Pazar, Mayıs 22, 2022
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriBulgarca Türkçe Çeviri ve Tercüme

Bulgarca Türkçe Çeviri ve Tercüme

Bulgarca Türkçe çeviri veya Türkçe Bulgarca çeviri hizmeti veren bir büro olarak Çeviri Çözümleri, sizlere ana dil düzeyinde profesyonel Bulgarca çeviri hizmeti vermektedir. Bulgaristan’ın 2007’de Avrupa Birliği’ne girmesi sadece Türkiye için değil, diğer ülkelerde de Bulgarca çeviri akışını hızlandırmıştır. AB destekli projeler ve ortak girişimler, bu dilde çeviri ihtiyacına neden olmuştur. Özellikle hukuki ve resmi belgelerde gözlemlenen bu çeviri ihtiyacının alanında uzman Bulgarca çevirmenler tarafından giderilmesi önemlidir. Bu belgelerden bazıları; Bulgarca iş anlaşmaları, kullanma kılavuzları ve ithalat, ihracat dokümanlarıdır. Çeviri çözümleri sunduğu Bulgarca çeviri hizmeti ile hukuki, tıbbi, iktisadi ve daha birçok alanda çeviri alanlarını her geçen gün genişletmektedir.

bulgaristan

Bulgarca Dili Özellikleri

Bulgarca, yaklaşık 12 milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır. Ayrıca Slav dilleri arasında en kolay dillerden biri olduğu düşünülmektedir. Ukrayna, Sırbistan, Makedonya, Yunanistan, Türkiye ve Romanya’da da yakın ilişkilerden dolayı Bulgarca konuşan kişiler vardır. Ayrıca Makedonca ile anlaşılabilirlik düzeyi yüksek olan bir dildir. 2 adet Bulgarca diyalekti mevcuttur. Bunlar Doğu (genelde edebiyat alanında kullanılır) ve Batı diyalektidir. Avrupa Birliği’ne Bulgaristan’ın üyeliğinden sonra AB’nin resmi dillerinden biri olarak kullanılmaya başlamıştır. Bulgarca alfabe, 6 sesli harf olmak üzere toplamda 30 harften oluşur. Latin harfleri ile benzeyen bazı Bulgarca harfler, telaffuza gelince değişkenlik gösterir. Ayrıca bazı harfler çift seslidir. Bunu yan yana gelen seslerin kombinasyonuna göre ayırt etmek gerekir. 9. yüzyılda Cyril ve Methodius isimli iki Bulgar kardeş, Kiril alfabesini yaratmıştır. Günümüzde Kiril alfabesi; Bulgarca, Rusça, Sırpça ve diğer Slav dillerinde kullanılmaktadır.

bulgarca

BULGARCA ÇEVİRİ TALEPLERİNİZ VE 

TEKLİFİMİZ İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ…

0553 910 31 32 

MOBİL & WHATSAPP & TELEGRAM

Bulgarca Türkçe ve Türkçe Bulgarca Çeviri

Bulgarca Türkçe tercüme; tekstil, makine, ilaç, sağlık gibi birçok endüstride kullanılmaktadır. Bunun başlıca nedeni, Türkiye’nin bu dili konuşan Bulgaristan ve Bulgar göçmenlerin bulunduğu Romanya, Ukrayna gibi ülkelerle sıkı ilişkiler içinde olması ve konum olarak yakın bulunmasıdır. Bulgar alfabesi, Latin alfabesinden farklı olduğundan çeviriler yapılırken bu konuya dikkat edilir. Sözlü Bulgarca tercüme sırasında ise böyle bir durum söz konusu olmadığı için direkt Türkçeden Bulgarca çeviri ya da tersi yapılır. Kelimeler, çeviri yapılan alana göre belirli bir terminoloji listesi ile de gelebilir, çevirmen serbest de bırakılabilir. Çeviri Bulgarca dilinde sadece Türkçeden değil, birçok dilden yapılmaktadır. Özellikle Balkan dillerinde çeviri sektörünün bu dil için daha fazla ve daha hızlı geliştiği söylenebilir.

Türkçe Bulgarca ve Bulgarca Türkçe Çeviri Talepleri…

Bulgaristan’ın Avrupa Birliği’ne katılması, ülkenin refah seviyesinin artmasına ve ekonomik olarak güçlenmesine neden olmuştur. Hala hazırda Euro kullanmayan ülkelerden biri olması ise taze girişimlerin önünü açarak uygun iş fırsatları sunmaktadır. Bu nedenle birçok ülke ile olduğu gibi Türkiye ile de yakın ilişkiler sürdürülmektedir. Ayrıca coğrafi konumunun Doğu Avrupa ve Türkiye arasında bir köprü olması, stratejik bir fayda sağlar. Yapılan çoğu ulaşım projesi Bulgaristan’dan geçer, ithalat- ihracat için Bulgaristan bir geçit olarak kullanılır. Bu nedenle hem iç hem de dış yatırım için Bulgaristan cazip ülkelerin başında gelmektedir. Bulgaristan’ın ekonomik ve cazip iş olanakları, iletişim ve uluslararası hukuk alanında da dil bariyerlerinin yıkılması ile artış sağlamaktadır. Ancak yapılan çeviriler uluslararası düzeyde önem arz ettiği için deneyimli Bulgarca tercümanlar ile çalışmak gereklidir. Çeviri Çözümleri, müşterilerine kaliteli ve güvenilir Bulgarca Tercüme hizmeti sunan bir çeviri bürosudur.

Bulgarca Yeminli Tercüme

Çevirisi gerçekleştirilen evrakların ilgili resmi kurumlara ibraz edilebilmesi için Bulgarca yeminli tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu doğrultuda tercümesi gerçekleştirilen evrak yeminli tercüman tarafından imzalanmakta ve kaşelenmektedir. İlgili belgelerde noter tasdiki aranması durumunda ise noterliklere uygun olarak hazırlanmaktadır. Sonrasında ise ilgili noterlikler aracılığıyla tasdik edilmektedir.

Doğum belgesi, diploma, transkript, aile cüzdanı, apostil, vekaletname, hasta raporları vb. belgeler yeminli tercümesi gerçekleştirilen evraklar arasında bulunmaktadır. Söz konusu belgelerin Bulgaristan’da kullanılması söz konusu olduğunda kaymakamlıklar aracılığıyla apostil işlemi gerçekleştirilmelidir.

Yeminli tercüme yasal bağlayıcılık taşıyan resmi bir tercüme hizmetidir. Dolayısıyla gerçekleştirilirken büyük dikkat ve hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Deneyimli ve iki dile de anadili düzeyinde hakim yeminli tercümanlar aracılığıyla tercümede kalite ve güvenilirlik yakalanabilmektedir.

bulgarca tercüme bürosu

Bulgarca Tercüme Bürosu

Alanında uzman tercüman kadrosuna ve yılların deneyimine sahip bir tercüme bürosu tüm Bulgarca tercüme işlemlerinizi kolaylıkla ve hızlıca gerçekleştirebilmektedir. Profesyonel bir tercüme bürosu aracılığıyla işlemleriniz sekteye uğramadan belirli bir organizasyon içerisinde sağlanmaktadır.

Tercümenizin kalitesinden ve güvenilirliğinden emin olmak için sektörün öncü tercüme bürolarından birine başvurmanız şarttır. Aynı zamanda kolay bir şekilde ulaşım sağlanan bir tercüme bürosu müşteriler için elbette ki tercih edilmektedir.

Bulgarca Sözlü Tercüme

Bulgarca yazılı tercüme hizmetlerimizin yanı sıra Çeviri Çözümleri olarak sözlü çeviri alanında da farklı kategorilerde tercümeler yapıyoruz. Uzman Bulgarca (https://www.britannica.com/topic/Bulgarian-language) tercümanlarımızın hizmet verdiği bazı sözlü çeviri türleri;

  • Ardıl Bulgarca Tercüme
  • Simultane Bulgarca Tercüme
  • Fısıltı ile Bulgarca Tercüme
  • Telefon ile Bulgarca Tercüme ve diğer sözlü çeviri hizmetlerimiz

Sözlü çeviri süreçlerimizde dilin akıcı bir şekilde kullanılması, iletişimin kesintisiz sağlanması, mesajın amacına uygun iletilmesi ve rahat bir iletişim ortamı sağlanmasına dikkat ediyoruz.

bulgarca çeviri ve tercüme fiyatları

Bulgarca Çeviri ve Tercüme Fiyatları

Tercüme fiyatları genel olarak karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Tercüme projeniz yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme gerektiriyorsa fiyatlarda birtakım değişiklikler gözlenebilmektedir.

Bunun nedeni yeminli tercüme hizmetinin yasal bağlayıcılık ve resmiyet taşımasıdır. Bu doğrultuda yeminli tercüme işlemlerinde belge üzerinden fiyat belirlenmektedir. Sözlü tercüme fiyatları ise tercümenin süresi, kaç işlemin gerçekleştiği ve çeviri dili üzerinden belirlenmektedir.

Tercüme fiyatları müşterilerin bir tercüme bürosunu tercih etmesindeki en önemli kriterlerden birisidir.  Uygun fiyatlarla sağlanan kaliteli ve güvenilir tercüme hizmeti müşteri memnuniyetini her daim yukarılarda tutmaktadır.

Çeviri fiyat listemize ulaşabilmek için tıklayınız

Çeviri Çözümleri’nde Profesyonel Bulgarca Çeviri…

Sadece tercüme sektörüne özgü hazırlanan EN15038 Hizmet Kalite Standartlarıyla hizmet veren Çeviri Çözümleri, tüm Bulgarca tercüme işlemlerinde profesyonel hizmet sağlamaktadır. Bu doğrultuda ilgili kalite standartları sertifikasını belirli periyotlarla uygulanan denetimler sonucu her defasında almaya hak kazanmıştır.

Hem Bulgarca hem de Türkçeye anadili düzeyinde hakim tercüman kadrosu ile tercüme işlemlerinizde tam, doğru ve eksiksiz çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Çeviri çözümleri olarak size taahhüt ettiğimiz Bulgarca çeviri hizmetleri;

  • Bulgarca ana dil konuşan ya da deneyimli tercümanlarımız ile çevirinin kısa sürede iletilmesi,
  • Çeviri alanında üst düzey yetkinlik ve acil tercüme olanakları,
  • Müşteri iletişim destek hatlarımız ile anında dönüş ve çeviri süreç bilgilendirmesi,
  • Proje yöneticilerimiz koordinatörlüğünde çevirilerinizi profesyonel tutumda ileten çevirmen ve editör kadrolarımız,
  • Kişisel verilerin korunması ve gizliliği,
  • Tercihinize göre makine çevirisi olanakları ve çeviriye ek olarak diğer hizmetlerimiz.

Çeviri talepleriniz için bizimle iletişime geçebileceğiniz kanallarımız;

Çeviri çözümleri web sitemiz, info@ceviricozumleri.com e-posta adresimiz, 0553 910 31 32 mobil, Whatsapp, Telegram veya 0212 221 45 21 numaralı telefon hatlarımız ile bizlere ulaşabilirsiniz…

Bulgarca Sözlük Kullanımı

Bulgarca tercüme yaparken ister profesyonel Bulgarca tercüman olsun ister ödevini hazırlayan bir öğrenci olsun Bulgarca sözlük kullanımı çok önemlidir. Başta arama motorlarının kendi sözlükleri olmak üzere Bulgarca kelimeler ve örnekleri için kullanabileceğiniz birçok Bulgarca sözlük bulunur. Bu sözlükleri uygulamalar üzerinden ya da basılı olarak temin edebilirsiniz. Bulgarca harfler, farklı olduğundan çevrimiçi Bulgarca klavye yardımıyla sözlük aramalarınızı ve çevirilerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca bazı sözlüklerde daha önceden anlamı bakılan kelimeleri kaydetme özelliği vardır. Bu tarz sözlükler kullanarak aynı kelimelere sürekli bakmaktansa çevirinizde hız kazanırsınız. Sözlükler yardımı ile sadece Türkçeden Bulgarca çeviri değil; aynı zamanda İngilizce Bulgarca çeviri gibi farklı dillerde tercüme yapabilirsiniz.

spot_img

GÜNCEL YAZILAR

Hızlı Çeviri

Belge Çeviri

İsveççe Türkçe Çeviri

Netflix Altyazı Çevirisi

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı noter onaylı tercüme