MEBBİS Kitap Seçim Modülü ve Özel Öğretim Kurumları Modülü

KİTAP SEÇİM MODÜLÜ

MEBBİS üzerinden kullanıma sunulan kitap seçim modülü ilköğretim okullarında öğrencilere ücretsiz bir şekilde dağıtılan kitapların tüm aşamalarında kullanılmaktadır. Kitapların ücretsiz bir şekilde dağıtıma başlanmasıyla bile kolay bir şekilde yönetim sağlanması amacıyla özel olarak kitap seçim modülü oluşturulmuş ve bu modülün aktif bir kullanımı sağlanmıştır.

MEBBİS üzerinden yapılacak işlemler sayesinde kitapların aşama aşama tüm işlemleri görülebilmektedir. Sadece takip için değil kitaplarda ihale süreci sonrasında yayınevi ve baskı sürecindeki kontrollere kadar tüm detaylar öğrenilebilmektedir. Yayıncı tarafından da desteklenen ve bilgi girişi yapılan kitap seçim modülü bu açıdan oldukça önemlidir.

Kitap seçim modülü Türkiye’deki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı müdürlükler tarafından kullanılan bir modüldür. Öğrenci kitaplarının seçiminden basımına, dağıtımından kullanımına kadar tüm süreçleri içeren kitap seçim modülü online olarak erişilebilir durumdadır. Kitap seçimi modülüne isteyen kişilerin resmi web sayfasında yer alan modüller bölümünden kitap seçim modülü seçmesi yeterli olacaktır.

Kitap seçim modülü seçilmesinin ardından ise kişilerin giriş yapabilmesi adına özel bir giriş ekranı açılır. Kişilerin kitap seçim modülünü kullanabilmesi için yetkilendirilmiş üyelik bilgilerini açılan giriş bölümüne girmesi ve sistemi erişim sağlaması gerekmektedir. Kitap seçim modülünün kullanıma sunulması öğrencilerin kitap ile ilgili işlemlerini çok daha kısa sürede ve pratik bir şekilde çözümlenmesini sağlamaktadır. Dönem aralarında yapılan bu işlemler ile birlikte yeni dönem için gerekli kitapların basımı ve dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

<<SORGULAMA LİNKİ>>

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI MODÜLÜ

MEBBİS üzerinden kullanıma sunulan özel modüllerden bir tanesi de özel öğretim kurumları modülüdür. Özel eğitim kurumları modülünde genel örgün eğitimin dışında açılmış olan ve özel öğretim programlarının uygulandığı kurumlar ile ilgili işlemler yapılmaktadır.

MEBBİS üzerinden açılan sistem sayesinde bu kurumların tüm işlemleri kayıt altına alınabilmektedir. Bu bakımdan kurumların açılması, kapatılması, bilgilerinin güncellenmesi ve personel bilgilerinin alınması gibi tüm işlemlerde özel öğretim kurumları modülü kullanılmaktadır. özel öğretim kurumları modülü MEBBİS internet sitesi üzerinden erişilebilir.

Bu açıdan kişiler Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen modülü kullanmak ve panele ulaşmak adına internet sitesine giriş yapabilmektedir. Giriş yaptıktan sonra kişilerin modülün kullanılması konusunda özel bir üyeliğe sahip olması gerekmektedir.

Herkesin erişim sağlayamadığı ve yönetim paneline giremediği özel öğretim kurumları modülü için kişilerin mutlaka yetkilendirilmiş bir üyelik ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili tüm detaylar öğrenilebilir ve bilgi alınabilir. Sizler de özel öğretim kurumları modülüne giriş yapmak için bağlantıya tıklayabilir ve bağlantı üzerinden kolay bir şekilde sisteme erişim sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz bir kullanıma sahip olan modülün yanı sıra pek çok  MEBBİS modülünün yer aldığı sayfa üzerinden sadece özel öğretim kurumları modülü için değil diğer modüller için de yardım alabilir ve işlemleri tamamlayabilirsiniz. https://mebbis.meb.gov.tr/bağlantı üzerinden sisteme erişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler