Şişli Tercüme Bürosu

Günümüzde çeviri sektörünün gittikçe gelişen bir alan olması nedeniyle birçok tercüme bürosu ve ofisi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde hizmet vermektedir. Çeviri Çözümleri de Şişli Perpa’da uzun yıllardır çeviri ve diğer hizmetleri ile bu alanın en iyisi olma yolunda ilerlemektedir. Çeviri Çözümleri, Şişli tercüme bürosu olarak çevirinin sadece kelime tercüme etmek değil, bir mesajın etkili ve verimli şekilde aktarılması olduğuna inanıyoruz. Güçlü çevirmen ağımız, yerelleştirme uzmanlarımız ve diğer takım arkadaşlarımız ile şirketlere, bireylere ve topluluklara süre gelen bir iletişim alt yapısı ve yenilikçi bir yaklaşımla çeviriler sağlıyoruz. Teknolojinin sağladığı tüm avantajları çeviri sürecine entegre ederek daha hızlı ve dinamik çeviriler için imkan yaratıyoruz. Bu nedenle yurtdışı ve yurtiçinde yüzlerce firma bizi seçerek çeviri ve yerelleştirme ihtiyaçlarını kolayca temin ediyor. İşte Şişli Tercüme Bürosu hakkındaki diğer detaylar…

Tercüme  ihtiyaçlarınız ve

teklif yalepleriniz için arayabilirsiniz…

0553 910 31 32

mobil & whatsapp & telegram

İstanbul’un Merkezi Şişli…

Şişli, İstanbul’un en büyük ve en eski ilçelerinden biridir. 25 mahalleden oluşan ilçe Beyoğlu, Kağıthane ve Beşiktaş ilçeleri arasında kalmaktadır. Şişli’de çok sayıda tarihi yapı, modern iş merkezleri, kültür ve sanat merkezi bulunmaktadır.

Şişli ilçesinin adının bir zamanlar burada Şişçiler Konağı’ndan geldiğine zamanla Şişli adını aldığına dair bir rivayet bulunmaktadır. Şişli’nin en eski yerleşim yeri olan Kurtuluş’un 16 yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Şişli ilçesi sınırları içinde Bulgar Mezarlığı, Atatürk Müzesi, Saint Esprit Katedrali, Bomonti Bira Fabrikası, Aya Dimitri Rum Kilisesi bulunmaktadır.

Ayrıca, İstanbul Danimarka Konsolosluğu, Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu, İstanbul Radyoevi, Teşvikiye Cami, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu bulunur.  Bütün bu sıralanan yerlerin yanı sıra, Küçük Çiftlik Park, Vali Konağı Caddesi gibi tarihi yerler ve kültür mirasları da bulunmaktadır.

Şişli ilçesi hızla değişim göstermekte ve son haliyle İstanbul’un iş ve ticaret merkezi konumundadır. Türk finans sektörünün dev isimlerinin genel merkezlerini sınırları içerisinde bulunduran Şişli’dedir. Üretim merkezlerinin şehir dışına kaydırılmasının ardından hizmet sektöründe İstanbul’un katma değerine destek sağlayan çok sayıda firma faaliyet göstermektedir. Bu firmaların birçoğu Perpa Ticaret Merkezi ve modern plazalar içerisinde bulunmaktadır. Bir kısmı da Osmanbey ve civarında olduğu gibi müstakil işletmeler olarak devam etmektedir.

şişli tercüme bürosu

Şişli Tercüme ve Çeviri  

İstanbul’un ve ticaretin merkezi olarak Şişli ilçesi kabul edilmektedir. Hemen hemen bütün finans kuruluşları, büyük ve orta ölçekte işlemlerin merkezleri, bazı özel statüde kamu işletmeleri Şişli’dedir. Ayrıca Şişli’nin kolay ulaşılabilir olması ve imkanlarıyla da İstanbul genelinden işlerini tamamlamak isteyenlerin tercih yeridir. Dolayısı ile günlük işleyiş ve hayatta pek çok tercüme talebi olmakta ve gerçekleştirilmektedir.

Şişli Teknik Çeviri 

Şişli teknik çeviri kullanım kılavuzu, ÇED raporları, teknik şartnameler, ISO ve TSE belgesi, CE belgesi, TÜV sertifikası, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları, teknik şartnameler, arge raporları gibi evrakların tercümesidir. Şişli teknik çeviri işlemi uygulanırken teknik terim uygunluğu, terminolojik bütünlük ve cümle yapısı büyük önem arz etmekte ve bu tercümeler teknik konularda gerekli donanıma sahip ekip tarafından yapılmaktadır.

Şişli Hukuki Çeviri 

Vekaletname, taahhütname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet gibi evraklarda Şişli hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilir. Şişli hukuki çeviri tüm global işlemlerin temelinde yar alırken çeviri sürecinde hukuk sistemi farklılıklarına ve hukuki terminolojiye dikkat edilerek gerçekleştirilir.

Şişli Yeminli Tercüme 

Şişli yeminli tercüme, iki dil arasında yazılı ve sözlü çeviri işlemi gerçekleştirebilen ve bunu lisans diploması ile ispat edebilen tercümanların noter huzurunda yemin etmesi sonucu yeminli tercüman unvanı edinerek yaptığı çeviri işlemidir.

Pasaport, kimlik, vekalet, ehliyet, taahhütname, sözleşme, vize evrakları, mahkeme evrakları gibi evrakların resmi makamlara ya da kurumlara ibrazı sırasında çeviri evrakına tercüman tarafından ıslak imza ve kaşe yapılarak Şişli yeminli tercüme olarak düzenlenir.

Şişli Noter Onaylı Tercüme

Bazı resmi makamlar veya kurumlar yeminli tercüme işlemini yeterli görmeyerek tercüme evraklarını noter onaylı tercüme şeklinde talep etmektedir. Bireysel ya da kurumsal müşteri talebi doğrultusunda istenen bu evraklar Şişli noter onaylı tercüme olarak da hazırlanmaktadır.

Şişli Tercüme Bürosu Rekabetçi Hizmetlerimiz

Birbirinden çeşitli portfolyomuz sayesinde çeviri hizmetlerimizin yanında farklı endüstrilerde de birlikte çalışma imkanı sunuyoruz. Temelde çeviri projelerinin yanı sıra sunduğumuz bazı uzmanlıklar;

  • Yazılı Tercüme
  • Sözlü Tercüme
  • Yeminli Tercüme
  • Deşifre
  • Redaksiyon (Editing)
  • Proofreading (Son Okuma)
  • Yerelleştirme (Lokalizasyon)
  • Yaratıcı Tercüme (Transkreasyon)

Yazılı Tercüme: Hukuk, tıp, iktisat çevirisi gibi özel alanlarda ya da gündelik, genel tercümelerde bize dosyalarınızı kolayca teslim edebilirsiniz. Deneyimli çevirmen ve editör ekibimiz anında metinlerinizi alarak çalışmaya başlar ve zamanında geri gönderir. Basılacak yayınlarınızda genellikle son okuma hizmeti de sağlayarak belgelerinizin en güvenilir şekilde çevirisini tamamlarız. Çeviri süreci boyunca proje yöneticilerimiz, çevirmenler ve müşteri arasında bir iletişi ağı oluşturur.

Sözlü Tercüme: Ardıl ya da simultane olmak üzere farklı alanda uzmanlıkları bulunan sözlü çevirmenlerimiz; konferans, dinleti, iş anlaşması gibi bağlamlara uygun olarak çeviri sürecine katılır. Çevrimiçi ya da yüz yüze taleplerinize uyum göstererek gerekli teknolojik ekipmanları hazırlar ve süreci profesyonel bir şekilde yürütürüz. Tercihiniz doğrultusunda birden fazla tercüman görevlendirmesi yaparak iş bölümü sağlar ve iş sahasını kontrol altına alırız.

Yeminli Tercüme:50’den fazla dilde tercüme yapan Çeviri Çözümleri, alanında Uzman Yeminli Tercüman kadrosu ile mahkeme çevirmenliği görevlendirmesi de yapmaktadır. Ek olarak vize işlemleri, kira sözleşmeleri gibi resmi evraklarınızda Yeminli tercümanlarımızı görevlendirerek belgelerinizin kaşelenmiş bir şekilde teslim edilmesini sağlarız. Tercümanlarımız yemin zaptına sahip olduğu için bilirkişi tercüman olarak da görev yapabilmektedir.

