Formül A Doğum Belgesi Nereden Alınır?

Formül A uluslararası doğum belgesi yurtdışında doğum bilgilerinizi kanıtlamak istemeniz halinde düzenlenen bir evraktır.  İçeriğinde doğum tarihi ve yeri, anne ve baba ismi gibi bilgiler yer alır. Uluslar arası ve çok dilli olmasına rağmen, bu belgeler ile yurtdışında gerçekleştireceğiniz, evlilik, vize, vatandaşlık işlemleri veya çalışma ve oturma izni başvurularında tercüme edilmesi gerekmektedir. İşte Formül A Doğum Belgesi nereden alınır ile ilgili detaylar…

Formül A Uluslararası Doğum Belgesi Nereden Alınır?

Uluslararası doğum belgesi formül A, yurt içinde bulunmanız halinde en yakın il veya ilçe nüfus müdürlüklerinden edinilebilmektedir. Yurtdışında bulunmanız halinde ise size en yakın konsolosluktan bu belgeyi temin edebilmeniz mümkündür.

doğum belgesi nasıl alınır

Doğum Belgesi Nasıl Alınır?

Belgeyi alacak kişi kimlik belgesi aracılığıyla ilgili nüfus müdürlüğü veya konsolosluğa başvurarak doğum belgesini alabilmektedir. Bunun için şayet nüfus müdürlüğüne başvurulacak ise önceden randevu almaya gerek yoktur. Ancak konsolosluğa başvurulması halinde ilgili konsolosluğun iletişim numaraları aracılığıyla mutlaka randevu oluşturulmalıdır.

Apostilli Doğum Belgesi

İlgili kurumdan alınan belgenin yabancı herhangi bir ülkede geçerli olması için belgeyi ibraz eden makamca apostil yaptırılması gerektirmektedir. Tercüme işlemi gerçekleştirilen evrakınız için de tekrardan kaymakamlık veya valiliklere giderek apostil yaptırmanız gerekmektedir.

Doğum Raporu Nasıl Sorgulanır?

Doğum raporunu sorgulayabilmek için turkiye.gov.tr adresinden sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için tıklayınız

doğum belgesi tercümesi

Doğum Belgesi Tercümesi

Çeviri Çözümleri, doğum belgeleriniz için çeşitli dillerde noter onaylı tercüme hizmeti vermektedir. Alanında uzman ve deneyimli tercüme ekibi ile kalite, güven, hız ve uygun fiyat kriterlerini bir arada sunmaktadır.

İspanya, Almanya, İngiltere, Bulgaristan, Rusya, İtalya vb. ülkelere yaptığınız çalışma ve ikamet izni başvurularınızda profesyonel doğum belgesi tercümesi hizmeti sizlerle buluşmaktadır. Aynı zamanda evlilik, vatandaşlık ve vize işlemlerinizde, isim denklik süreçleriniz için kaliteli hizmet sağlanmaktadır.

Doğum belgeniz apostili ile birlikte Türkçeden hedef dile veya kaynak dilden Türkçeye çevrilmektedir. Tercüme işlemi gerçekleştirilen evrak noterliklerce tasdik edilir. Akabinde en yakın kaymakamlık veya valiliklere gidilerek tekrar apostil yapılır. Böylelikle yurtdışında yapacağınız işlemlerde kullanılabilmektedir.

Tercüme fiyatlarımız için tıklayınız

Çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için info@ceviricozumleri.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Aynı zamanda 0553 910 31 32 numaralı Mobil/Whatsapp/Telegram hattımız veya 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler