Türkçe Moldovca Çeviri

Türkçe Moldovca çeviri talepleri, Türkiye ve Moldova arasındaki ticari, kültürel, ekonomik vb. birçok ilişki doğrultusunda bireysel veya kurumsal olarak oluşmaktadır. Çeviri Çözümleri, bünyesindeki mevcut Moldovca tercümanlarıyla tüm Moldovca çeviri ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Moldovca Nasıl Bir Dildir?

Moldovca, Moldova’nın resmi dilidir. Nüfusun %82,2’si tarafından konuşulmaktadır. Gagavuzca, Rusç ve Ukraynaca Moldova’da konuşulan diğer dillerdir. Moldovca, aslında Romence ile aynı dildir. Ancak 1994 Anayasasında “Moldova Cumhuriyeti’nin ulusal dili Moldovcadır ve yazımı Latin alfabesine dayalıdır” ibaresi kabul edilmektedir.   Moldovca, Moldovalıların veya Romenlerin %97.6’sı için ilk kullanım diliyken, etnik Rusların %5,8’i, Ukraynalıların %7,7’si ve Gagavuzların &2,3’ü ve Bulgarların %8,7’si dili birincil dili olarak konuşmaktadır.

Türkiye ve Moldova İlişkileri Ne Yönde Seyretmektedir?

Türkiye ve Moldova ilişkileri geçmişten bugüne her alanda olumlu bir yönde seyretmektedir. Karşılıklı üst düzey ziyaretler, işbirlikleri ve yapılan anlaşmalarla mevcut ilişkilerin geliştirilmesi yönünde birçok adım atılmıştır. Türkiye tarafından Moldova’ya yapılan yatırımlar 300 milyon Dolar civarındadır. Moldova’da Türk müteahhitlik şirketleri tarafından 518 milyon Dolar’a ulaşan 38 projenin üstlenildiği bilinmektedir.

1 Kasım 2016 yılında Türkiye ve Moldova arasında Serbest Ticaret Anlaşması yürürlüğe girmiştir. Moldova’ya ihracatı gerçekleştirilen ürünler örme mensucatlar, domates, turunçgiller vb.dir. Moldova’dan ithal edilen ürünler ise ayçiçeği tohumu, sökülecek gemiler, kolza tohumları vb.dir.

Türkçe Moldovca Çeviri ve Moldovca Türkçe Çeviri 

Çeviri Çözümleri, Türkçe Moldovca ve Moldovca Türkçe çeviri hizmetiyle müşterilerinin Moldovca çeviri alanında oluşan taleplerini karşılamaktadır. Doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, diploma, transkript vb. birçok belge için Moldovca Türkçe çeviri hizmeti sunulmaktadır. Kullanım kılavuzları, kataloglar, broşürler, ürün içerikleri, hastane web siteleri, tıbbi raporlar, bilanço vb. doküman için Türkçe Moldovca çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Aynı zamanda dava dosyaları, sözleşme metinleri, toplantı tutanakları için Moldovca çeviri hizmeti sunulmaktadır. Çeviri Çözümleri, müşterilerinin bireysel ve kurumsal talepleri doğrultusunda tüm alanlarda uzman ve deneyimli Moldovca tercüman ekibiyle hizmet vermektedir.  Resmi belgeleriniz için talep etmeniz halinde yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Moldovca Çeviri Fiyatları

Boşluksuz karakter sayısı üzerinden belirlenen Moldovca çeviri fiyatları, her daim indirimli ve uygun teklifler üzerinden müşterilere sunulmaktadır. Uygun Moldovca çeviri fiyatları ile ise özensiz ve eksik bir hizmet değil, aksine eksiksiz ve doğru çeviri hizmeti müşterilerle buluşturulmaktadır.

Moldovca Çeviri Bürosu

Çeviri Çözümleri, Moldovca çeviri bürosu olarak uzun yıllardan bu yana sektörde faaliyet göstermektedir. Tüm çeviri çalışmalarına uyguladığı EN15039 Tercüme Hizmet Kalite Standartlarıyla çeviri projelerinizi başarılı bir şekilde sonuçlandırmaktadır. Böylelikle sizleri kaliteli, güvenilir, tam ve doğru Moldovca çeviri hizmetiyle buluşturmaktadır.

Moldovca Türkçe çeviri ve Türkçe Moldovca çeviri hizmetlerimiz hakkında info@ceviricozumleri.com adresimize mail göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 0212 221 45 21 numaralı sabit hat veya 0553 910 31 32 mobil/whatsapp/telegram hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler