Dil Öğrenmek İçin Nasıl Zaman Yaratılır?

Dil öğrenmek için nasıl zaman yaratılır? Birçoğumuz herhangi bir yabancı dili öğrenmenin düzenli çalışma gerektiren uzun vadeli bir görev olduğunu biliriz. Bu uğurda kimi zaman aylarımızı hatta yıllarımızı harcamamız gerekir. Bunun için hayatımızdaki en değerli kaynağımız olan zamana büyük oranda ihtiyacımız vardır.

Dil Öğrenmek İçin Nasıl Zaman Yaratılır?

Dil öğrenmek için nasıl zaman yaratılması gerektiğine dair birtakım ipuçları zamanınızı doğru yönetebilmeniz adına sizlere yardımcı olabilir.

dil öğrenmek için
https://ceviricozumleri.com/

Erteleme: En Büyük Düşmanınız

Kendinizi, zamanınız olmadığını bahane ederek yabancı dil öğreniminizi ertesi güne ertelemiş olarak bulabilirsiniz. Ta ki sonraki gün öğrendiğiniz bir şeyi unutana kadar. Bu erteleme eğilimi gerçek bir kısır döngü yaratır. Çalışma seanslarınızın arasına ne kadar mesafe koyarsanız, işinizi o kadar zorlaştırır ve motivasyonunuzu düşürürsünüz.

Zamanla İlişkinizi Geliştirin

Bir dili öğrenmeye başlarken hepimiz klasik bir başlangıç hatasına düşeriz. İlk ders için üst üste birkaç saat çalışarak, sonraki aylar boyunca bu hızı koruyabileceğimi düşünürüz. Bu bizi ilk başta elbette motive eder ancak sonradan bu coşkuyu çoğumuz kaybetme eğilimine gireriz.

Bundan dolayı aralarında çok boşluk olan büyük seanslar yerine kısa seanslarla ve düzenli çalışmak işimize daha çok yaramaktadır. Bu yöntem (Assimil yöntemi), her gün yarım saatten az çalışma gerektiren Assimil’in dersleri sayesinde popüler hale gelmiştir.

Çoğumuz bir şeyler için zaman ayıramadığımızdan yakınsak da, öğrenmek istediğimiz şey bizim tutkumuzda hiçbir şey çalışmamıza engel olamaz. Ancak yine de ciddi anlamda zamanınız olmadığınızdan şikayetçiyseniz 15 dakikalık birkaç seansla çalıştığınız takdirde işinize yarayacaktır.

En Ufak Anınızı Değerlendirin

Günlük hayatımız, her ne kadar bize öyle görünmese de, kullanmadığımız ölü zamanlarla doludur. Tutkulu bir yabancı dil öğrenicisi olarak amacınız uygun görünmeyen durumlarda dahi, düzenli olarak çalışmak üzere onlardan yararlanmak olmalıdır.

Toplu Taşıma Araçlarında Nasıl Zaman Yaratılır?

Günümüzde otobüs, tren, metro vb. toplu taşıma araçlarında birçok yolcu telefonlarında oyun oynamaya meyillidir. O esnada kelime dağarcığınızı geliştirmek, makaleler okumak veya gramer çalışmak sizin için avantaj olacaktır. Aynı zamanda yabancı dilde müzik ve radyo programları dinlemenin size getirisi oldukça fazladır.

İşyerinde veya Okulda Nasıl Zaman Yaratılır?

Bakıldığında iş yeriniz ve okulunuz dil öğrenmeye elverişsiz yerler gibi görünebilmektedir. Elbette ki, bir iş toplantısında veya ders esnasında çalışma yapmanız beklenmemektedir.  Ancak bunun dışındaki zamanlarda iş yerinizde müzik dinleme imkanınız varken bunu niye kullanmayasınız? Alternatif olarak, ders araları kendinizi geliştirmek için neden bir fırsat sağlamayasın? Sonuç olarak, kişinin bir şeyi yapmayı gerçekten istemesi önündeki tüm engelleri aşmasına olanak sağlar.

Arabada Nasıl Zaman Yaratılır?

Elbette ki, sürüş sırasında odağınızı başka bir yöne vermenizi tavsiye etmiyoruz. Ancak, yolculuğunuz esnasında veya trafik sıkıştığında öğrendiğiniz dilde müzik veya radyo dinlemenin kimseye zararı yoktur. Aksine zamanınızı verimli kullanmanız açısından size yardımı dokunur.

Evde Nasıl Zaman Yaratılır?

Okuldan veya işten döndüğünüzde kimse sizden yüksek enerji ile düzensiz fiilleri veya eril dişil ayrımını çalışmanızı beklemez. Ancak hem sizi dinlendirecek hem de size kalan zamanınıza katkı sağlayacak birkaç yöntem mümkün! Öğrendiğiniz dilde TV programları, diziler veya filmler izlemeniz veya sadece müzik dinlemeniz dahi size bir şeyler katacaktır.

Özetlemek gerekirse, yabancı bir dil öğrenme aşamasındayken boş zamanlarınızın her birini birer etkinlikle doldurduğunuz takdirde başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çeviri Çözümleri

0212 221 45 21 & 0553 910 31 32

İlgili Makaleler