Çarşamba, Ocak 27, 2021
Ana Sayfa Çeviri Noter Yeminli Tercüme

Noter Yeminli Tercüme

Noter yeminli tercüme, Okeanos Tercüme şirketi olarak, noter yeminli tercümanlarımız ile pek çok dilde tercüme hizmeti sağlıyoruz.

Noter Yeminli Tercüme Nedir?

Yeminli tercüme işlemi gerçekleştirilen evrakların noterliklerce onaylanması işlemidir. Resmi kurumlarda gerçekleştirilen kimi işlemler için yeminli tercüme yeterlidir. Ancak bazı kurumlar tarafından tercümesi yapılan belgelerin noter tarafından onaylanması talep edilmektedir.

Noter Yeminli Tercüme ve Çeviri Gerektiren İşlemler Nelerdir?

Noter yeminli tercüme ve çeviri işlemine ihtiyaç duyulan işlemlerden birisi vize başvurularıdır. Vize için bazı belgelerin yeminli tercüme işleminin akabinde noter yeminli tercümesi istenmektedir.

Vatandaşlık işlemi de noter yeminli tercüme işlemine ihtiyaç duyulan süreçler arasındadır. Bir kişinin Türkiye’de vatandaşlık alabilmesi için pasaport, kimlik, aile cüzdanı gibi belgelerini tercüme ettirmesi gerekmektedir.

İkamet ve oturma izni gibi süreçler için de ülkeden ülkeye değişmekle birlikte bazı evraklar için noter yeminli tercüme talep edilmektedir.

Noter tasdiki talep edilen diğer işlemler arasında evlilik işlemleri, bankacılık işlemleri ve şirket kuruluş işlemleri yer almaktadır. İlgili işlemler için vekaletname, imza beyanı, hesap dökümü vb. evraklar tercüme edilmektedir.

Türkiye’de bir kurumda çalışma izninin alınabilmesi için ise diploma ve transkript gibi öğrenci belgelerinin tercümesi gerekmektedir.

Noter Yeminli Tercüme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Noter yeminli tercüme sürecinde, tercüme bürosuna ödediğiniz ücret dışında evrağınızın tasdiki içinde ödeme yapmanız gerekmektedir. Noter yeminli tercüme fiyatları karakter sayısı ve belge bazlı olarak belirlenmektedir. Noter tasdik fiyatları ise vezne tarafından tahmini karakter sayısı ve sayfa sayısı üzerinden belirlenmektedir.

Güvenilir, Hızlı ve Uygun Fiyatlı Noter Yeminli Tercüme Hizmeti…

Okeanos Tercüme, kurulduğu günden bu yana kaliteli ve güvenilir noter yeminli tercüme hizmeti sağlamaktadır. EN15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde hizmet veren Okeanos Tercüme, tüm tercüme işlemlerinizi profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bu bağlamda tercüme projeleriniz belirli bir planlama ve organizasyon içerisinde tercümanlara atanmakta ve tercüme işlemi başlatılmaktadır. Akabinde ise tercüme metni kontrolörler tarafından kontrol edilmekte, editörler tarafından düzenlemesi gerçekleştirmektedir. Böylelikle noter yeminli tercüme belgelerinizde hata payı sıfıra indirilmektedir.

Güvenilir, hızlı ve uygun fiyatlı tercüme hizmeti için dosyanızı iletebilir ve teklif isteyebilirsiniz…

Şehir içi ve yurt içi her noktaya ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır…

Noter yeminli tercüme hizmetleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.  Ayrıca www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlarımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimize  ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikDGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2020
Sonraki İçerikNüfus Randevu

GÜNCEL YAZILAR