Salı, Temmuz 7, 2020
Ana Sayfa Çeviri Sabıka Kaydı Çevirisi ve Adli Sicil Kaydı Tercümesi

Sabıka Kaydı Çevirisi ve Adli Sicil Kaydı Tercümesi

Sabıka kaydı çevirisi hizmetine yurtdışı seyahatleri, vize başvuru süreçleri, yurtdışında bulunduğumuz eğitim ve iş başvuruları gibi pek çok sebepten dolayı ihtiyaç duyulmaktadır.

Sabıka Kaydı Nedir?

Sabıka kaydı ya da diğer bir deyişle adli sicil kaydı adli sicil müdürlüklerince düzenlenen kişinin devlet arşiv kaydında herhangi bir suçu işlediğine dair bir bilginin bulunup bulunmadığını gösterir belgedir.

Sabıka Kaydı Nereden Alınmaktadır?

Geçmişte yalnızca adliyelerin adli sicil müdürlüklerinden dilekçe aracılığıyla alınabilen sabıka kaydı ya da diğer adıyla adli sicil kaydı günümüzde adli sicil müdürlükleri başta olmak üzere kaymakamlıklardan, yurtdışında büyükelçiliklerden ve e-devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde alınabilmektedir.

Sabıka Kaydı Çevirisine Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulmaktadır?

Günümüzde pek çok kişi yurtdışında sağlanan eğitim, iş, sağlık vb. hizmetlerden yararlanmak üzere yurtdışında yaşamaya başlamaktadır. Her devletin ülkesinde yaşayan kişilerin adli sicili hakkında bilgi sahibi olmak en doğal hakkıdır. Dolayısıyla vize süreci başta olmak üzere oturma izni, çalışma izni süreçleri, yurtdışındaki eğitim ve sağlık hizmetlerine yapılan başvurular gibi süreçler için sabıka kaydı çevirisi ya da adli sicil kaydı tercümesi talep edilmektedir.

Uluslararası anlamda bu denli öneme sahip bir belgenin çevirisinin kaliteli ve düzgün bir biçimde sağlanması bir hayli önemlidir. Dolayısıyla sabıka kaydı çevirisi ve adli sicil kaydı tercümesi hizmetinden yararlanabilmek adına doğru tercüme bürosu ile çalışmak gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yılların vermiş olduğu tecrübe ve profesyonellikle, görev sorumluluğu bilinci içerisinde her resmi belge çevirisinde olduğu gibi sabıka kaydı çevirisi veya adli sicil kaydı tercümesi hizmeti için de kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamaktadır.

Tekliften teslimat aşamasına kadar çalışmalarını EN15038 Hizmet Kalite Standartları doğrultusunda gerçekleştirerek, müşterileri için üst düzey bir çeviri hizmeti vermektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin sabıka kaydı çevirisi, adli sicil kaydı tercümesi vb. resmi belge çevirisi hizmetleri için daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...