Belarusca Türkçe Çeviri

Belarusça Türkçe çeviri talepleri, Belarus/Beyaz Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkiler doğrultusunda oluşmaktadır.  Bu dilde oluşan çeviri ihtiyaçlarında Belarusca Türkçe çeviri şeklinde aratma yapılmaktadır.

Belarusça / Beyaz Rusça

Belarusça / Beyaz Rusça, Belarus’un Rusça ile birlikte resmi dilidir. Hint-Avrupa Dil ailesinin Doğu Slav dilleri grubunda yer alır. Beyaz Rusça/Belarusça 7 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Beyaz Rusça / Belarusça için iki farklı standart bulunmaktadır. Birincisi Narkamauka adında 1933 yılından beridir kullanılan resmi biçimidir. Diğeri Taraskevica denilen 1918-1933 yılları arasında kullanılmış olan klasik biçimidir. Resmi biçim Rusçaya, klasik biçim ise Lehçeye yakındır.

Belarus / Beyaz Rusya ve Türkiye İlişkileri

Türkiye ve Belarus ilişkileri diyalog odaklı ve pozitif bir şekilde seyretmektedir. Son dönemde ikili temas ve ziyaretlerde artış kaydedilmiştir. Belarus (https://www.belarus.by/en//) ile Türkiye arasındaki ikili ticaret hacmi 691 ABD Dolarıdır. Bunun 531 milyon doları ihracat ve 160 milyon doları ithalattır. Beyaz Rusya’da faaliyet göstermekte olan 50 Türk firma bulunmaktadır. Belarus’taki toplam yatırımlar ise 1,5 milyar dolar seviyesindedir. Belarus’ta 1991 yılından Türk müteahhitlik firmaları faaliyet göstermeye başlamıştır.  O zamandan bu ayana 918 milyon değerinde proje üstlenmişlerdir. Beyaz Rusya’ya ihracatı gerçekleştirilen ürünler arasında tekstil ürünleri, domates, üzüm, sebze-meyve ve kara taşıtları oluşturmaktadır. İthal edilen ürünler ise kimyasal gübre, sentetik filament demetler ve demir-çeliktir.

Rusça çeviri talepleriniz için tıklayınız…

Belarusça Türkçe Çeviri 

Belarus ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler doğrultusunda birçok alanda Belarusça Türkçe çeviri veya Türkçe Belarusça talepleri oluşmaktadır. Teknik, hukuki ve tıbbi vb. birçok alanda Belarusça çeviri hizmeti verilmektedir. Teknik alanda broşür,katalog kullanım kılavuzu ,ürün içeriği vb. metinler çevrilir.Hukuki alanda sözleşme,  toplantı tutanakları, mahkeme kararları, kanun ve yönetmelikler vb. tercüme edilmektedir.Diğer Belarusça çeviri alanlarını ise tıbbi,akademik,finansal ve ticari alanlar oluşturmaktadır.Bu alanlarda tıbbi rapor, hastane ve doktor web siteleri bilanço,finansal raporlar, dış ticaret evrakları vb. çevrilmektedir. Çeviri Çözümleri ilgili tüm alanlarda uzman Belarusça tercüman ile hizmet vermektedir. Belarusça (https://en.wikipedia.org/wiki/Belarusian_language) tercümanlarımız hem Belarusça hem de Türkçeye hakim kişilerden oluşmaktadır. Böylelikle tüm Belarusça çeviri projelerinizce kalite ve güvenilirlik sağlanmaktadır.

Belarusça Çeviri Fiyatları

Belarusça çeviri fiyatları, boşluksuz karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Belarusça çeviri için uygun ve indirimli fiyatlar üzerinden teklif verilmektedir. Uygun fiyatlar eşliğinde kaliteli, güvenilir ve profesyonel çeviri hizmeti müşterilerle buluşturulmaktadır.

Belarusça çeviri fiyatları için tıklayınız…

Belarusça Çeviri Bürosu

Türkçe Belarusça çeviri talepleri Belarusça çeviri bürosu aracılığıyla karşılanmaktadır. Çeviri Çözümleri, kurulduğu günden bu yana profesyonel ve deneyimli ekibiyle kaliteli çeviri hizmeti sağlayan bir çeviri bürosu olarak faaliyet göstermektedir. Hizmetlerini ve kendini süreli olarak güncellemekte ve yenilemektedir.

Belarusça Türkçe ve Türkçe Belarusça Çeviri Taleplerinizde…

Belarusca Türkçe çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve teklifimiz için bizlere info@ceviricozumleri.com mail adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hattımız üzerinden veya 0553 910 31 32 numaralı GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hattımız üzerinden bizim iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler