EBA Giriş ve EBA Öğrenci Girişi

EBA Giriş

Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılan Eba öğrenci ve öğretmenlerin tek bir portalda buluşmasını sağladığı gibi vatandaşların kolay bir şekilde bilgi almasını sağlamaktadır. Derslerden yeni aldığı eğitimler ile ilgili pek çok farklı materyalinin bulunduğu EBA öğrencilerin eğitimdeki başarı oranı çok daha artmaktadır. Sizler de Eba üzerinden Eba giriş ekranını kullanabilir.

Bu giriş sayesinde sistemden yararlanma hakkı elde edebilirsiniz. Yararlanmak isteyen öğrenciler için üyeliklerin oluşturulması ve bu üyelik bilgilerinin öğrencilere verilmesi gerekmektedir. Öğretmen ve yetkili kişiler tarafından öğrencilere üyelik verilirken bu konuda gerekli materyaller de online olarak kullanıma sunulmuştur. Bu açıdan öğrencilerin sistemi kullanması öğrenciler için üyelik açılması gibi tüm detaylar hakkında öğretmen ve yetkili kişilerle kolay bir şekilde üyelik alınabilmektedir. Üyelik bilgilerine ulaşan öğrencilerin giriş yapmak için Eba giriş ekranını kullanılması yeterli olacaktır. bu ekranda öğrencilerin üyelik bilgileri istenecektir. Üyelik bilgilerinin girilmesinin ardından bilgilerin kontrolü sağlanacak ve eğer girilen bilgiler doğruysa eba sistemine giriş sağlanacak ve öğrencilerin bilgi alabilmesi mümkün kılınacaktır.

eba giriş

Eba girişinde kullanıcı adı ve şifre bilgileri istenmektedir. Fakat normal girişin yanı sıra vatandaşların MEBBİS ve AÖO girişi gibi seçenekleri değerlendirmesi ve sisteme bu seçenekler dahilinde giriş yapabilmesi de mümkündür. Bu açıdan giriş ekranında yer alan seçeneklerden en uygun olanını seçilerek sisteme erişim sağlanması oldukça kolaydır. Öğrenciler için oldukça faydalı içeriklerinin bulunduğu sisteminden yararlanmak pek çok öğrencinin başarısını arttırmıştır.

https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp bağlantısı üzerinden sisteme giriş yapabilen kişiler bu sayede işlemlerini çözümleyebilmektedir. Giriş ekranına erişmek isteyenlerin paylaşılan bağlantıyı tarayıcılarına kopyalayarak yapıştırması yeterli olabileceği gibi sayfa açıldıktan sonra belirtilen giriş bilgilerinin yer aldığı ekran görülecektir. Belirtildiği gibi üyelik bilgilerini ilgili alanlara girilmesi ile birlikte kolay bir şekilde sisteme erişim sağlanabilecek ve eba üzerinden bilgiler kullanılmaya başlanacak.

EBA Öğrenci Girişi

Eğitim Bilişim Ağı olarak ifade edilen EBA sayesinde öğrenciler eğitim konusunda gelişmelerini online olarak desteklenebilmektedir. Oluşturulan eğitim portalı sayesinde pek çok konuda detaylı bir şekilde bilgi alınması mümkün olurken okulda öğrenilen bilgiler ve dersler daha iyi bir şekilde pekiştirilebilmektedir. Eba öğrenci girişi için tıklayınız.

Son derece aktif bir interaktif portal olarak hazırlanan ve yüksek sayıda kullanıcı sayısına sahip olan EBA’ya öğrencilerin girme hakkı bulunduğu gibi üyelik işlemleri internet üzerinden yapılmamaktadır. Üyelik açmakta yetkili kişiler tarafından açılan üyelikler öğrencilere kolay bir şekilde sunulmakta ve öğrenciler elde edildiği edilen bu üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapabilmektedir. Eba öğrenci girişi için öğrencilerin TC kimlik numarası ile birlikte aynı zamanda şifreye de ihtiyacı olacaktır ve bu şifre de belirtildiği gibi yetkili kişiler tarafından öğrencilere verilecektir. Güvenlik konusunda öğrencilerin öğretmen ve yöneticilerin konu hakkında talepte bulunması yeterli olabileceği gibi üyelik açma yetkisine sahip personeller öğrenciler için üyelik açarak üyeliği aktif hale getirecektir.

Eba öğrenci girişi konusunda kişilerin yapabileceği herhangi bir ek işlem olmadığı gibi sadece belirtilen adımlarını takip edilmesi yeterli olacaktır. Giriş sonrasında öğrenci profili oluşturulmuş olup bu profil üzerinden de çeşitli değişiklikler yapılabilmektedir. Öğrenci profili diğer kullanıcılara kapalıdır ve kişiler sadece kendi profillerini görüntülenebilmektedir. Bu bakımdan kişilerin bilgi güvenliği de sağlanmış olan ve sadece eğitim amacı taşıyan eğitim portalı öğrenciler için oldukça uygun ve tavsiye edilen portallardan birisi durumundadır.

EBA için öğrenci girişini yanı sıra öğretmen girişi gibi farklı giriş ekranları da oluşturulmuş durumdadır ve öğrencilerin sistemlerle yararlanma noktasında giriş alında yer alan seçeneklerden uygun olanlarını seçmesi gerekmektedir. Öğrenciler gibi öğretmen ve diğer kişiler tarafından da benzer giriş işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

EBA KURS KAYDI

Eğitim Bilişim ağı olarak tanımlanan Eba sayesinde öğrenciler pek çok konuda eğitime dair bilgi alabilmektedir. Öğrencilere ve eğitimcilere açılan bu portaldan yararlanmak isteyen öğrencilerin çeşitli kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi gerekirken özellikle online olarak sunulan kurslar için kayıt yapılması gerekmektedir.

Eba kurs kaydı olarak tanımlanan bu kayıt işlemleri sayfasındaki kişiler çok kolay bir şekilde kayıt olma imkanına sahiptir. Bu bakımdan sizler de konuyla ilgili işlemlerinizi yaparken belirtilen hizmet ekranlarına erişim sağlamanız yeterli olacaktır. Eba kaydı için öğrenci ya da velilerin ilk olarak kursları incelemesi ve uygun bir kursu belirlemesi gerekmektedir.

Eğitim alanında farklı konularda hizmetler verilen bu sistem üzerinde pek çok ders için kurs açılmaktadır. Açılan kurslara katılmak öğrencilerin eğitim hayatındaki başarısını arttırmaktadır. Bu açıdan eğitim durumu ile ilgili detaylı bilgi almak ve en uygun kursu seçmek adına internet sitesi üzerinden sunulan hizmetleri inceleyebilir ve bu hizmetler dahilinde kararınızı verebilirsiniz.

Kurs kaydı gibi işlemlerde kişilerin internet sitesi üzerinden pek çok konuda bilgi alabilmesi mümkün olduğundan dolayı herhangi bir soru işareti kalmayacak ve kişiler çok kolay bir şekilde bilgi alabilecektir. İnternet üzerinden sunulan hizmetler aynı zamanda mobil olarak da kullanılabilir durumdadır. sadece kurs kaydı için değil internet üzerinden sunulan diğer hizmetler içinde bilgi alabilmeniz, bu bilgiler dahilinde işlemi yapabilmeniz mümkündür.

Eba kurs kaydı için kişilerin kullanması gereken bağlantı https://e-kurs.meb.gov.tr/Login.aspx olarak belirlenmiştir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi ile oluşturulan bu hizmet ekranına giriş yaptığınızda kurs kaydı için ekranda yer alan seçeneklerden uygun olanını seçilmesi yeterli olacak ve böylece İsmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde kayıt gerçekleştirilecektir.

EBA ÜYE OLMA

Eğitim Bilişim Ağı adı verilen eğitim portalı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanılma sunulmuş ve tüm öğrenci ve öğretmenlerin sisteme giriş yapabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılan Eba üzerinden kişilerin üyelik alabilmesi mümkün değildir. Bu konuda sistem farklı bir işleyişe sahiptir ve giriş yapmak isteyen öğrencilere üyelik açılmakta ve üyelik bilgileri verilmektedir.

Bu açıdan Eba üyelik işlemleri içerik kişilerin mutlaka yetkili kişilerden destek alması gerekmektedir. Bu yetkili kişiler ise genelde okuldaki yöneticiler ve öğretmenler olmaktadır. Öğrencilere Eba üzerinden şifre girildiği için öğrencilerin bu konuda talepte bulunması ilk olarak zorunludur

Eba üyelik işlemleri bu şekilde gerçekleştirilirken üyelik sahibi olan kişiler kolay bir şekilde sistem erişim sağlayabilir. EBA sistemine giriş yapıldığında öğrenci ya da öğretmenleri giriş yapabilmesi adına üyelik giriş ekranı kullanıma sunulmuştur durumdadır. Bu giriş ekranında kişileri giriş bilgilerini ve şifrelerini kullanması yeterli olup sisteme kolay bir şekilde erişim sağlaması söz konusudur. Bu açıdan üyelik işlemleri yapılan masada işler kolay bir şekilde alınan üyelik ile sisteme giriş yapma imkanına sahiptir. Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerin derslerinin desteklenmesi eksiklerin tamamlanması ve derslerde öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi adına oldukça yararlı içeriklere sahiptir. Aynı zamanda öğretmen ve öğrencilerin tek bir portal altında toplanması ve bilgi alışverişinde bulunabilmesi de eba sayesinde mümkün duruma getirilmiştir.

Belirtilen bilgiler sayesinde sizler de Eba ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı giderebilir ve kolay bir şekilde sistemden yararlanabilirsiniz. Konu ile ilgili yaşanan sorunlarda da yine kişiler yöneticilere başvurabilir ve destek sağlayabilir. Aynı zamanda sistemde yer alan rehberler sayesinde de sistemin nasıl kullanılması gerektiği ya da yaşanılan sorunlar için çözümler öğrenilmektedir.

EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Eğitim için büyük kolaylıklar sağlayan eğitim bilişim ağı için öğrencilerin üyelik alabilmesi adına öncelikli olarak müracaat etmesi gerekecektir. Yapılacak müracaatlar sonrasında öğrencilere sisteme giriş için gerekli üyelik bilgileri sağlanacak ve öğrencilere bu bilgiler verilecektir.

Bu bakımdan EBA şifresi nasıl alınır EBA şifresi alma gibi soru işaretleri bulunan kişiler belirtilen bilgiler dahilinde kolay bir şekilde işlemlerini yapma imkanına sahiptir. Sistem ücretsiz olduğu gibi eğitim alanında pek çok kolaylık da sunulmuş ve öğrencilerin eğitim alanında kendini geliştirme fırsatı sağlanmıştır. Bu bakımdan sizler de tüm bu eğitim imkanlarından yararlanmak adına sunulan hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

EBA sisteminin etkili bir şekilde kullanılabilmesi adına birlikte farklı bir yöntem uygulanmaktadır. bu açıdan sistemde yetkili kişiler öğrenciler için şifre almakta ve bu şifreyi öğrenciler ile paylaşmaktadır. Türkiye’de eğitim sisteminin daha da gelişebilmesi öğrencilerin internet üzerinden faydalı bir şekilde içerikleri erişim sağlayarak derslerindeki eksiklerini giderebilmesi derslerindeki başarı oranını artırabilmesi gibi pek çok amaç eba sistemi ile faaliyete geçirilmiştir.

Bu bakımdan konuyla ilgili işlem yapmak isteyen öğrencilerin ya da eğitimcilerin belirtilen detaylara dikkat etmesi ve bu değerler doğrultusunda işlemlerini tamamlanması gerekmektedir. Eğitim portalında öğrencilerin yanı sıra eğitimciler de bulunmakta ve tüm eğitim camiası tek bir portal altında toplanmaktadır. Sadece videoların bulunmadığı eğitim ile ilgili pek çok interaktif bilginin bulunduğu ve öğrencilerin pek çok konuda yardım alabilecek eba sistemi bu bakımdan öğrencilerin mutlaka yararlanması gereken hizmetlerden bir tanesidir.

EBA portalına giriş yapmak isteyenlerin yararlanması gereken hizmet bağlantısı http://www.eba.gov.tr/ olarak belirlenmiştir. Bu bakımdan sizler de bu bağlantı üzerinden sistemi erişim sağlayabilir ve kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz. https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/how-to-get-pass-page.html

İlgili Makaleler