Perşembe, Mayıs 13, 2021
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriŞişli Tercüme Bürosu

Şişli Tercüme Bürosu

Çeviri Çözümleri, Şişli tercüme bürosu olarak, Şişli ve civarında bulunan bireysel ve kurumsal tüm müşterilerine hizmet vermektedir.

İstanbul’un Merkezi Şişli…

Şişli, İstanbul’un en büyük ve en eski ilçelerinden biridir. 25 mahalleden oluşan ilçe Beyoğlu, Kağıthane ve Beşiktaş ilçeleri arasında kalmaktadır. Şişli’de çok sayıda tarihi yapı, modern iş merkezleri, kültür ve sanat merkezi bulunmaktadır.

Şişli ilçesinin adının bir zamanlar burada Şişçiler Konağı’ndan geldiğine zamanla Şişli adını aldığına dair bir rivayet bulunmaktadır. Şişli’nin en eski yerleşim yeri olan Kurtuluş’un 16 yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Şişli ilçesi sınırları içinde Bulgar Mezarlığı, Atatürk Müzesi, Saint Esprit Katedrali, Bomonti Bira Fabrikası, Aya Dimitri Rum Kilisesi bulunmaktadır.

Ayrıca, İstanbul Danimarka Konsolosluğu, Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu, İstanbul Radyoevi, Teşvikiye Cami, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu bulunur.  Bütün bu sıralanan yerlerin yanı sıra, Küçük Çiftlik Park, Vali Konağı Caddesi gibi tarihi yerler ve kültür mirasları da bulunmaktadır.

Şişli ilçesi hızla değişim göstermekte ve son haliyle İstanbul’un iş ve ticaret merkezi konumundadır. Türk finans sektörünün dev isimlerinin genel merkezlerini sınırları içerisinde bulunduran Şişli’dedir. Üretim merkezlerinin şehir dışına kaydırılmasının ardından hizmet sektöründe İstanbul’un katma değerine destek sağlayan çok sayıda firma faaliyet göstermektedir. Bu firmaların birçoğu Perpa Ticaret Merkezi ve modern plazalar içerisinde bulunmaktadır. Bir kısmı da Osmanbey ve civarında olduğu gibi müstakil işletmeler olarak devam etmektedir.

Şişli Tercüme ve Çeviri  

İstanbul’un ve ticaretin merkezi olarak Şişli ilçesi kabul edilmektedir. Hemen hemen bütün finans kuruluşları, büyük ve orta ölçekte işlemlerin merkezleri, bazı özel statüde kamu işletmeleri Şişli’dedir. Ayrıca Şişli’nin kolay ulaşılabilir olması ve imkanlarıyla da İstanbul genelinden işlerini tamamlamak isteyenlerin tercih yeridir. Dolayısı ile günlük işleyiş ve hayatta pek çok tercüme talebi olmakta ve gerçekleştirilmektedir.

Şişli Teknik Çeviri 

Şişli teknik çeviri kullanım kılavuzu, ÇED raporları, teknik şartnameler, ISO ve TSE belgesi, CE belgesi, TÜV sertifikası, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları, teknik şartnameler, arge raporları gibi evrakların tercümesidir. Şişli teknik çeviri işlemi uygulanırken teknik terim uygunluğu, terminolojik bütünlük ve cümle yapısı büyük önem arz etmekte ve bu tercümeler teknik konularda gerekli donanıma sahip ekip tarafından yapılmaktadır.

Şişli Hukuki Çeviri 

Vekaletname, taahhütname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet gibi evraklarda Şişli hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilir. Şişli hukuki çeviri tüm global işlemlerin temelinde yar alırken çeviri sürecinde hukuk sistemi farklılıklarına ve hukuki terminolojiye dikkat edilerek gerçekleştirilir.

Şişli Yeminli Tercüme 

Şişli yeminli tercüme, iki dil arasında yazılı ve sözlü çeviri işlemi gerçekleştirebilen ve bunu lisans diploması ile ispat edebilen tercümanların noter huzurunda yemin etmesi sonucu yeminli tercüman unvanı edinerek yaptığı çeviri işlemidir.

Pasaport, kimlik, vekalet, ehliyet, taahhütname, sözleşme, vize evrakları, mahkeme evrakları gibi evrakların resmi makamlara ya da kurumlara ibrazı sırasında çeviri evrakına tercüman tarafından ıslak imza ve kaşe yapılarak Şişli yeminli tercüme olarak düzenlenir.

Şişli Noter Onaylı Tercüme

Bazı resmi makamlar veya kurumlar yeminli tercüme işlemini yeterli görmeyerek tercüme evraklarını noter onaylı tercüme şeklinde talep etmektedir. Bireysel ya da kurumsal müşteri talebi doğrultusunda istenen bu evraklar Şişli noter onaylı tercüme olarak da hazırlanmaktadır.

Şişli Tercüme Bürosu Taleplerinizde Çeviri Çözümleri…

Çeviri Çözümleri, kurulduğu günden bu yana tüm ilçelerde olduğu gibi Şişli tercüme ve Şişli çeviri hizmetinde de profesyonel ve etik yaklaşımını sürdürmekte ve Perpa Ticaret Merkezi Şişli’deki şubesinde uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme anlayışında hizmet vermektedir.

Çeviri hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ceviricozumleri.com adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı mobil / whatsapp / telegram hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Şehir içi ve yurt içi bütün her yere ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır…

spot_img

GÜNCEL YAZILAR