Tasarım Tercüme Hizmetimiz

Deşifre: Ses kayıt ya da video halinde bize ilettiğiniz dosyalarınızın deşifresini gerçekleştirir ve talebiniz doğrultusunda bu deşifrelerin tercümesini yaparız. İki adımda gerçekleşen bu işlemi, geniş tercüman ağımız sayesinde farklı dillerde daha kısa sürede tamamlayarak size göndeririz. Deşifrelere ek olarak dublaj çevirilerinde aynı özeni gösterir, müşterilerimize uygun seçenekler sunarız.

Redaksiyon ve Son Okuma: Çeviri Çözümleri, tercümenin ötesinde müşterilerine çevrilmiş metinlerin redaksiyonu ya da son okumasını yapma avantajı da sağlar. Çevrilen metinler, redaktörler tarafından gözden geçirilir. Cümle düşüklükleri, noktalama yanlışları ya da imla sorunları gibi hataları düzelterek müşteriye geri gönderilir. Müşterimizin çeviri metni basıma gidecekse genellikle son okumaya başvuracağı için Çeviri Çözümleri, deneyimli son okumacılar ile bu işi de kolaylıkla tamamlar.

Yerelleştirme: Küreselleşen pazarlarda işletmelerini ön plana çıkarmak isteyen kişiler, genelde çokdilli çözümlere başvurur. Bu noktada birçok oyunda, sitede ya da uygulamada yerelleştirme uygulandığını görürüz. Örneğin yabancı bir oyun, Türkiye’de popülerdir. Fakat erek kültüre uyarlanması, birçok oyuncu için önem arz eder ve popülariteyi artıracağı düşünülür. Çeviri çözümleri, yerelleştirme işlemi için de firmalarınıza rekabetçi fırsatlar sunar ve kültür uzmanı tercümanlarından yararlanır.

Yaratıcı Tercüme: Tercüme, bir dilin diğer bir dile anlamsal ve dilsel olarak aktarımının sağlanmasıdır. Her ne kadar birebir çeviri yapılmasa da mesajın iletilmesi göz ardı edilemez. Yaratıcı tercüme ise özellikle son yıllarda metinlerin bir bütün olarak gözden geçirildikten sonra ekleme ya da çıkarmalar yapılarak yeniden yazım şeklidir. Bu haliyle daha serbest; fakat yine de kaynak metinle ilişkili bir tercüme ortaya çıkar. Çeviri Çözümleri, yaratıcı tercüme seçeneklerinden uzman çevirmenlerimiz sayesinde siz de yararlanabilirsiniz.

Şişli Tercüme Bürosu Arayışınızda Çeviri Çözümleri…

Çeviri Çözümleri, kurulduğu günden bu yana tüm ilçelerde olduğu gibi Şişli tercüme ve Şişli çeviri hizmetinde de profesyonel ve etik yaklaşımını sürdürmekte ve Perpa Ticaret Merkezi Şişli’deki şubesinde uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme anlayışında hizmet vermektedir.

Şişli Çeviri Çözümleri Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Çeviri Çözümleri, Şişli’de Perpa Ticaret Merkezi’nin içinde bulunmaktadır. Perpa Ticaret Merkezi, içerisinde birçok şirketin bulunduğu köklü ve devasa bir yapıdır. Buradaki iş ağları, geniş bir ticaret hacmi oluşturmakta ve yurt içi, yurt dışı ticaret piyasasına katkı sağlamaktadır. Bu firmalardan biri olarak faaliyet gösteren Çeviri Çözümleri, merkeze gelen yatırımcılar ve firmalarla da çeviri çalışmaları yapmaktadır. 14 katlı bu yapının içinde Çeviri Çözümleri A Blok, 9. katta yer alır. Ticaret Merkezi’ne ulaşmak için öncelikle Şişli merkeze M1 metro hattıyla geliniz. Merkezde indikten sonra 54Ç otobüsüne binerek Dereoğlu durağına gelince ininiz. 400 metre kadar yürüdükten sonra Şişli Perpa Ticaret Merkezi’ne ulaşmış olacaksınız. A bloğa yönelerek 9. kata çıktığınızda 1184 numaralı ofis, Çeviri Çözümleri Bürosu’dur. Bunun dışında Darülaceze / Perpa metrobüs durağından da ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkez sadece Pazar günlerinde ziyarete kapalıdır.

Çeviri hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ceviricozumleri.com adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı mobil / whatsapp / telegram hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Şehir içi ve yurt içi bütün her yere ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır…

İlgili Makaleler