvanı altında gerçekleştirdikleri tercümelerin noterliklerce onaylanması sürecidir.

Yeminli tercüman aracılığıyla yeminli tercümesi gerçekleştirilen evrakın noter onayını yalnızca tercüme yaptırdığınız tercüme bürosunun bağlı bulunduğu noter tarafından gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Noter onaylı tercüme işlemiyle evraklarınız resmiyet kazanmakta ve böylelikle resmi kurumlarda kullanılabilme özelliği kazanmaktadır.

Noter Onaylı Tercümeyi Gerektiren İşlemler Nelerdir?

Resmi kurumlar tarafından vize, vatandaşlık, ikamet, çalışma, eğitim, sağlık, bankacılık işlemleri, evlilik, boşanma vb. kişisel talepler ya da şirket kuruluş ve tescil işlemleri, uluslararası ihaleler, anlaşmalar gibi kurumsal taleplerden dolayı pek çok belgenin noter tasdikli tercüme işlemi talep edilmektedir.

Noter Onaylı Tercümesi Talep Edilen Belgeler Nelerdir?

Pasaport, kimlik, aile cüzdanı, nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, bankacılık evrakları, sözleşme, vekaletname, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası, sicil tasdiknamesi, faaliyet belgesi, oda sicil kaydı vb. pek çok belgenin noter tasdikli tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Noter Onaylı Tercümede Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eksiksiz ve doğru tercüme hizmeti sağlanmalıdır.

Tarih ve rakamlar doğru yazılmalıdır.

Dil bilgisi, yazım ve imla kurallarına dikkat edilmelidir.

Tercüme işlemi gerçekleştirilen evrakın ikinci kez kontrolü sağlanmalıdır.

Tüm bu süreçlere dikkat edildiği takdirde sorun yaşama ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Deneyimli tercüman kadrosuna sahip bir tercüme bürosu ile çalıştığınız takdirde ise sorun yaşama ihtimaliniz sıfırdır.

Noter Onaylı Tercüme Taleplerinizde Okeanos…

Okeanos Tercüme şirketi, her biri belirli bir uzmanlık alanına sahip ve deneyimli tercüman kadrosu ile hizmet vermektedir. Müşterilerinin talep, beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda doğru, kaliteli ve hızlı tercüme sunmak hedeftir.

Noter onaylı tercüme (noter tasdikli tercüme) ve yeminli tercüme hizmetlerimiz ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Motivasyon Nedir?

Motivasyon Nedir? Daha önce kilo verme programlarına başladığınız oldu mu hiç, veya vücut geliştirmeye merak saldınız mı daha öce, yahut bir yabancı dil öğrenmeye...

Ko-Ko Tekniği Nedir?

Yabancı dil öğrenmede alternatif teknik arayanlar için: Ko-Ko Tekniği Nedir?  Muhtemelen birçoğumuz yabancı bir dili öğrenmek için en etkili ve kısa sürede sonuç veren...

Dillerin Ortak Özellikleri ve Farklılıkları

Dillerin ortak özellikleri ve farklılıkları açısında incelediğimizde birden fazla kavramla karşılaşırız. Bu kavramlar aracılığıyla dillerin yapısal ve anlamsal özellikleri belirlenmektedir. Bu yazımızda diller arasındaki...

Şartname Çevirisi ve Tercümesi

Şartname çevirisi ve tercümesi, kamuya dair alım, satım, kiralama, devretme gibi konularda teknik ve idari konuları belirleyen yazıya şartname denir. Şartname çevirisi genel itibari...