Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Güncel YDS/1 Sınav Tarihi Ne Zaman? YDS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Belli...

YDS/1 Sınav Tarihi Ne Zaman? YDS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

YDS/1 Sınav Tarihi Ne Zaman? ve YDS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

Binlerce adayın ve ailelerinin heyecanla beklediği YDS/1 2019 sınavı için heyecan giderek artıyor. ÖSYM tarafından düzenlenen ve ilki 29 Mart 2019 saat 10:15’te düzenlenecek YDS/1 sınavı için bekleyişin sonuna gelinmek üzere.

Herkesin aklındaki sorulardan biri olan Yabancı Dil Bilgi Seviye Tespit Sınavı ne zaman yapılacak sorusunun cevabı artık çok yakın.

Toplamda 180 dakika sürecek olan YDS/1 2019 sınavı 29 Mart 2019 tarihinde saat 10:15’te yapılacak. Bununla birlikte YDS/2 2019 sınavı başvuru tarihi 16-24 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olup sınav tarihi 8 Eylül 2019 saat 10:15’te ve toplam 180 dakika olacaktır. YDS/3 2019 sınavı için ise başvuru tarihi 9-16 Ekim 2019 ve sınav tarihi 1 Aralık 2019 saat 10:15’te ve 180 dakika olarak düzenlenecektir. Başvuru kılavuzundaki bilgileri dikkatli okuması ve ücretleri gerekli başvuru tarihlerinde ilgili bankaların şubelerinden ya da ÖSYM’nin e-İşlemler sayfasından ÖDEMELER kısmından yapmaları gerekmektedir. Sınav başvurularını ilgili tarihte yapmayan ya da ücretini ödemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sınav giriş yerlerinin henüz belirtilmediği ve sınav tarihinden bir hafta önce ÖSYM tarafından açıklanacağı belirtilen sınav üç aşamadan oluşuyor.

Sınav sonuçlarının ise belirtilen tarihlerde açıklanması beklenirken eğer sınava dair bir mahkeme olması durumunda sınav sonuçları mahkeme kararı sonrası gerçekleştirilecektir.

YDS sınav ücreti 120 TL olup geç başvuru günü sınav ücreti 180 TL olarak yatırılacaktır.

Yurtdışından başvuru yapacak adaylar aynı ücretleri başvuru tarihleri süresince ÖSYM’nin internet sayfasından yapabilecekler. Ödemeler kredi kartı ya da ATM kartı ile TL cinsinden yatırılacaktır. Başvurularını sisteme kayıt eden ancak ödemelerini yapmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

Tüm dil öğrencilerine sınavda başarılar dileriz…

GÜNCEL YAZILAR

Tercümanlık ve Yabancı Kültürler

Tercümanlık ve yabancı kültürler, kaynak dilde sözlü veya yazılı olarak ifade edilenleri hedef dile aktarmakla görevli kişilere tercüman denilmektedir. Tercümanlık ve Yabancı Kültürler Tercüme işlemi genel...

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...