Okmeydanı Tercüme ve Çeviri

İstanbul’un Kağıthane ve Şişli ilçelerine bağlı bir semt olan Okmeydanı’nın ismini almasında belli bir geçmişi bulunmaktadır…

Okçuluk Müsabakalarının Semti…

Fatih Sultan Mehmet döneminde bu bölgede okçuluk müsabakaları için bir ok meydanı kurulmuştur. Bu nedenle Okmeydanı adını almıştır.

Yakın komşuluğu bulunan caddelerde atılan okların yerlerini belirlemek üzere nişan taşları bulunmaktadır.

Göçmenlerin Semti…

I.Abdülhamit Döneminde göç ve savaş durumları sıklıkla yaşanmıştır. Bu süreçlerin yarattığı tahribatı önlemek adına İstanbul’da kimsesiz ve bakıma muhtaç kişiler, yaşlılar ve çocuklar için Darülaceze müessesi açılmıştır. Yer olarak da Okmeydanı belirlenmiştir. Darülaceze hala Okmeydanı sınırları içerisinde faaliyet göstermektedir.

Ortak Buluşma Noktası…

Beyoğlu, Şişli ve Kağıthane’nin orta noktasında yer alan Okmeydanı ticari açıdan gelişmiş bir semttir. Perpa Ticaret Merkezine yakın noktada bulunması Okmeydanı’nı önemli bir semt haline getiren sebeplerden birisidir.

Gecekondu mahallerini barındırmasının yanı sıra Mecidiyeköy’e olan yakınlığı itibariyle pek çok iş merkezini de bünyesinde bulundurmaktadır.

Okmeydanı Tercüme ve Çeviri

Merkezi ilçelere olan yakınlığı konum itibariyle Okmeydanı’nı önemli bir konuma getirmektedir. Okmeydanı ayrıca çeşitli ülkelerden vatandaşların en çok göç ettiği semtlerden birisidir.

Katalog, broşür, AT uygunluk beyanı, el kitapçıkları, kullanım kılavuzları vb. içerikler için Okmeydanı teknik tercüme hizmeti verilmektedir.

Teknik tercüme işleminde teknik ve mühendislik alanına hakim, tercüme sektöründe deneyimli kişiler tercih edilmelidir.

Mahkeme evrakları, boşanma evrakları, evlilik belgeleri, vekaletnameler gibi pek çok evrakın Okmeydanı hukuki tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Hukuki tercüme işlemleri hukuk alanında deneyim ve bilgi sahibi kişilerce gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde birtakım yasal süreçlere sebep olabilmektedir.

Konşimentolar, ticari yazışmalar, banka evrakları, ticari faturalar gibi pek çok evrak için Okmeydanı ticari tercüme hizmeti verilmektedir.

Rakamlar, oranlar ve ticari terimler ticari tercümede oldukça önemlidir. Dolayısıyla büyük hassasiyet, titizlik ve dikkat çerçevesinde gerçekleştirilmelidir. Gerekli görülmesi durumunda da evraklar tekrar gözden geçirilmelidir.

Doktor  raporları, kan tahlilleri, ameliyat raporları vb. pek çok tıbbi belge için Okmeydanı tıbbi tercüme hizmeti verilir.

Hasta hayatı ile yakından ilgi bulunan tıbbi dokümanların tercüme işlemi sağlık alanında deneyim ve bilgi sahibi tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Okmeydanı Yeminli Tercüme

Vatandaşlık, ikamet ve çalışma izni, eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanma gibi çeşitli amaçlardan dolayı bu hizmete ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu kapsamda pasaport, kimlik, aile cüzdanı, doğum belgesi, diploma, transkript, evlilik akdi, boşanma belgesi gibi pek çok evrakın tercümesi gerçekleştirilmektedir.

Arapça, İngilizce, Farsça, Türkmence gibi diller sıklıkla yeminli tercüme gerçekleştirilen dillerdir.

Yeminli tercüme işlemi resmi kurumlar tarafından talep edilmektedir. Dolayısıyla büyük hassasiyet, titizlik ve dikkatle gerçekleştirilmelidir. Profesyonel bir tercüme bürosu tüm süreçleriniz için kolaylık sağlayabilmektedir.

Okmeydanı Tercüme Bürosu

Çeviri Çözümleri, bireysel ve kurumsal müşterileri için kaliteli, uygun fiyatlı, güvenilir ve hızlı tercüme hizmeti vermektedir.

Perpa Ticaret Merkezi’nde bulunan ofisi ile Okmeydanı’nda yaşayan vatandaşlar için kolay ulaşabilir bir konumda yer almaktadır.

Çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için info@ceviricozumleri.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. İlaveten 0553 910 31 32 mobil / whatsapp / telegram veya 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Şehir içi ve yurt içi bütün her yere ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır…

İlgili Makaleler