Cuma, Ekim 23, 2020
Ana Sayfa Çeviri Gümrük Belgeleri Tercümesi

Gümrük Belgeleri Tercümesi

Türkiye’nin dış ülkelerle ticari ilişkileri bağlamında, ticari faaliyetlerin en yoğun yaşandığı yerlerden birisi olan gümrükte gümrük belgeleri tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Gümrüklerde ülkeye getirilen ve ülkeden çıkışı yapılacak malların kalite ve kontrolü yapılmaktadır. Girişi ve çıkışı yapılan mallar mevzuata uygun olmaması durumunda girişi ve çıkışı engellenebilmektedir. Söz konusu gümrük sürecinde pek çok belge bulunmakta ve söz konusu belgelerin gideceği ülkenin diline uygun olarak çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Gümrük beyannamesi, ticari fatura, proforma fatura, navlun faturası, dolaşım belgeleri, sigorta belgesi, konşimento (taşıma belgesi), serbest satış belgesi, ATA karnesi, ATR belgesi, çeki listesi, gıda üretim sertifikası, ISO belgesi, kalite sertifikası, manifesto gibi gümrük belgeleri gümrük kontrolü sırasında ticari tercümesine ihtiyaç duyulan belgeler arasındadır.

Gümrük belgeleri tercümesi gümrük süreci için büyük önem teşkil etmektedir. Çünkü gümrük belgeleri tercümesinde yapılan ufak bir hata gümrükten çıkan veya gelen malın kalite ve kontrolünde sıkıntı yaratabilmekte ticari faaliyetlerde duraksamaya bile sebep olabilmektedir. Dolayısıyla gümrük belgeleri tercümesi, ticari tercüme bağlamında profesyonel çeviri hizmeti sağlayan bir tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Gümrük belgeleri tercümesi sağlayan bir tercüme bürosunun ticari terminolojiye hakim, ekonomi, ticaret ve piyasa bilgisine sahip tercüman kadrosunu bünyesinde barındırması, gerektiği takdirde ticari tercümesi yapılan belgenin editörler aracılığıyla tekrar kontrolünü sağlaması gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel tercüman ekibiyle birlikte İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Farsça, Çince, Bulgarca başta olmak üzere pek çok dilde gümrük belgeleri tercümesi ve ticari tercüme hizmeti vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana kalitesinden ve güvenilirliğinden ödün vermeden çalışmalarını sürdürerek tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyet seviyesini en üstlerde tutmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin gümrük belgeleri tercümesi ve ticari tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Kişisel Gelişim ve İş Hayatı

Kişisel gelişim ve iş hayatı, büyük rekabet ortamlarında kurumların ve işletmelerin ayakta kalabilmesi üretim fonksiyonlarını en verimli biçimde kullanmalarına bağlıdır. Bu üretim fonksiyonları arasında...

Sınav Stresiyle Başa Çıkmanın 5 Yolu

Sınav stresiyle başa çıkmanın yolu, çoğu öğrenci sınavları yaşamlarının birer dönüm noktası olarak algıladığı için bu sınavlardan önce aşırı stres ve kaygı bozukluğu gibi...

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel Gelişim Nedir?  Çoğu insan sürmekte olduğu yaşamdan ve kendisini algıladığı konumdan memnun değildir. Çünkü, herkes kendisinden daha iyi olan birinin varlığından haberdardır ve...

Motivasyon Nedir?

Motivasyon Nedir? Daha önce kilo verme programlarına başladığınız oldu mu hiç, veya vücut geliştirmeye merak saldınız mı daha öce, yahut bir yabancı dil öğrenmeye...