Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Gümrük Belgeleri Tercümesi

Gümrük Belgeleri Tercümesi

Türkiye’nin dış ülkelerle ticari ilişkileri bağlamında, ticari faaliyetlerin en yoğun yaşandığı yerlerden birisi olan gümrükte gümrük belgeleri tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Gümrüklerde ülkeye getirilen ve ülkeden çıkışı yapılacak malların kalite ve kontrolü yapılmaktadır. Girişi ve çıkışı yapılan mallar mevzuata uygun olmaması durumunda girişi ve çıkışı engellenebilmektedir. Söz konusu gümrük sürecinde pek çok belge bulunmakta ve söz konusu belgelerin gideceği ülkenin diline uygun olarak çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Gümrük beyannamesi, ticari fatura, proforma fatura, navlun faturası, dolaşım belgeleri, sigorta belgesi, konşimento (taşıma belgesi), serbest satış belgesi, ATA karnesi, ATR belgesi, çeki listesi, gıda üretim sertifikası, ISO belgesi, kalite sertifikası, manifesto gibi gümrük belgeleri gümrük kontrolü sırasında ticari tercümesine ihtiyaç duyulan belgeler arasındadır.

Gümrük belgeleri tercümesi gümrük süreci için büyük önem teşkil etmektedir. Çünkü gümrük belgeleri tercümesinde yapılan ufak bir hata gümrükten çıkan veya gelen malın kalite ve kontrolünde sıkıntı yaratabilmekte ticari faaliyetlerde duraksamaya bile sebep olabilmektedir. Dolayısıyla gümrük belgeleri tercümesi, ticari tercüme bağlamında profesyonel çeviri hizmeti sağlayan bir tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Gümrük belgeleri tercümesi sağlayan bir tercüme bürosunun ticari terminolojiye hakim, ekonomi, ticaret ve piyasa bilgisine sahip tercüman kadrosunu bünyesinde barındırması, gerektiği takdirde ticari tercümesi yapılan belgenin editörler aracılığıyla tekrar kontrolünü sağlaması gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel tercüman ekibiyle birlikte İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Farsça, Çince, Bulgarca başta olmak üzere pek çok dilde gümrük belgeleri tercümesi ve ticari tercüme hizmeti vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana kalitesinden ve güvenilirliğinden ödün vermeden çalışmalarını sürdürerek tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyet seviyesini en üstlerde tutmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin gümrük belgeleri tercümesi ve ticari tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...