Cuma, Eylül 8, 2023
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriBrezilyaca Türkçe Çeviri

Brezilyaca Türkçe Çeviri

Brezilyaca Türkçe çeviri, Türkiye’nin Brezilya ile olan bireysel ve kurumsal ilişkileri doğrultusunda çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Buna yönelik olarak Brezilyaca Türkçe çeviri şeklinde aratma yapılmaktadır. Ancak Brezilya’nın dili Portekizce olduğundan dolayı, Portekizce Türkçe çeviri şeklinde aratma yapılmalıdır.

Portekizce

İki yüz milyondan fazla insan tarafından anadil olarak konuşulan Portekizce (https://www.britannica.com/place/Brazil/Language), Portekiz’in resmi dilidir. Aynı zamanda, Angola, Brezilya, Yeşil Burun Adaları, Doğu Timor, Gine-Bissau, Ekvator Ginesi, Mozambik, Sao Tome ve Principe’de anadildir. Brezilya’da ve Portekiz’de konuşulan şiveler sesletim açısından birtakım farklılıklar barındırmaktadır. Ancak iki ülkede yaşayanlar birbirlerini rahatlıkla anlayabilirler.

Türkiye-Brezilya İlişkileri

Coğrafi olarak birbirinden oldukça uzak olan iki ülke ilişkileri arzu edilen düzeye ulaşılamasa dahi son zamanlarla kayda değer bir artış göstermiştir. Brezilya (https://www.britannica.com/place/Brazil), Türkiye’nin Güney Amerika’da ticaret hacminin en yüksek olduğu ülkedir. Brezilya’da Serbest Ticaret Anlaşması MERCOSUR (Güney Ortak Pazarı) yoluyla yürütülmektedir.  MERCOSUR ile Türkiye arasında Serbest Ticaret Anlaşması 2008 yılında imzalanmış ve 21 Temmuz 2018 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Latin Amerika ve Karayipler bölgesindeki en büyük ticaret ortağımız Brezilya’dır. Brezilya ile olan ticaret hacmi 2019 yılında 3,1 milyar dolardır. Bu ticaretin 2,6 milyar Doları ithalat; 478,7 milyon Dolardır.  Brezilya’ya ihracatı gerçekleştirilen ürünler karayolu taşıtı parçalar, karbonat, kabuklu meyveler, sebzeler, çimento, iplik, cam eşya ve buzdolabıdır. İthal edilen ürünler ise demir, odun hamuru, pamuk, canlı büyükbaş hayvan, kahve, soya fasulyesi, tütün, altın ve uçaktır.

Türkçe Brezilyaca ve Brezilyaca Türkçe Çeviri

brezilyaca türkçe çeviri
brezilyaca türkçe çeviri

Brezilya Dili Çeviri Hizmetleri

Çeviri Çözümleri, Brezilyaca Türkçe çeviri şeklinde aratma yaptıkları müşterilerin Portekizce Türkçe çeviri taleplerini karşılamaktadır. Sözleşme metinleri, toplantı tutanakları, bilançolar, finansal tablolar,  sabıka kaydı, transkript, diploma vb. için Portekizce Türkçe çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Türkçe birçok metin ve belge için Portekizce çeviri hizmeti de sağlanmaktadır. Türkçe Portekizce çeviri hizmeti verilen içerikler arasında web siteleri, makaleler, vekaletname, kullanım kılavuzu, katalog vb. içerikler yer almaktadır.

Portekizce Tercüman

Çeviri Çözümleri, Portekizce çeviri kapsamında birçok alanda profesyonel Portekizce tercümanı kadrosunda bulundurmaktadır. Portekizce tercümanların her biri hem Portekizce hem de Türkçeye hakim kişilerden oluşmaktadır. Tercümanlarımızca terminoloji, dilbilgisi, yazım imla vb. birçok kritere dikkat edilerek kaliteli, güvenilir ve hızlı Portekizce çeviri hizmeti sunulmaktadır.

Portekizce Çeviri Fiyatları

Portekizce çeviri fiyatları karakter sayısı üzerinden belirlenir. Belgenizin içeriği veya uzmanlık alanı çeviri fiyatının belirlenmesinde bir kriter değildir. Çeviri Çözümleri, her zaman uygun ve indirimli Portekizce çeviri fiyatlarıyla kaliteli ve doğru çeviri hizmetini müşterilerle buluşturur.

Portekizce çeviri fiyatları için tıklayınız…

Portekizce Çeviri Bürosu

Portekizce Türkçe çeviri ve Türkçe Portekizce çeviri talepleriniz sektörde uzman bir Portekizce çeviri bürosu aracılığıyla karşılanır. Çeviri Çözümleri, uzun yılların deneyimine sahip ve bilgi birikim düzeyi yüksek bir tercüme ekibiyle sizler için hizmet sağlamaktadır.

Portekizce çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için info@ceviricozumleri.com mail adresimiz ile veya  0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız ve  0212 221 45 21 numaralı sabit hattımız ile bizlere ulaşabilirsiniz.

spot_img

GÜNCEL YAZILAR

En Hatasız Çeviri

Makale Çeviri

En Yakın Noter

Noter Nasıl Olunur?

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı noter onaylı tercüme