Sabıka Kaydı Çevirisi ve Adli Sicil Kaydı Tercümesi

Sabıka kaydı çevirisi ve adli sicil kaydı tercümesi hizmetine yurtdışı seyahatleri, vize başvuru süreçleri, yurt dışında bulunduğumuz eğitim ve iş başvuruları gibi pek çok sebepten dolayı ihtiyaç duyulmaktadır.

Sabıka Kaydı veya Adli Sicil Kaydı Nedir?

Adli sicil müdürlüklerince düzenlenen kişinin devlet arşiv kaydında herhangi bir suçu işlediğine dair bir bilginin bulunup bulunmadığını gösterir belgedir.

Sabıka Kaydı Nereden Alınmaktadır?

Kayıt belgesi geçmişte yalnızca adliyelerin adli sicil müdürlüklerinden dilekçe aracılığıyla alınabilmekteydi. Günümüzde adli sicil müdürlükleri başta olmak üzere kaymakamlıklardan, yurt dışında büyükelçiliklerden ve e-devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde alınabilmektedir.

Sabıka Kaydı Çevirisine Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulmaktadır?

Günümüzde pek çok kişi yurt dışında sağlanan eğitim, iş, sağlık vb. hizmetlerden yararlanmak üzere yurt dışında yaşamaya başlamaktadır. Her devletin ülkesinde yaşayan kişilerin adli sicili hakkında bilgi sahibi olmak en doğal hakkıdır. Vize süreci başta olmak üzere oturma izni, çalışma izni süreçleri, yurt dışındaki eğitim ve sağlık hizmetlerine yapılan başvurular gibi süreçler için talep edilmektedir.

Uluslararası anlamda bu denli öneme sahip bir belgenin çevirisinin kaliteli ve düzgün bir biçimde sağlanması bir hayli önemlidir. Dolayısıyla bu ihtiyacınızın giderilmesi adına doğru tercüme bürosu ile çalışmak gerekmektedir.

Resmi Belge Tercümesi Taleplerinizde Çeviri Çözümleri…

Çeviri Çözümleri yılların vermiş olduğu tecrübe ve profesyonellikle, görev sorumluluğu bilinci içerisinde her resmi belge çevirisinde olduğu gibi sabıka kaydı çevirisi veya adli sicil kaydı tercümesi hizmeti için de kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamaktadır.

Tekliften teslimat aşamasına kadar çalışmalarını Avrupa Birliği’nin kabul ettiği tercüme konusunda tek belge ve standart olan EN15038 Tercüme Kalite Standartları doğrultusunda gerçekleştirerek, müşterileri için üst düzey bir çeviri hizmeti vermektedir.

Sabıka kaydı çevirisi, adli sicil kaydı tercümesi gibi resmi belge tercüme hizmetleri için daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ceviricozumleri.com mail adresimize dosyanızı gönderebilirsiniz. Dilerseniz 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Şehir içi ve yurt içi her yere ÜCRETSİZ KARGO ile teslimat hizmetimiz vardır…

İlgili Makaleler