Pazar, Aralık 4, 2022
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriSigorta Poliçesi Tercümesi ve Sigorta Poliçesi Çevirisi

Sigorta Poliçesi Tercümesi ve Sigorta Poliçesi Çevirisi

Sigorta poliçesi tercümesi ve sigorta poliçesi çevirisi konusunda Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme müşterilerine uygun fiyat, hız ve kaliteyi birlikte yıllardır sunmaktadır.

Sigorta Nedir?

Bir kimsenin belirli bir ücret ya da bedel karşılığında sigortalının yasal menfaatlerini güvence altına aldığı ve söz konusu menfaate zarar gelmesi durumunda zararı karşılamayı taahhüt eden çift taraflı sözleşmedir.

Sigorta Poliçesi Nedir?

Sigortalının menfaatlerinin bedelini, sigorta şart ve koşullarını, kapsamını ve diğer tüm hususları barındıran hazır sözleşmedir. Sigorta poliçesi sigortalının bilgilerini, sigortanın başlangıç ve bitiş tarihlerini de belirler.

Sigorta poliçesi, karşılıklı sigorta akdi sonrası sigortalıya verilen tek taraflı belgedir. Sigorta poliçesi sigortacının teklifi ve sigortalının kabulü sonrası düzenlenmekte ve belirlenen primin ödenmesi ile yürürlüğe girmektedir.

Sigorta poliçesi bir tür sözleşme olup diğer sözleşmelerden ayıran en büyük özellik ise sigortalının menfaatinin olası tehlikeye girdiği olay üzerine düzenlenmesidir. Diğer tüm sözleşme türlerinde taahhüt edilen ve beklenilen bir eylem söz konusu iken sigorta poliçeleri olması planlanmayan ama olası bir menfaat hasarı durumunda ödenecek tazmini bedel olmasıdır.

Sigorta Poliçesi Nasıl Düzenlenir?

Sigorta poliçesi sigortalı ve sigortacının bahse konu riske dair sigortanın başlangıç ve bitiş tarihi, sigorta bedeli, sigorta konusu, sigorta şartları, sigorta süresi gibi unsurlar konusunda mutabık kalması akabinde düzenlenmektedir.

Sigorta Türleri Nelerdir?

  Konut sigortası

  Trafik sigortası

  Özel sağlık sigortası

  Bireysel emeklilik sigortası (BES)

  Konut Sigortası

  Zorunlu deprem sigortası

  Yıllık hayat sigortası

  Seyahat sigortası

  Nakliyat sigortası

  Ferdi kaza sigortası

  İşyeri sigortası

  Tarım sigortası

  Özel güvenlik sigortası

Sigorta poliçeleri her daim yurt içi kullanımlarda düzenlenmemektedir. Dahası özellikle yurt dışı seyahatlerde, yurt dışı erasmus gibi eğitimlerde ve daha fazlasında kullanımı yüksektir.

Sigorta poliçesi tercüme ve sigorta poliçesi çeviri işlemlerinde en önemli unsur terminolojinin doğru kullanımıdır. Sigorta poliçeleri hukuki terminolojiye sahip evraklar olması sebebiyle bu alanda uzman bir ekip ataması yapılmalıdır.

Sigorta poliçesi tercüme ve sigorta poliçesi çeviri işlemlerinde tek tercüman üzerinden işlem yapılması yeterli olamamakla birlikte iki ya da üç aşamalı kontrol sisteminden geçmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm projelerinde olduğu gibi sigorta poliçesi tercüme ve yeminli sigorta poliçesi işlemlerinde sahip olduğu EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında prosesini belirlemekte ve üç aşamalı kontrol sistemine tabi projelerini yönetmektedir.

EN 15038 Hizmet Kalite Standardı tercüme sektörüne özgü hazırlanmış ve uluslararası geçerliliği olan standartlardır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yurt içi ve yurt dışında yürüttüğü faaliyetlerini uluslararası kalite standardı kapsamında sunmayı tercih etmiştir.

Müşteri memnuniyetinin ve müşteri odaklı yaklaşımın öncelik olduğu Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bu yaklaşımı ile sektörün lider markası haline gelmiştir.

Kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı yaklaşımını muhafaza eden Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme son teknolojiye sahip müşteri paneli ile şeffaflık ve güveni sağlamaktadır.

Merkez ofisinin bulunduğu Perpa Ticaret Merkezi sınırları içerisinde yıllardır tüm yurt dışında erasmus sigorta poliçesi tercümesi, vize sigorta poliçesi tercümesi ve çok daha fazlasında geniş ve profesyonel bir kadro ile hizmet sağlamaktadır.

Yeminli sigorta poliçesi tercüme ve çevirisi ya da noter onaylı sigorta poliçesi tercüme ve çevirisi konusunda Beyoğlu 25. Noterliği ve Beyoğlu 58. Noterliği ile birlikte hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır.

Sigorta poliçesi tercüme ve sigorta poliçesi çevirisi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

spot_img

GÜNCEL YAZILAR

İngilizce Sözlük Çeviri

Hızlı Çeviri

Belge Çeviri

İsveççe Türkçe Çeviri

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı noter onaylı tercüme