Salı, Temmuz 7, 2020
Ana Sayfa Çeviri Gümrük Belgeleri Tercümesi

Gümrük Belgeleri Tercümesi

Türkiye’nin dış ülkelerle ticari ilişkileri bağlamında, ticari faaliyetlerin en yoğun yaşandığı yerlerden birisi olan gümrükte gümrük belgeleri tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Gümrüklerde ülkeye getirilen ve ülkeden çıkışı yapılacak malların kalite ve kontrolü yapılmaktadır. Girişi ve çıkışı yapılan mallar mevzuata uygun olmaması durumunda girişi ve çıkışı engellenebilmektedir. Söz konusu gümrük sürecinde pek çok belge bulunmakta ve söz konusu belgelerin gideceği ülkenin diline uygun olarak çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Gümrük beyannamesi, ticari fatura, proforma fatura, navlun faturası, dolaşım belgeleri, sigorta belgesi, konşimento (taşıma belgesi), serbest satış belgesi, ATA karnesi, ATR belgesi, çeki listesi, gıda üretim sertifikası, ISO belgesi, kalite sertifikası, manifesto gibi gümrük belgeleri gümrük kontrolü sırasında ticari tercümesine ihtiyaç duyulan belgeler arasındadır.

Gümrük belgeleri tercümesi gümrük süreci için büyük önem teşkil etmektedir. Çünkü gümrük belgeleri tercümesinde yapılan ufak bir hata gümrükten çıkan veya gelen malın kalite ve kontrolünde sıkıntı yaratabilmekte ticari faaliyetlerde duraksamaya bile sebep olabilmektedir. Dolayısıyla gümrük belgeleri tercümesi, ticari tercüme bağlamında profesyonel çeviri hizmeti sağlayan bir tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Gümrük belgeleri tercümesi sağlayan bir tercüme bürosunun ticari terminolojiye hakim, ekonomi, ticaret ve piyasa bilgisine sahip tercüman kadrosunu bünyesinde barındırması, gerektiği takdirde ticari tercümesi yapılan belgenin editörler aracılığıyla tekrar kontrolünü sağlaması gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel tercüman ekibiyle birlikte İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Farsça, Çince, Bulgarca başta olmak üzere pek çok dilde gümrük belgeleri tercümesi ve ticari tercüme hizmeti vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana kalitesinden ve güvenilirliğinden ödün vermeden çalışmalarını sürdürerek tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyet seviyesini en üstlerde tutmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin gümrük belgeleri tercümesi ve ticari tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...