Perşembe, Ekim 1, 2020
Ana Sayfa Güncel YDS/1 Sınav Tarihi Ne Zaman? YDS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Belli...

YDS/1 Sınav Tarihi Ne Zaman? YDS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

YDS/1 Sınav Tarihi Ne Zaman? ve YDS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

Binlerce adayın ve ailelerinin heyecanla beklediği YDS/1 2019 sınavı için heyecan giderek artıyor. ÖSYM tarafından düzenlenen ve ilki 29 Mart 2019 saat 10:15’te düzenlenecek YDS/1 sınavı için bekleyişin sonuna gelinmek üzere.

Herkesin aklındaki sorulardan biri olan Yabancı Dil Bilgi Seviye Tespit Sınavı ne zaman yapılacak sorusunun cevabı artık çok yakın.

Toplamda 180 dakika sürecek olan YDS/1 2019 sınavı 29 Mart 2019 tarihinde saat 10:15’te yapılacak. Bununla birlikte YDS/2 2019 sınavı başvuru tarihi 16-24 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olup sınav tarihi 8 Eylül 2019 saat 10:15’te ve toplam 180 dakika olacaktır. YDS/3 2019 sınavı için ise başvuru tarihi 9-16 Ekim 2019 ve sınav tarihi 1 Aralık 2019 saat 10:15’te ve 180 dakika olarak düzenlenecektir. Başvuru kılavuzundaki bilgileri dikkatli okuması ve ücretleri gerekli başvuru tarihlerinde ilgili bankaların şubelerinden ya da ÖSYM’nin e-İşlemler sayfasından ÖDEMELER kısmından yapmaları gerekmektedir. Sınav başvurularını ilgili tarihte yapmayan ya da ücretini ödemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sınav giriş yerlerinin henüz belirtilmediği ve sınav tarihinden bir hafta önce ÖSYM tarafından açıklanacağı belirtilen sınav üç aşamadan oluşuyor.

Sınav sonuçlarının ise belirtilen tarihlerde açıklanması beklenirken eğer sınava dair bir mahkeme olması durumunda sınav sonuçları mahkeme kararı sonrası gerçekleştirilecektir.

YDS sınav ücreti 120 TL olup geç başvuru günü sınav ücreti 180 TL olarak yatırılacaktır.

Yurtdışından başvuru yapacak adaylar aynı ücretleri başvuru tarihleri süresince ÖSYM’nin internet sayfasından yapabilecekler. Ödemeler kredi kartı ya da ATM kartı ile TL cinsinden yatırılacaktır. Başvurularını sisteme kayıt eden ancak ödemelerini yapmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

Tüm dil öğrencilerine sınavda başarılar dileriz…

GÜNCEL YAZILAR

Şartname Çevirisi ve Tercümesi

Şartname çevirisi ve tercümesi, kamuya dair alım, satım, kiralama, devretme gibi konularda teknik ve idari konuları belirleyen yazıya şartname denir. Şartname çevirisi genel itibari...

Türkçe’nin Dünya Dilleri Arasındaki Yeri

Türkçenin dünya dilleri arasındaki yeri, Türkçe günümüzde edebiyat ve bilim dili olarak görülen birçok dilden eski bir tarih barındırmaktadır. Birçok dünya dilinden daha eski...

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi

Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi, Türkiye son zamanlarda çeşitli ülkelerden göç alan bir ülke konumundadır. Söz konusu durum Türkçe'nin zorunlu veya yalnızca talep doğrultusunda...

Hangi Yabancı Dilleri Öğrenmelisiniz?

Kariyeriniz için hangi yabancı dilleri öğrenmelisiniz? Günümüzde bilimsel ve teknolojik gelişmeler arttıkça ülkeler arası sınırlarda ortadan kalkmıştır. Böylelikle ülkeler arası etkileşim ve iletişim de...