Cumartesi, Eylül 19, 2020
Ana Sayfa Çeviri Kullanım Kılavuzu Tercümesi ve Kullanım Kılavuzu Çevirisi

Kullanım Kılavuzu Tercümesi ve Kullanım Kılavuzu Çevirisi

Kullanım kılavuzu tercüme ve kullanım kılavuzu çeviri hizmetinde teknik faaliyet alanının tam da ortasında olan Perpa Ticaret Merkezi’nde profesyonel hizmet sunan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme kalitede aranılan ilk adres.

Kullanım kılavuzları, ürünlerin tamamlayıcı bir parçası gibi düşünülmelidir. Kullanım kılavuzunun olmaması ya da yeterli donanımda hazırlanmamış olması durumunda, mevzuata göre ürünün güvenliğinin yeterli olmadığı dikkate alınır.

Kullanım kılavuzu, ürünlerin doğru ve yerinde kullanılabilmesi adına ürün ile ilgili teknik özellikleri, işletme bilgisi gibi bilgierin kullanıcıya verilmesi amacı doğrultusunda görseller ve açıklayıcı metinlerden oluşan doküman olarak açıklanabilir. Bu bağlamda kullanım kılavuzları, ürünün tamamlayıcı bir parçası olarak görülmektedir.

Kullanım kılavuzları ile ilgili mevzuatta 24.02.2004 tarih ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu ile başlayan, Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik; Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik ve Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelikler ile devam eden kanun ve mevzuatların tümü Kullanma Kılavuzlarının nasıl düzenleneceğini anlatmaktadır.

TSE ayrıca bu konuda bir çalışma yürütmüş ve TS 11823:1995 Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Kurallar adlı bir standart oluşturmuştur.

Kullanım Kılavuzu Hazırlarken Bulunması Gereken Bilgiler

  Üretici, imalatçı ve ithalatçı firmanın adres ve iletişim bilgileri

  Bakım, onarım ve kullanımda uyulması gereken kurallar

  Taşıma ve nakliye sırasında dikkat edilmesi gerekenler

  Kullanım sırasında insan veya çevre sağlığına tehlikeli ya da zararlı olabilecek duruma ilişkin uyarılar

  Kullanım hatalarına ilişkin bilgiler

  Ürünün özellikleri ile ilgili tanıtıcı, malın cinsinin, markasının, modelinin, kullanım yerlerinin, teknik özelliklerinin, varsa orijinal resmi web sitesi

  Tüketicinin kendi yapabileceği bakım, onarım ya da ürünün temizliğine ilişkin bilgiler

  Bağlantı ya da montajının nasıl olacağını gösteren şema, bağlantı ya da montajının kimin tarafınca yapılması gerektiğine ilişkin bilgiler.

  Bakanlıkça tespit ve ilan edilmiş kullanım ömrü

  Servis istasyonları ilke yedek parça malzemelerinin temin edilebileceği yerlerin adı, adres ve iletişim bilgileri ya da çağrı merkezi iletişim bilgileri

  İthal edilen malların yurt dışındaki üretici firmanın unvanı ve açık adresi ile diğer erişim bilgileri

Teknik tercüme ve teknik çeviri alanında uzman Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ilk günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme ve çeviri anlayışı ile birleştirerek sunmaktadır.

Teknik tercümede Teknoloji

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi özel yazılım ve uygulamalar sayesinde temel ilkelerinden biri olan şaffaflık konusunda tek tıkla proje yönetimi avantajı sağlamkatadır.

Kullanım kılavuzu tercüme ve çeviri hizmeti ile en büyük uzmanlık alanı olan teknik tercüme ve teknik çeviri hizmetini kalabalık ve birçok farklı konuda uzman tercüman ve editör kadrosu ile yürütmektedir.

Kullanım kılavuzu tercüme ve çeviri hizmeti terminolojik olarak teknik tercüme ve teknik çeviri kategorisinde ele alındığı için teknik alanda uzman, deneyimli ve eğitimli kişiler tarafından tercüme edilmektedir. Kullanım kılavuzu tercüme ve çeviri hizmeti yerine getirilirken cümleler kısa, net ve anlaşılır olmalı. Kaynak metne bağlı kalınmalı ve terminolojik bütünlük sağlanmalı.

Kullanım Kılavuzu Tercümesinde EN 15038 Kalite Güvencesi

EN 15038 tercüme sektörüne özel düzenlenmiş olan Kalite Standartları kapsamında Kullanım kılavuzu tercüme ve çeviri hizmeti sağlayan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, her uzmanlık alanına dair detaylı çalışma ve planlama yaparak kalite standartlarına uygun proje teklif, onay süreci, tercüme, redaksiyon ve ikili kontrol aşaması, teslimat ve feedback süreçlerini tamamlamaktadır.

Kullanım kılavuzu tercümesi ve kullanım kılavuzu çevirisi hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Türkçe’nin Dünya Dilleri Arasındaki Yeri

Türkçenin dünya dilleri arasındaki yeri, Türkçe günümüzde edebiyat ve bilim dili olarak görülen birçok dilden eski bir tarih barındırmaktadır. Birçok dünya dilinden daha eski...

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi

Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi, Türkiye son zamanlarda çeşitli ülkelerden göç alan bir ülke konumundadır. Söz konusu durum Türkçe'nin zorunlu veya yalnızca talep doğrultusunda...

Hangi Yabancı Dilleri Öğrenmelisiniz?

Kariyeriniz için hangi yabancı dilleri öğrenmelisiniz? Günümüzde bilimsel ve teknolojik gelişmeler arttıkça ülkeler arası sınırlarda ortadan kalkmıştır. Böylelikle ülkeler arası etkileşim ve iletişim de...

İki Dillilik Nedir?

İki dillilik (Bilingualism) uzun yıllardır var olan olgulardan birisidir. Savaş, göç, iş, eğitim ve evlilik gibi süreçlerin etkisiyle oluşan iki dillilik birçok alanda kendisine...