Pazartesi, Eylül 26, 2022
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriGümrük Belgeleri Tercümesi

Gümrük Belgeleri Tercümesi

Türkiye’nin dış ülkelerle ticari ilişkileri bağlamında, ticari faaliyetlerin en yoğun yaşandığı yerlerden birisi olan gümrükte gümrük belgeleri tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Gümrük Belgeleri Tercümesi

Gümrüklerde ülkeye getirilen ve ülkeden çıkışı yapılacak malların kalite ve kontrolü yapılmaktadır. Girişi ve çıkışı yapılan mallar mevzuata uygun olmaması durumunda girişi ve çıkışı engellenebilmektedir. Söz konusu gümrük sürecinde pek çok belge bulunmakta ve söz konusu belgelerin gideceği ülkenin diline uygun olarak çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Gümrük beyannamesi, ticari fatura, proforma fatura, navlun faturası, dolaşım belgeleri, sigorta belgesi, konşimento (taşıma belgesi), serbest satış belgesi, ATA karnesi, ATR belgesi, çeki listesi, gıda üretim sertifikası, ISO belgesi, kalite sertifikası, manifesto gibi gümrük belgeleri gümrük kontrolü sırasında ticari tercümesine ihtiyaç duyulan belgeler arasındadır.

Gümrük belgeleri çevirisi gümrük süreci için büyük önem teşkil etmektedir. Çünkü gümrük belgeleri tercümesinde yapılan ufak bir hata gümrükten çıkan veya gelen malın kalite ve kontrolünde sıkıntı yaratabilmekte ticari faaliyetlerde duraksamaya bile sebep olabilmektedir. Dolayısıyla gümrük belgeleri tercümesi, ticari tercüme bağlamında profesyonel çeviri hizmeti sağlayan bir tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Gümrük belgeleri çevirisi sağlayan bir tercüme bürosunun ticari terminolojiye hakim, ekonomi, ticaret ve piyasa bilgisine sahip tercüman kadrosunu bünyesinde barındırması, gerektiği takdirde ticari tercümesi yapılan belgenin editörler aracılığıyla tekrar kontrolünü sağlaması gerekmektedir.

Gümrük Belgeleri Tercümesi Taleplerinizde Profesyonel Çözüm…

Çeviri Çözümleri profesyonel tercüman ekibiyle birlikte İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Farsça, Çince, Bulgarca başta olmak üzere pek çok dilde gümrük belgeleri çevirisi ve ticari tercüme hizmeti vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana kalitesinden ve güvenilirliğinden ödün vermeden çalışmalarını sürdürerek tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyet seviyesini en üstlerde tutmaktadır.

Çeviri Çözümleri şirketinin gümrük belgeleri tercümesi ve ticari tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Acil talepleriniz için 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımızdan arayabilirsiniz…

spot_img

GÜNCEL YAZILAR

İngilizce Sözlük Çeviri

Hızlı Çeviri

Belge Çeviri

İsveççe Türkçe Çeviri

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı noter onaylı tercüme