Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Web Site Tercümesi ve Web Site Çevirisi

Web Site Tercümesi ve Web Site Çevirisi

Dijitalleşen dünyada firmalar kendilerini web siteleri aracılığıyla tanıtmaya ve daha büyük kitlelere ulaşmayı amaçlamalarından dolayı en çok talep edilen tercüme türlerinden biridir. Global anlamda iş yapmak isteyen firmalar web sitelerinin tercüme ve çevirisine ihtiyaç duyarlar.

Web sitesi tercümesi ve web sitesi çevirisi içerik ve nitelik açısından farklı olması sebebiyle diğer çeviri türlerinden farklıdır. Web sitesinin içeriği, uzmanlık alanı, hedef kitlesi, tercüme dili, faaliyet alanı gibi birçok kritere bağlı olarak web site tercümesi ve web site çevirisi ele alınır. Web site tercümesi uzmanlık gerektiren ve teknik bilgi birikimi gerektren bir alandır. Tercümanın deneyimi, uzmanlık alanı, teknik bilgi birikimi gibi birçok konu önem taşımaktadır.

Web site tercümesi ve web site çevirisi standart metin tercümesi gibi ele alınmaz. Kelime kelime çeviri yapılmaz. Sloganların, reklam yazılarının hedef kitle dikkate alınarak yerelleştirilmesi gerekmektedir.

Web site tercümesi ve web site çevirisi işlemlerinde farklı dosya formatlarında çalışmak gerekebilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme müşterilerinin taleplerini, beklentilerini, web sitesinin içeriğini, terminolojisini, çeviri dili ve hedef kitleyi göz önünde bulundurarak detaylı ve titiz çalışmalar yürütmektedir.

Web site tercümesi ve web site çevirisi yapılırken doğru terminoloji ve terim kullanımı oldukça önem taşımaktadır. SEO çalışması yürüten firmalar için doğru terim ve anahtar kelime kullanımı büyük öönem taşıdığı için web site tercümesi işleminde de büyük önem taşımaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, web site tercümesi ve web site çevirisi alanında uzman ekibi ile detaylı ve titiz çalışmalar yürütmektedir.

Tüm web site tercüme ve web site çeviri projelerinde ön çalışma yapılmakta ve terminoloji sözlüğü çıkarılmaktadır. Terminoloji sözlüğündeki terimler hedef dilde anahtar kelimeler ile uyumlu olması önemlidir.

Kurulduğu günden bu yana etik değerlerine bağlı kalarak uygun fiyat, kalite ve hız faktörlerini bir arada barındırarak tercüme ve çeviri hizmetini yürüten Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme bu yaklaşımını tüm ekibine de aktarmıştır.

Web site tercümesi ve web site çevirisi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...